Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: «16 кварталів» – останній фільм Річарда Доннера

03.03.2021
об 11:40
Автор: Віталій Баранник

3 березня 2006 року в американський прокат вийшов динамічний поліцейський бойовик «16 кварталів», знятий режисером «Смертельної зброї» Річардом Доннером. За сюжетом детективу-ветерану Джеку Мозлі (Брюс Вілліс) доручають доставити до суду свідка звинувачення. Завдання здається зовсім не складним, адже їм потрібно подолати всього 16 кварталів Нью-Йорка. Але є люди, які не хочуть, щоб цей свідок заговорив, і починають на них справжнє полювання. Причому мисливцями є колеги Мозлі.

«16 кварталів» – ремейк фільму «Крізь стрій», знятого в 1977 році Клінтом Іствудом з ним же у головній ролі. У новій стрічці Річарда Доннера повторюються всі основні сюжетні лінії оригінального фільму, зокрема й сцена з автобусом.

Ім'я героя Брюса Вілліса – Джек Мозлі, це пряме посилання на фільм «Встигнути до опівночі» (1988), де Роберт Де Ніро грав фахівця з розшуку втікачів-злочинців Джека Волша, який використовував вкрадений значок агента ФБР Алонзо Мозлі.

Щоб краще вжитися в образ, Брюс Вілліс кілька ночей виїжджав на патрулювання Брукліна разом з ветераном нью-йоркської поліції Майком Кінаном, який також був консультантом фільму з питань поліцейської служби: зброї, уніформи, обов'язків і діалогів.

Брюс Вілліс засунув камінчик до свого черевика й ходив з ним протягом всього фільмування, щоб кульгавість його героя була природною.

У первинному варіанті фільму у фіналі Джек Мозлі гине в будівлі суду, але запис на диктофоні доводить провину продажних поліцейських. Однак у підсумку творці вирішили не вбивати головного героя і стрічка має оптимістичну кінцівку.

Ключова сцена фільму, у якій Джек Мозлі намагається на пасажирському автобусі дістатися до будівлі суду, знімалася в Торонто протягом 12 днів. Для того щоб зняти її максимально видовищно і ефектно, постановник трюків Бранко Раки («Післязавтра») задіяв 46 статистів, 25 автомобілів (серед них 5 автобусів) та 12 камер.

Ім’я персонажа Ясина Бея у фільмі Едвард Банкер. Насправді Едвард Банкер був справжнім злочинцем, який порвав зі своїм кримінальним минулим, став сценаристом та актором. Він кілька разів сидів у в'язниці, зокрема і за пограбування банку, а певний час навіть входив до  списку десяти найбільш розшукуваних ФБР злочинців. Перебуваючи у в'язниці, Банкер надихнувся історією Керіла Чессмена, вбивці, який став письменником. Тож в 1973 році Банкер написав роман «Людина людині вовк», за яким зняли фільм «Випробувальний термін» з Дастіном Гоффманом у головній ролі. Надалі він створив сценарії до фільмів «Звірофабрика» та «Потяг-утікач», а також зіграв більше двох десятків ролей у кіно, зокрема містера Синього у фільмі Квентіна Тарантіно «Скажені пси».

На сьогодні «16 кварталів» – останній режисерський фільм Річарда Доннера. Але у 2020 році було оголошено, що Доннер, якому вже виповнилося 90 років, стане режисером п'ятої частини «Смертельної зброї».

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: Фільм «Ганнібал» відзначає 20-річний ювілей

9 лютого 2001 року відбулася прем'єра фільму «Ганнібал», у якому розповідалася подальша історія героїв оскароносної стрічки «Мовчання ягнят». І хоча «Ганнібал» не отримав жодної номінації на найпрестижнішу кінонагороду США, у прокаті він зібрав $ 351 692 268 доларів, ставши десятим найкасовішим фільмом року в усьому світі.

09.02.2021
об 11:20

Статті

КіноКалендар: «Перший удар» – найуспішніший гонконгський фільм Джекі Чана

10 лютого 1996 відбулася прем'єра найуспішнішого гонконгського фільму Джекі Чана «Перший удар», фільмування якого частково відбувалося в Україні. На честь 25-річного ювілею стрічки ми зібрали найцікавіші факти про її виробництво.

10.02.2021
об 12:14

Статті

КіноКалендарь: «Дев'ять з половиною тижнів» зробив Міккі Рурка і Кім Бесінджер секс-символами Голлівуду

14 лютого 1986 року відбулася прем'єра еротичного фільму «Дев'ять з половиною тижнів», який розповідав історію бурхливого роману співробітниці картинної галереї Елізабет МакГроу (Кім Бейсінгер) та успішного інвестора з Волл-стріт Джона Грея (Міккі Рурк). Згодом стрічка набула статусу культової і вважається однією з найкращих картин в кар'єрі Міккі Рурка і Кім Бесінджер, хоча кіноробота Едріана Лайна подолала складний шлях до успіху.

14.02.2021
об 12:04

Новини

КіноКалендар: фільм Лукіно Вісконті «Смерть у Венеції» відзначає 50-річний ювілей

1 березня 1971 року відбулася прем'єра фільму видатного італійського режисера Лукіно Вісконті «Смерть у Венеції», присвяченого темам життя і смерті, а також одностатевої любові. Фільм відзначено найпрестижнішими кінонагородами й зараз входить до Золотого фонду європейського кінематографу.

01.03.2021
об 11:45

Новини

КіноКалендар: «Салон Кітті» – перший еротичний фільм Тінто Брасса

2 березня 1976 року в Італії відбулася прем'єра фільму «Салон Кітті», який став одним з найвідоміших кінотворів європейської еротики і приніс режисеру Тінто Брассу перший міжнародний успіх. Незважаючи на велику кількість відвертих сцен, було б неправильно оцінювати стрічку лише як еротичну і навіть порнографічну. Брасс хотів у своїй роботі максимально достовірно зобразити епоху, і це йому вдалося.

02.03.2021
об 14:26