Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

КіноКалендар: «Історія іграшок» – піонер комп'ютерної мультиплікації

22.11.2020
об 13:52
Автор: Віталій Баранник

22 листопада на екрани США вийшов перший у світі комп'ютерний анімаційний мультфільм «Історія іграшок». Зібравши у світовому прокаті $ 373,5 мільйона (при бюджеті $ 30 мільйонів), він став найкасовішим фільмом 1995 року. Таким чином, рівно 25 років тому тріумфально розпочалася епоха комп'ютерних мультфільмів, а мультиплікаційний серіал «Історія іграшок» став одним з найуспішніших проєктів за всю історію мультиплікації.

 

 

«Історія іграшок» став першим анімаційним фільмом у історії кінематографу, який номінували на премію «Оскар» за найкращий сценарій – адаптований або оригінальний. Крім того, це перший і єдиний анімаційний фільм, який отримав особливий «Оскар», його вручили Джону Лассетеру за «розробку і натхненне застосування методів, які зробили можливим створення першого повнометражного комп'ютерного анімаційного фільму».

Американський інститут кіно поставив мультфільм «Історія іграшок» на 6-те місце в списку 10 найкращих фільмів у жанрі «Анімація» і віддав йому 99-те місце в рейтингу найкращих американських фільмів за 100 років.

Для Джона Лассетера «Історія іграшок» стала його кінодебютом як режисера. Примітно, що свого часу його звільнили з компанії «Дісней «якраз за надмірне захоплення комп'ютерною графікою». Надалі Лассетер зніме такі відомі мультфільми, як «Життя жуків», «Історія іграшок 2», «Тачки» та «Тачки 2». Сумарні збори його фільмів становили понад 19 мільярдів доларів, що зробило його одним з найуспішніших режисерів усіх часів.

Виконавчим продюсером стрічки став Стів Джобс, який спочатку сумнівався в успіху фільму й навіть деякий час хотів продати студію Pixar. Але поступово він захопився цим проєктом, повіривши, що той може стати важливою віхою в історії кіно.

Для роботи над фільмом вдалося залучити кращих аніматорів і комп'ютерників свого часу, які були раді взяти участь у створенні першого у світі комп'ютерного анімаційного художнього фільму. Творча група «Історії іграшок» становила 110 осіб, включаючи 27 аніматорів, 22 технічних директори та 61 художника і фахівця. Для порівняння, до виробництва мультфільму «Король Лев», який вийшов на екрани роком раніше, залучили 800 співробітників.

Усього для створення фільму використали 800 000 машино-годин і 114 240 кадрів анімації.

Джон Лассетер із самого початку хотів, щоб Том Генкс озвучував персонажа Вуді, стверджуючи, що Генкс «був схильний брати емоції і робити їх привабливими, навіть якщо його персонаж, як у фільмі «Їх власна ліга», пригнічений та засмучений». Щоб переконати актора прийняти пропозицію, Лассетер «взяв» голос Генкса із фільму «Тернер і Гуч» і об'єднав його із зовнішністю і мімікою анімованого персонажа. Отриманий результат сподобався Генксу, і він погодився взяти участь у проєкті.

Читайте також:

Новини

КіноКалендар: 15 унікальних фактів про 17-й фільм бондіани – «Золоте око»

13 листопада 1995 року відбулася світова прем'єра кінобойовика «Золоте око» про пригоди легендарного агента 007. Ця кінокартина, хоч і займає 17-те місце в списку фільмів про Джеймса Бонда, але багато в чому є унікальною, що підтверджують зібрані нами факти.

13.11.2020
об 13:23

Статті

КіноКалендар: «Філін та кішечка» – ексцентрична роль Барбари Стрейзанд

3 листопада 1970 року відбулася прем'єра фільму «Філін та кішечка», у якому актриса й співачка Барбра Стрейзанд зіграла ексцентричну дівчину легкої поведінки на ім'я Доріс. Ця кінокартина увійшла в історію світового кінематографу як перший голлівудський фільм, у якому головна героїня (Барбра Стрейзанд) промовляє з екрана слово: fuck. Чим ще примітна ця стрічка?

03.11.2020
об 13:38

Статті

КіноКалендар: Українські мотиви в кінокомедії «Один вдома»

10 листопада 1990 року в Чикаго відбулася прем'єра різдвяної комедії «Один вдома» режисера Кріса Коламбуса. 16 листопада фільм вийшов у широкий прокат у США і став найкасовішим різдвяним фільмом усіх часів у Північній Америці та найкасовішою комедією за всю історію кінематографу США. На честь 30-річного ювілею цієї чудової комедії ми вирішили порадувати вас маловідомими фактами про її фільмування.

10.11.2020
об 16:12

Статті

КіноКалендар: Сильвестр Сталлоне пообіцяв показати режисерську версію «Роккі IV»

21 листопада 1985 року в Лос-Анджелесі відбулася офіційна прем'єра фільму «Роккі IV». Через тиждень, 27 листопада, четвертий фільм про американського боксера Роккі Бальбоа вийшов у широкий прокат. Критики зустріли його досить прохолодно, а от у глядачів він викликав справжній захват.

21.11.2020
об 12:07

Статті

КіноКалендар: «Кохай мене ніжно» – перший фільм Елвіса Преслі

15 листопада 1956 року відбулася знакова подія для шанувальників творчості Елвіса Преслі – у Нью-Йорку презентували фільму «Кохай мене ніжно», у якому «Король рок-н-ролу» зіграв свою першу роль у кіно. За сюжетом троє братів Рено беруть участь у Громадянській війні між Північчю та Півднем. Вдома залишився тільки молодший брат Клінт (Елвіс Преслі). Отримавши повідомлення про загибель старшого брата, він одружився з його нареченою. Але виявилося, що всі три брата вижили й стали бандитами.

15.11.2020
об 14:39

Статті

КіноКалендар: 10 причин переглянути фільм «Американський президент»

8 листопада 1995 року відбулася прем'єра фільму «Американський президент» про овдовілого главу США, який напередодні чергової передвиборної компанії закохується в зухвалу Сідней Елен Вейд, яка проштовхує новий екологічний закон. Ця чудова кінострічка органічно поєднує гарну романтичну історію і жорстку політичну драму та гідна перегляду навіть через чверть століття після виходу на екрани.

08.11.2020
об 15:09