Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: 20 років тому відбулася прем'єра фільму «Великий куш»

23.08.2020
об 17:23
Автор: Віталій Баранник

23 серпня 2000 року в Англії відбулася прем'єра фільму Гая Річі «Великий куш». Неймовірне переплетення сюжетних ліній, чорний англійський гумор, «кліпова» стилістика та чудовий акторський склад принесли цій стрічці неймовірний успіх. При бюджеті $ 10 мільйонів вона зібрала в прокаті 83,5 мільйона і зараз є одним з фільмів з найбільшою кількістю переглядів у інтернеті. Пропонуємо 10 фактів про цю кінокартину, про які ви могли й не знати.

 

1. Щоб достовірно зіграти ірландського цигана й боксера Міккі О'Ніла Бред Пітт вирішив не митися під час зйомок. Це допомогло йому набути неохайного й брудного вигляду, як того вимагала роль.

2. Спочатку персонаж Джейсона Стейтема замислювався як другорядний, але під час зйомок його роль набула більшого значення й у результаті Стейтем став головним оповідачем фільму.

3. Хоча у фільмі безпосередньо в кадрі ніхто з героїв не вмирає, критики підрахували, що всього в стрічці вбили 26 людей.

4. В опитуванні журналу Empire за 2008 рік «Великий куш» зайняв 466 місце у списку 500 найкращих фільмів усіх часів.

5. На 6 липня 2020 року фільм займав 103-тю позицію в списку 250 кращих фільмів за версією IMDb.

6. Кажуть, що за право використовувати у фільмі пісню Мадонни «Lucky Star» їй заплатили майже $ 1 мільйон. Ці гроші фактично залишилися «в сім'ї» режисера, оскільки на той час Мадонна і Гай Річчі вже жили разом, а напередодні прем'єри фільму (11 серпня 2000 року) у них народився син Рокко Джон Річі.

7. Бюджет фільму не давав можливості набрати велику масовку для зйомок сцен боксерських поєдинків. Тому кожного разу, коли змінювався кут зйомки, масовці доводилося переміщатися в нову точку зйомки, щоб створити ефект переповненого глядачами залу.

8. Працюючи над сценарієм, Гай Річі вставляв у сюжет реальні історії з документальних телепередач про найбільш безглузді та кумедні злочини світу.

9. На роль Цеглини спочатку запрошували Шона Коннері. Сценарій акторові сподобався, але він зажадав спочатку подивитися перший фільм Гай Річчі «Карти, гроші, два стволи». Після перегляду Коннері сказав: «Хороший фільм, але я вам не по кишені». За рік до цього він отримав за зйомки у фільмі «Пастка» $20 мільйонів, вдвічі більше, ніж весь бюджет «Великого куша». У результаті роль Цеглини дісталася Алану Форду.

10. Щоб знятися в цьому фільмі, багато акторів погодилися дотримуватися жорстких правил, встановлених режисером. Для того щоб підтримувати порядок під час зйомок, Гай Річі ввів систему штрафів, серед яких були штрафи за розмови по телефону й просто розмови після команди «Мотор», за запізнення, за сон у робочий час і навіть за висловлення невдоволення діями режисера.