Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: «Обіцянка» – похмурий трилер Шона Пенна

09.01.2021
об 12:09
Автор: Віталій Баранник

9 січня 2001 року відбулася прем'єра психологічного трилера «Обіцянка», знятого Шоном Пенном, головні ролі в якому виконали популярні актори: Джек Ніколсон, Бенісіо Дель Торо, Аарон Екхарт, Гелен Міррен, Том Нунан, Робін Райт та Ванесса Редгрейв.

 

За сюжетом фільму, детектив відділу з розслідування вбивств Джері Блек (Джек Ніколсон) виходить на пенсію. Під час прощальної вечірки приходить повідомлення про те, що виявлено знівечений труп восьмирічної дівчинки. Джері вирішує сам повідомити батькам про загибель їхньої дитини. Убита горем мати дівчинки змушує Блека дати обіцянку, що він обов'язково знайде вбивцю. Після цього життя ветерана поліції кардинально змінюється.

Сценарій фільму ґрунтується на повісті швейцарського драматурга та письменника Фрідріха Дюрренматта «Обіцянка: Реквієм по детективному роману». Дюрренматт написав цю книгу, щоб розвинути тему, яку він спочатку розробив у сценарії німецького фільму 1958 року «Це сталося серед білого дня», головну роль у якому виконав один з найвідоміших німецьких акторів того часу  Хайнц Рюманн. Дюрренматт був незадоволений фіналом оригінального фільму, у якому відставний детектив зміг викрити вбивцю, тому у своїй книзі запропонував іншу версію закінчення цієї драматичної історії. Фільм Шона Пенна «Обіцянка» став уже п'ятою стрічкою на цю тему й має більш похмурий фінал, на якому й наполягав Дюрренматт.

Шон Пенн «працевлаштував» у кінокартину своїх найближчих родичів: головну жіночу роль у фільмі, офіціантки Лорі, Пенн віддав своїй дружині – акторці Робін Райт Пенн. Секретарку героя Джека Ніколсона зіграла матір Шона Пенна – актриса Ейлін Раян, якій на момент фільмування виповнилося 72 роки.

Одну з ролей у стрічці виконав Міккі Рурк. Через свій скандальний характер та травми, отримані на боксерському рингу, які спотворили його обличчя, Рурка в той період не запрошували в серйозні фільми, і він змушений був зніматися в бойовиках категорії «B». Шон Пенн був великим шанувальником Рурка й довірив йому невелику, але драматичну роль батька вбитої дитини. Після цієї роботи актору знову стали пропонувати серйозні ролі у великих студіях.

Фільм фактично провалився в прокаті – його збори навіть не покрили витрат на виробництво (35 мільйонів доларів). Але критики, на відміну від глядачів, вельми прихильно поставилися до стрічки. Так, відомий кінокритик Роджер Еберт дав фільму три з половиною зірки з чотирьох, а у 2012 році підвищив його до чотирьох зірок і додав до свого списку «Великих фільмів».

«Остання третина фільму – це те місце, де більшість поліцейських історій іде на автопілоті з обов'язковими погонями, переслідуваннями та конфронтаціями. Саме тут «Обіцянка» стає найбільш переконливою. Пенн та Ніколсон ризикують з матеріалом і підіймають фільм на інший, несподіваний, наступний рівень», – пояснив він свою високу оцінку стрічки.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Чого хочуть жінки»

13 грудня 2000 року відбулася прем'єра мелодраматичної комедії «Чого хочуть жінки» з Мелом Гібсоном та Гелен Гант у головних ролях. Стрічка, що розповідає неймовірну історію про чоловіка, який отримав можливість чути жіночі думки, стала справжнім кінохітом, зайнявши 4-те місце серед найбільш касових фільмів 2000 року.

13.12.2020
об 16:13

Новини

КіноКалендар: 10 цікавих фактів про фільм «Міс Конгеніальність»

14 грудня 2000 року відбулася прем'єра комедійного бойовика «Міс Конгеніальність». Він розповідає про співробітницю ФБР, якій довелося стати агентом під прикриттям на щорічному престижному конкурсі «Міс Сполучені Штати». Ми зібрали 10 цікавих фактів про цю стрічку, якими й хочемо поділитися з вами.

14.12.2020
об 11:10

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Шоколад»

15 грудня 2000 року відбулася прем'єра фільму «Шоколад» – романтична історія кохання з гірко-солодким присмаком. За сюжетом у маленькому французькому містечку з'являються два нових мешканці: вродлива жінка Вієнн і її шестирічна дочка Анук. Вони відкривають маленьку крамницю солодощів, і після цього життя містечка починає змінюватися. Жителі помічають, що дивовижний шоколад Вієнн має чарівну дію…

15.12.2020
об 11:12

Статті

КіноКалендар: «Бум» – фільм, що зробив знаменитою Софі Марсо

17 грудня 1980 року у Франції відбулася прем'єра фільму «Бум», який розповідав про французьку дівчинку Вік Берретон, яка на вечірці зустрічає хлопця на ім'я Матьє і закохується в нього. У той час коли в молодих людей спалахує перший у їхньому житті роман, починає руйнуватися сімейне життя батьків Вік: страждають усі члени родини. Ця класична лірична французька комедія не тільки стала справжнім касовим хітом, зібравши в прокаті 32,8 мільйона доларів, а й відкрила для глядачів акторський талант Софі Марсо, яка зіграла в ньому головну роль.

17.12.2020
об 11:29

Новини

КіноКалендар: 10 фактів, що підтверджують унікальність фільму «Барва пурпурова»

18 грудня 1985 року відбулася світова прем'єра фільму Стівена Спілберга «Барва пурпурова», який розповідав про драматичну долю чорношкірої дівчини, яка з дитинства піддавалася насильству з боку своїх близьких, але знайшла в собі сили змінити своє життя на краще. Стрічка вийшла в широкий прокат у лютому 1986 року й зараз займає особливе місце в історії світового кінематографу, про що свідчать зібрані нами факти.

18.12.2020
об 12:44

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Приборкання норовливого»

20 грудня 1980 року відбулася прем'єра фільму «Приборкання норовливого», головні ролі в якому виконали зірки італійського кінематографу Адріано Челентано та Орнелла Муті. Ця стрічка стала однією з найбільш впізнаваних і культових у творчості Адріано Челентано. Фільм з великим успіхом ішов у кінотеатрах багатьох країн, зібравши в прокаті двадцять мільярдів лір.

20.12.2020
об 17:13