Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: Останній голлівудський фільм Пола Верговена

02.08.2020
об 12:57
Автор: Віталій Баранник

2 серпня 2000 року на екрани вийшов фільм Пола Верговена «Невидимка». Стрічка повністю окупилася в прокаті, але кінокритики визнали чергову роботу режисера невдалою. Пол Верговен також погодився, що цього разу фільм у нього не вийшов і більше не знімав у Голлівуді. Він повернувся працювати у Європу.

 

Пол Верговен, який вдало стартував у Голлівуді зі своїми фільмами «Згадати все», «Робокоп» та «Основний інстинкт», згодом два рази поспіль зазнав невдачі: його стрічка «Шоугерлз» (1995) провалилася в прокаті, а космічний бойовик «Зоряний десант» (1997) розкритикували за зайвий мілітаризм. Для свого наступного фільму режисер обрав улюблений фантастичний сюжет, але знизив рівень сексу та насилля, щоб створити «умовно комерційний блокбастер». Для цього він обрав роман Герберта Веллса «Людина-невидимка», перенісши його дію в наші дні й «прикрасивши» сюжет крутими спецефектами.

Саме на спецефекти Верговен і робив головну ставку, працюючи над цим проєктом. Досить зауважити, що приблизно 50 мільйонів доларів із загального бюджету фільму  (який, до речі, становив 95 мільйонів доларів) були витрачені саме для роботи з візуальними ефектами. І спецефекти вийшли дійсно вражаючими. Саме за них фільм отримав премію «Сатурн» та єдину номінацію на «Оскара», але в підсумку програв «Гладіатору».

У ході роботи над стрічкою, щоб домогтися ефекту прояву невидимості вченого Себастьяна Кейна, якого грав Кевін Бейкон, кожна сцена знімалася двічі: один раз з актором та один раз без нього. Далі, щоб було видно фон через тіло Себастьяна, відзнятий матеріал поєднувався та оброблявся на комп'ютері. Також Верговен запросив відомого фахівця зі спецефектів Скотта Андерсона для створення цифрової 3D моделі внутрішньої частини тіла Бейкона, щоб відтворити «сцену трансформації», де Себастьян стає невидимий. Після закінчення зйомок цю модель тіла Кевіна Бейкона подарували вченим для медичних досліджень.

Незважаючи на негативний відгук критиків, фільм зібрав у прокаті США понад 73 мільйони доларів і трохи більше ніж 117 мільйонів доларів в інших країнах, що загалом становило 190 мільйонів доларів по всьому світу й подвоїло виробничий бюджет кінокартини. «Невидимка» стала найбільш успішною стрічкою Верговена з часів «Основного інстинкту» (1992). Проте сам режисер лишився невдоволений результатом, хоча отримав за свою роботу приз глядацьких симпатій на кінофестивалі в Локарно. Верговен визнавав, що він зняв звичайний фільм, який міг зробити будь-який режисер. В одному з інтерв'ю він зізнався:

«Невидимка» – рядовий фільм з вбивствами. Я знаходив деяке задоволення в процесі зйомок, але в результаті схопився за голову: «Що ж я зробив!» Я був настільки розчарований собою, що вирішив припинити знімати такі стрічки. Відмовлявся від таких «нейтральних» сценаріїв, багато років не знімав. Не міг знайти нічого, що було б мені по-справжньому близьким».

Саме після зйомок «Невидимки» Верговен вирішив повернутися до рідної Голландії, де у 2006 році зняв військову драму «Чорна книга», яка отримала приз Британської кіноакадемії як «Найкращий фільм іноземною мовою».

Читайте також:

Новини

40 років тому у США відбулася прем'єра фільму Стенлі Кубрика «Сяйво»

23 травня 1980 року на екрани Америки вийшов фільм Стенлі Кубрика «Сяйво», знятий за однойменним романом Стівена Кінга. Головні ролі в кінострічці виконали Джек Ніколсон, Шеллі Дюваль та Денні Ллойд. Фільм вважається однією з кращих кінокартин у світі в жанрі психологічного трилера, а сцена, коли Джек Торренс (Джек Ніколсон) виламує сокирою двері у ванну, визнана найстрашнішим моментом в історії кінематографа. Хоча самому Стівену Кінгу стрічка категорично не сподобалася.

23.05.2020
об 10:55

30 років тому Пол Верговен допоміг Арнольду Шварценеггеру «Згадати все»
Новини

30 років тому Пол Верговен допоміг Арнольду Шварценеггеру «Згадати все»

1 червня 1990 року в США відбулася прем'єра фантастичного бойовика Пола Верговена «Згадати все», знятого за мотивами оповідання Філіпа Діка «З глибин пам'яті».

01.06.2020
об 11:05

Новини

КіноКалендар: 55 років тому на екрани вийшов фільм «На допомогу!»

29 липня 1965 року в Лондоні відбулася прем'єра музичної комедії «На допомогу!» з піснями The Beatles та за участю музикантів цього рок-гурту. Фільм став своєрідною пародією на сучасні на той час кінобойовики, зокрема й на фільми про пригоди Джеймса Бонда, в якій у гротескній формі висміювалися штампи та шаблони цього жанру.

29.07.2020
об 13:11

Новини

КіноКалендар: 20 років тому на екрани вийшов фільм «Бар «Бридкий койот»

31 липня 2000 року в США відбулася прем'єра романтичної музичної комедії-драми «Бар «Бридкий койот». Фільм низько оцінили критики, але він дуже сподобався глядачам, набувши з часом статусу культової стрічки. Ми спробували розібратися, у чому ж феномен успіху цього фільму, й зібрали про нього п'ять цікавих фактів.

31.07.2020
об 11:34