Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: «Діти шпигунів» відзначають 20-річний ювілей

18.03.2021
об 11:24
Автор: Віталій Баранник

18 березня 2001 року відбулася прем'єра комедійно-пригодницького фільму «Діти шпигунів» режисера і сценариста Роберта Родрігеса. Захоплююча історія двох колишніх секретних агентів Грегоріо та Інгрід Кортес, яких після викрадення невідомим лиходієм рятують власні діти, була із захопленням сприйнята глядачами.

«Діти шпигунів» став першим фільмом Роберта Родрігеса з рейтингом PG і останньою його стрічкою, знятою на кіноплівку.

Вийшовши в широкий прокат 30 березня 2001 року, «Діти шпигунів» тільки за перші вихідні заробили 26 566 881 доларів і далі три тижні поспіль займали перше місце в чартах США за касовими зборами. Загалом у світовому прокаті фільм зібрав понад 147 мільйонів доларів.

Фільм отримав позитивні відгуки критиків, а оглядач Мік Ласаль із San Francisco Chronicle написав про нього: «Це цікаво і необразливо, рідкісна комбінація в дитячих фільмах».

У ролі батьків-шпигунів у фільмі знялися Антоніо Бандерас та Карла Гуджино, яка спочатку відмовлялася від ролі Інгрід Кортес. 29-річна актриса не була впевнена, що в такому віці вона вже могла бути матір’ю 8-річного хлопчика і 12-річної дівчинки. Роберт Родрігес переконав її, розповівши, що його власна мати народила його і всіх його братів та сестер до 30 років.

Дітей шпигунів зіграли Деріл Сабара (Джуні Кортес) і Алекса Вега (Кармен Кортес). На відміну від багатьох акторів-дітей, чия кар'єра перервалася в дорослому віці, Алекса Вега продовжила активно зніматися й далі. Вона була задіяна в усіх чотирьох фільмах серії, де сама виконувала всі трюки, навіть записала кілька пісень для фільму. З тих пір Вега професійно зайнялася співом, знялася в декількох мюзиклах і успішно виступає на Бродвеї.

Головні герої фільму: Грегоріо, Кармен і Джуні отримали свої імена на честь родичів Роберта Родрігеса.

Одну з ролей у всіх фільмах серії «Діти шпигунів» зіграв Денні Трехо. Він часто знімається в стрічках Родрігеса, граючи персонажів, прізвиська яких означають одну з різновидів ножа. Не стали винятком і «Діти шпигунів», у якому героя Денні Трехо, Ісидора Кортеса, називали «Мачете».

Успіх фільму змусив Родрігеса відразу ж взятися за зйомки його продовження. Друга частина серії «Діти шпигунів 2: Острів несправджених надій» вийшла за рік і зібрала понад 119 мільйонів доларів. Третя частина «Діти шпигунів 3: Гра закінчена», стартувавши в прокаті у 2003 році, стала найбільш комерційно успішною, заробивши у світовому прокаті 197 мільйонів. У 2011 році Родрігес вирішив перезапустити франшизу й випустив на екрани фільм «Діти шпигунів 4D», який не зміг повторити успіху перших стрічок, зібравши в прокаті трохи більше ніж 85 мільйонів доларів. Можливо, глядачів засмутила відсутність у цій частині Антоніо Бандераса або діти, що подорослішали, стали не такі цікаві.

У січні 2021 року з'явилася інформація, що Skydance Media і Spyglass Media Group планують перезавантаження цього кіносеріалу й Роберт Родрігес повертається в проєкт як сценарист і режисер.

Читайте також:

Новини

КіноКалендар: фільм Лукіно Вісконті «Смерть у Венеції» відзначає 50-річний ювілей

1 березня 1971 року відбулася прем'єра фільму видатного італійського режисера Лукіно Вісконті «Смерть у Венеції», присвяченого темам життя і смерті, а також одностатевої любові. Фільм відзначено найпрестижнішими кінонагородами й зараз входить до Золотого фонду європейського кінематографу.

01.03.2021
об 11:45

Новини

КіноКалендар: «Салон Кітті» – перший еротичний фільм Тінто Брасса

2 березня 1976 року в Італії відбулася прем'єра фільму «Салон Кітті», який став одним з найвідоміших кінотворів європейської еротики і приніс режисеру Тінто Брассу перший міжнародний успіх. Незважаючи на велику кількість відвертих сцен, було б неправильно оцінювати стрічку лише як еротичну і навіть порнографічну. Брасс хотів у своїй роботі максимально достовірно зобразити епоху, і це йому вдалося.

02.03.2021
об 14:26

Новини

КіноКалендар: 20 фактів до 20-річчя фільму «Істрія лицаря»

8 березня 2001 року відбулася прем'єра пригодницького фільму «Історія лицаря», який приніс першу велику популярність акторові Гіту Леджеру. На честь 20-річного ювілею цього фільму ми зібрали 20 найцікавіших фактів про нього.

08.03.2021
об 12:21

Новини

КіноКалендар: «Кохання та інші неприємності» Меттью Макконахі та Сари Джессіки Паркер

10 березня 2006 року відбулася прем'єра комедійної мелодрами «Кохання та інші неприємності», яка досить прохолодно була зустрінута критиками, але стала одним з лідерів американського прокату. Уже в перший вікенд фільм зібрав 24,6 мільйона доларів, посівши перше місце за касовими зборами в США за ці вихідні. Усього ж стрічка зібрала майже 90 мільйонів доларів у прокаті в США і 128 406 887 доларів по всьому світу. Ми вирішили з'ясувати, у чому ж причина такого касового успіху простої романтичної комедії.

10.03.2021
об 17:36

Статті

КіноКалендар: Американський вестерн «Шукачі» відзначає 65-річний ювілей

13 березня 1956 року відбулася прем'єра фільму «Шукачі», який вважається найкращим вестерном за версією Американського інституту кіномистецтва і який вплинув на творчість багатьох сучасних режисерів.

13.03.2021
об 14:12