Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Кава з кардамоном» – пристрасна історія в красивій казковій обгортці

18.01.2020
об 12:23

Нещодавно світський Київ поринув у європейську атмосферу XIX ст.: у музеї Ханенків відбулася презентація українсько-польського проєкту «Кава з кардамоном»  – історичної драми за національним бестселером Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». Головні ролі в серіалі виконують українська актриса Олена Лавренюк і польський секс-символ Павло Делонг. 

ПРО ПРОЕКТ:
«Кава з кардамоном» описує життя Західної України середини XIX ст. тарозповідає хвилюючу та пристрасну історію про нерівне, грішне почуття одруженого польського шляхтича Адама (Павло Делонг) та молодої української красуні Анни (Олена Лавренюк). Історія кохання розгортається на тлі «Весни народів» (піднесення рівня української національної свідомості та один із найтепліших періодів в історії українськопольських стосунків). Проєкт є копродукцією України та Польщі, тизер знятий за підтримки Українського культурного фонду.

Олена Лавренюк:
 «Як на мене, однією з головних особливостей нашого проєкту є його візуальна складова. Це точно одна з найкрасивіших картинок з усіх українських серіалів, які я досі бачила. А те, що підкупить абсолютно кожного, – це факт, що окрім такої чарівної картинки тут є дуже глибока історія життя, якій хочеться співпереживати. Таке поєднання – історія, загорнута в дуже красиву казкову обгортку, – нині є унікальним. На мою думку, таких продуктів нам зараз не вистачає. І саме таким стане наш проєкт «Кава з кардамоном». Я читала книгу, яку ми взяли за основу серіалу, і мені здається, що кожна жінка знайде щось своє у цій героїні. У неї настільки різнобарвна гамма характеру – вона і вразлива, і чуттєва, і здається наївною, але в неї дуже сильний внутрішній стрижень».

Павло Делонг:
«У нас, напевно, ще немає такого українсько-польського проєкту, де будуть грати українська актриса і польський актор. А це так важливо для співпраці наших країн. До того ж, така цікава історія. Я граю персонажа, який розуміє, що, може, зустрів найбільше кохання у своєму житті. Може, він щось втратив або не відчув, або не прожив щось головне, і зараз має шанс це зробити. Для мене це справді роль, про яку можна мріяти». 
Зйомки тизеру історичної драми відбувались у Львові. В одній з найскладніших сцен тизеру Олена мало не постраждала. Для кадру її опустили на глибину чотирьох метрів, а до ніг прив’язали спеціальні гирі, щоб актриса не піднялася нагору завчасно. 

    

«Це були найскладніші зйомки в моєму житті! Насправді відчула на собі, як працює людський інстинкт самозбереження: я ніколи не займалася дайвінгом, і затримувати повітря навіть на короткий час для мене дуже непросто. Та коли в легенях воно просто закінчується, а твої ноги прив’язані до гирь внизу басейну – настає паніка, мозок забуває, що це зйомка, і робить все, щоб врятуватися. Після семи таких дублів я була такою блідою, що вся знімальна група злякалася. Проте такі труднощі були варті результату, і зовсім скоро ви побачите це в нашому тизері», – розповідає актриса Олена Лавренюк. 


«Зйомки тривали сім годин! Найскладнішим було синхронізувати всіх разом: чотирьох водолазів, актрису, всю знімальну групу за плей-беком. Під воду занурювався цілий «підводний човен» у вигляді боксу, камери і анаморфотних об'єктивів. Тому на кадр у нас було три секунди: спершу від акторки повинні були відплисти водолази, потім мала заспокоїтися вода, три секунди кадру, а далі актриса повинна встигнути випливти на чотири метри вгору», – розповів режисер тизеру Стас Капралов.   

Одним із головних атмосферних атрибутів тизеру стали неймовірні костюми головної героїні Анни (Олени Лавренюк). Художник по костюмах – Ірина Гергель разом із своєю донькою Богуславою, власницею бренда Gergelcouture, створили 9 образів спеціально для неї!