Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: Рекорди «Кінг-Конга» Пітера Джексона

05.12.2020
об 12:23
Автор: Віталій Баранник

5 грудня 2005 року відбулася прем'єра фільму «Кінг-Конг» Пітера Джексона, який вразив глядачів розмахом та масштабом зйомок. Щоб домогтися такого ефекту, режисер «Володаря перснів» зумів «вибити» у продюсерів компанії Universal рекордний для світового кінематографу бюджет, і всі вкладені у виробництво фільму кошти згодом окупилися мінімум у 2,5 раза.

 

 

На момент виходу на екрани «Кінг Конг» з бюджетом у $ 207 мільйонів став найдорожчим фільмом в історії кінематографу. Крім того, витратили ще майже $ 60 мільйонів на маркетинг та просування стрічки.

 

Пітер Джексон за постановку цього фільму отримав рекордний для своєї професії гонорар  – $ 20 мільйонів доларів. Траплялися випадки, коли режисери заробляли за стрічку й більше з урахуванням отриманих відсотків з прокату, але гонорар такого розміру, виплачений ще до запуску проєкту, став безпрецедентним. У 2016 році такий самий фіксований гонорар отримав Крістофер Нолан за фільмування стрічки «Дюнкерк».

 

«Кінг Конг» став фільмом з найбільшою кількістю спецефектів у історії кіно – майже 2 400 кадрів. Варто зауважити, що Пітер Джексон стабільно збільшує кількість спецефектів у своїх стрічках: «Володар перснів: Братство кільця» – 560 кадрів, «Дві фортеці» – 800, «Повернення короля» – 1 488.

 

Конга «зіграв» актор Енді Серкіс, за рухами якого була обрахована цифрова модель рухів та міміки гігантської горили. З цією метою тільки на обличчі актора закріпили 132 датчики. Для того щоб скопіювати рухи гігантської мавпи, актор довгий час вивчав поведінку горил в Африці. До речі, Серкіс за допомогою аналогічної технології «виконував» роль Голлума у трилогії Пітера Джексона «Володар перснів».

 

Під час фільмування використали понад 600 000 метрів плівки, а сам відзнятий матеріал становив 370 годин відеозапису, що в 123 рази більше часу остаточної версії.

 

У зйомках сцен вулиць Нью-Йорка використовувалося понад 60 справжніх старовинних автомобілів.

 

Для масових сцен у Нью-Йорку задіяли кілька сотень статистів, у кожного з яких було по три костюми, які вони надягали для різних епізодів. А виконавці головних ролей могли похвалитися значно більшим гардеробом. Наприклад, в Енн Дерроу було 28 копій спідниць, частина з яких були чистими, частина – брудними, а решта – розірваними. Для того щоб пошити таку кількість одягу, у костюмерному цеху працювало до ста осіб.

 

Актрисі Вікі Хотон щоранку доводилося витрачати майже 6 годин на грим для ролі знахарки, хоча її героїня присутня на екрані всього 2 хвилини.

 

Стрічка зібрала у світовому прокаті $ 562 мільйони, ставши п'ятим найкасовішим фільмом року. Крім того, «Кінг-Конг» заробив ще $ 100 мільйонів від продажу DVD.

 

Фінальні титри фільму тривають більше ніж 10 хвилин.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: 10 причин переглянути фільм «Американський президент»

8 листопада 1995 року відбулася прем'єра фільму «Американський президент» про овдовілого главу США, який напередодні чергової передвиборної компанії закохується в зухвалу Сідней Елен Вейд, яка проштовхує новий екологічний закон. Ця чудова кінострічка органічно поєднує гарну романтичну історію і жорстку політичну драму та гідна перегляду навіть через чверть століття після виходу на екрани.

08.11.2020
об 15:09

Статті

КіноКалендар: Українські мотиви в кінокомедії «Один вдома»

10 листопада 1990 року в Чикаго відбулася прем'єра різдвяної комедії «Один вдома» режисера Кріса Коламбуса. 16 листопада фільм вийшов у широкий прокат у США і став найкасовішим різдвяним фільмом усіх часів у Північній Америці та найкасовішою комедією за всю історію кінематографу США. На честь 30-річного ювілею цієї чудової комедії ми вирішили порадувати вас маловідомими фактами про її фільмування.

10.11.2020
об 16:12

Новини

КіноКалендар: 15 унікальних фактів про 17-й фільм бондіани – «Золоте око»

13 листопада 1995 року відбулася світова прем'єра кінобойовика «Золоте око» про пригоди легендарного агента 007. Ця кінокартина, хоч і займає 17-те місце в списку фільмів про Джеймса Бонда, але багато в чому є унікальною, що підтверджують зібрані нами факти.

13.11.2020
об 13:23

Статті

КіноКалендар: «Кохай мене ніжно» – перший фільм Елвіса Преслі

15 листопада 1956 року відбулася знакова подія для шанувальників творчості Елвіса Преслі – у Нью-Йорку презентували фільму «Кохай мене ніжно», у якому «Король рок-н-ролу» зіграв свою першу роль у кіно. За сюжетом троє братів Рено беруть участь у Громадянській війні між Північчю та Півднем. Вдома залишився тільки молодший брат Клінт (Елвіс Преслі). Отримавши повідомлення про загибель старшого брата, він одружився з його нареченою. Але виявилося, що всі три брата вижили й стали бандитами.

15.11.2020
об 14:39

Статті

КіноКалендар: Сильвестр Сталлоне пообіцяв показати режисерську версію «Роккі IV»

21 листопада 1985 року в Лос-Анджелесі відбулася офіційна прем'єра фільму «Роккі IV». Через тиждень, 27 листопада, четвертий фільм про американського боксера Роккі Бальбоа вийшов у широкий прокат. Критики зустріли його досить прохолодно, а от у глядачів він викликав справжній захват.

21.11.2020
об 12:07

Статті

КіноКалендар: «Історія іграшок» – піонер комп'ютерної мультиплікації

22 листопада на екрани США вийшов перший у світі комп'ютерний анімаційний мультфільм «Історія іграшок». Зібравши у світовому прокаті $ 373,5 мільйона (при бюджеті $ 30 мільйонів), він став найкасовішим фільмом 1995 року. Таким чином, рівно 25 років тому тріумфально розпочалася епоха комп'ютерних мультфільмів, а мультиплікаційний серіал «Історія іграшок» став одним з найуспішніших проєктів за всю історію мультиплікації.

22.11.2020
об 13:52