Трейлери та відео
Популярні пости
3 листопада 1970 року відбулася прем'єра фільму «Філін та кішечка», у якому актриса й співачка Барбра Стрейзанд зіграла ексцентричну дівчину легкої поведінки на ім'я Доріс. Ця кінокартина увійшла в історію світового кінематографу як перший голлівудський фільм, у якому головна героїня (Барбра Стрейзанд) промовляє з екрана слово: fuck. Чим ще примітна ця стрічка?
1. Продюсер Рей Старк придбав права на екранізацію однойменної п'єси Білла Манхоффа в 1964 році за 100 000 доларів США.
2. Адаптувати п'єсу «Філін та кішечка» для екранізації довірили сценаристові Баку Генрі, автору сценарію «оскароносного» фільму «Випускник» (1967), який став одним з найкасовіших фільмів 1960-х років і вважається одним з найкращих комедійних фільмів у історії.
3. Зняв фільм молодий режисер Герберт Росс, для якого «Філін і Кішечка» – лише третя повнометражна стрічка. Через 8 років, у 1978 році, Росс стане справжнім тріумфатором 35-ї церемонії вручення премії «Золотий глобус» – він отримає заповітну нагороду за найкращу режисуру у фільмі «Поворотний пункт», а інша знята ним стрічка, «До побачення, люба», здобуде премію в категорії найкраща комедія або мюзикл.
4. «Філін та кішечка» став першим немузичним повнометражним художнім фільмом у кар'єрі Барбри Стрейзанд.
5. У сценарії була прописана сцена, у якій Барбра Стрейзанд повинна була знятися з оголеними грудьми. Але, побачивши себе топлес на екрані, актриса прийшла в жах і зажадала, щоб ці сцени були вирізані з фільму. Проте чоловічий журнал High Society якимось чином зміг отримати оригінальні негативи стрічки з оголеною Барброю. Дізнавшись про це, актриса доклала максимум зусиль, щоб журнали не вийшли в продаж, але безуспішно: цей випуск все одно з'явився на полицях американських магазинів. Після цього Стрейзанд подала на видання в суд і виграла справу.
6. Барбра Стрейзанд за свою роботу в цій стрічці отримала номінацію на премію «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль у комедії або мюзиклі.
7. У перервах між дублями Барбра Стрейзанд малювала картини. Щоб захистити макіяжний манікюр своєї героїні під час роботи з фарбами, актрисі доводилося надягати спеціальні пластикові рукавички.
8. Щоб підібрати гардероб і зробити зачіску для героїні Барбри Стрейзанд, спеціально найняті фотографи фотографували на вулицях нью-йоркських повій.
9. Фінал фільму не сподобався продюсерам і на попередньому показі отримав негативні відгуки глядачів. Тому зняли кілька альтернативних варіантів кінцівки і вже з них обрана та, яка в підсумку залишилася у стрічці.
10. Фільм у 1970 році зайняв 12-те місце за касовими зборами в США, зібравши майже 24 мільйонів доларів.
21.10.2020
об 12:14
22.10.2020
об 11:19
23.10.2020
об 12:12
27.10.2020
об 11:05
01.11.2020
об 12:11