Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

КіноКалендар: «Перший удар» – найуспішніший гонконгський фільм Джекі Чана

10.02.2021
об 12:14
Автор: Віталій Баранник

10 лютого 1996 відбулася прем'єра найуспішнішого гонконгського фільму Джекі Чана «Перший удар», фільмування якого частково відбувалося в Україні. На честь 25-річного ювілею стрічки ми зібрали найцікавіші факти про її виробництво.

«Перший удар» став четвертою і останньою картиною із серії фільмів «Поліцейська історія», у якій Джекі Чан грав гонконгського поліцейського на ім'я Кевін Чань Какхей. Фінальна частина має мало спільного з попередніми фільмами: цього разу герой Джекі Чана співпрацює з Інтерполом, щоб вистежити злочинну міжнародну організацію, що нелегально торгує зброєю. Крім нього, лише інспектор Чан Ка Куї та «дядько» Білл Вонг стали єдиними персонажами, які з'являються у всіх чотирьох фільмах «Поліцейської історії».

Фільмували стрічку в Україні, зокрема в Криму (у Сімферополі, Ластівчиному гнізді та Фороській церкві), а ще в Австралії, де відбувається друга половина фільму. Сцена погоні на снігоходах у засніжених горах України насправді знімалася в Австралії – якщо придивитися, то в кадрі можна побачити багато зелених евкаліптів. Українські фахівці та статисти, залучені для зйомок, згадували, що Джекі Чан був дуже ввічливим і товариським, а з місцевої кухні йому дуже сподобався борщ і шашлики.

«Перший удар» став рекордсменом за касовими зборами у Гонконзі, зібравши в прокаті 57 518 794 гонконгських доларів. Лідерство він утримував до виходу у 2001 році «Забійного футболу», який зібрав у прокаті 60 739 847 гонконгських доларів. Зараз «Перший удар» залишається найкасовішим фільмом Джекі Чана у Гонконзі та займає третє місце в списку найкасовіших фільмів в історії кіноіндустрії Гонконгу.

У США фільм вийшов на екрани 10 січня 1997 року і зібрав у прокаті 15 318 863 доларів. Американська версія стрічки коротша за гонконгську на 30 хвилин. Вирізали сцени з голим Джекі Чаном, частину бійок під водою та інші.

Для зйомок сцен підводної бійки інститутом робототехнологій Веллінгтона (Нова Зеландія) створені 3 роботи сірих акул довжиною 3,5 метра та масою 100 кілограмів кожна. Ці пневматичні акули сконструйовані так, що вони могли самостійно плавати в солоній воді зі справжніми акулами.

 

 

Під час зйомок Джекі Чан отримав кілька травм, зокрема розбив передню частину щелепи, пошкодив порожнину рота та ніс.

«Перший удар» став кінодебютом для австралійського актора, чемпіона з пауерліфтингу та професійного рестлера Натана Джонса. Якось Джекі Чан побачив, як на шоу «Доброго ранку, Австраліє» Джонс підняв задню частину вантажівки Ford та штовхнув її на 30 метрів. Після цього він запросив австралійського силача знятися у своїй стрічці, а їхня бійка є одним з найбільш видовищних моментів фільму. З легкої руки Джекі Чана кінокар'єра Натана Джонса пішла вгору – він знявся в багатьох відомих фільмах: «Троя», «Честь дракона», «Безстрашний», «Астерікс на Олімпійських іграх», «Конан-варвар», «Шалений Макс: Дорога гніву», «Форсаж: Гоббс і Шоу» та ін.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: «Ганна та її сестри» – сімейний фільм Вуді Аллена

7 лютого 1986 роки відбулася прем'єра фільму «Ганна та її сестри», який вважається одним з найуспішніших кінопроєктів Вуді Аллена. Стрічка розповідає історію трьох сестер: Ганни, Лі та Голлі, а також інших членів їхньої великої родини. Вона була відзначена численними кінонагородами і, зібравши в прокаті понад 40 мільйонів доларів, стала найбільш фінансово успішним фільмом Вуді Аллена на той час.

07.02.2021
об 12:45

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Вогні великого міста»

30 січня 1931 року відбулася прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Вогні великого міста», який багато критиків визнають найкращою стрічкою всіх часів. Ця кіноробота займає перше місце у списку 10 найкращих романтичних комедій за версією Американського інституту кіномистецтва, а в 1991 році її внесли до Національного реєстру фільмів США як картину, що має велике культурне та історичне значення. На честь 90-річного ювілею виходу цієї легендарної стрічки на екрани ми зібрали 10 найцікавіших фактів про неї.

30.01.2021
об 11:43

Статті

КіноКалендар: «Братство вовка» – історичний екшн, знятий на основі реальних подій

31 січня 2001 року відбулася прем'єра фільму «Братство вовка» режисера Крістофа Ганса, який вважається одним із найкращих та фінансово успішних європейських історичних екшнів. На честь 20-річчя цієї стрічки ми зібрали цікаві факти про її фільмування.

31.01.2021
об 10:45

Новини

КіноКалендар: 7 фактів про комедію «Весільний переполох»

26 січня 2001 року відбулася прем'єра кінокомедії «Весільний переполох», головні ролі у якій виконали Дженніфер Лопес і Меттью Макконахі. Романтична історія про упорядницю весіль, яка закохується у свого клієнта, дуже сподобалася глядачам і стала однією з найуспішніших комедій 2001 року.

26.01.2021
об 11:15

Статті

КіноКалендар: Фільм «Ганнібал» відзначає 20-річний ювілей

9 лютого 2001 року відбулася прем'єра фільму «Ганнібал», у якому розповідалася подальша історія героїв оскароносної стрічки «Мовчання ягнят». І хоча «Ганнібал» не отримав жодної номінації на найпрестижнішу кінонагороду США, у прокаті він зібрав $ 351 692 268 доларів, ставши десятим найкасовішим фільмом року в усьому світі.

09.02.2021
об 11:20