Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Карантин вихідного дня кінотеатральний бізнес може не пережити

10.11.2020
об 19:29

Кожного дня оновлена статистика захворівших на Covid-19 є не втішною для лікарів. Оцінюючи ситуацію, очільники держави бачать, що економіка України другого локдауну не витримає, тож міністри шукають інших рішень у запобіганні поширення коронавірусної інфекції. Одним з ймовірних виходів може стати карантин вихідного дня, який планують впровадити з 14 листопада. Проте експерти та представники галузі вважають, що він матиме негативні наслідки для сфери культури та креативних індустрій, зокрема, згубним для кінотеатрального бізнесу.

 

Суть карантину вихідного дня полягає у тому, що в суботу та неділю працюватимуть тільки продуктові магазини, аптеки, транспорт, ветеринарні аптеки, автозаправні станції, а також зможуть продовжувати свою діяльність ресторани, кафе та інші заклади харчування, але виключно на виніс. За словами ініціатора таких запобігаючих мір, міністра охорони здоров'я Максима Степанова, підпорядковане йому Міністерство рекомендуватиме владі з 00 годин суботи до 00 понеділка зачиняти торгівельно-розважальні центри та решту магазинів, які не ввійшли до переліку тих, кому мають намір дозволити працювати у вихідні. Міністр охорони здоров’я кінотеатри оминув своєю увагою, однак більшість залів кіномереж розташовані саме в ТРЦ, які мають бути закритими, якщо рішення все ж ухвалять, то їм теж доведеться призупиняти свою діяльність на період карантину вихідного дня.

 

«З березня, коли Україна увійшла в локдаун, кожного місяця закривається певна кількість кінотеатрів. Карантин вихідного дня суттєво погіршить ситуацію, адже кількість збанкрутілих кінотеатрів тільки збільшиться. Наприклад, навіть зараз, коли ще дозволено працювати у суботу та неділю, кінотеатри мають від’ємний показник фінансового результату, тобто прибутку майже не має, адже відвідуваність суттєво зменшилась. Якщо з моделі роботи кінозалів прибрати вихідні дні, то кінотеатральні мережі почнуть працювати з результатом мінус 60-70% від загальної прибуткової частини, адже зазвичай кіно – це похід вихідного дня. У будні дні кінотеатри завжди збирали суттєво менше, ніж у вихідний день», - зазначив CEO Multiplex РОМАН РОМАНЧУК.

 

Власник мережі «Планета кіно» Дмитро Деркач не став чекати остаточного рішення представників влади й закликав прихильників кіно прийняти міри щодо запобігання карантину вихідного дня та повторення локдауну, адже це може вбити кінотеатри.

 

«Для кінотеатрів карантин вихідного дня рівносильний повному закриттю. На цей раз в нас немає грошей, аби утримати співробітників або сплачувати податки, оренду та постачальникам послуг та товарів», - написав у своєму профілі на Facebook-сторінці власник мережі «Планета кіно» ДМИТРО ДЕРКАЧ.

 

У своєму дописі він закликає підтримати ініційовану ресторанами акцію протесту проти карантину вихідного дня та пропонує приєднатися до мітингу, який влаштують люди у Києві під Кабміном, а в інших містах під Обласними державними адміністраціями (ОДА).

Згубним для малого та середнього бізнесу карантин вихідного дня вважає й очільник Міністерства культури та інформаційної політики.

 

«Сотні тисяч працюючого населення України опиняються у зоні ризику, залишитися без роботи. Тобто мова йде про життя та існування людей. Окреме питання, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП? І це ми говоримо в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічні ризики існують й для мікро-, малого та середнього бізнесу. Чи позитивно позначиться закриття закладів культури на загальній статистиці захворюваності – ні. Адже заклади культури очевидно не є епіцентром для розповсюдження вірусу. Контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоб відвідувачі перебували у масках та температурний скринінг – постійно відслідковується, дезинфікуючі засоби завжди в доступі. Тому закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей по виконанню санепідем вимог МОЗ, – рішення, яке нарікає державу на неминучі втрати. Заборона на роботу в вихідні дні для закладів культури та креативних індустрій призведе до зменшення і без того критичних доходів ще додатково на 50% і більше. До того ж у часи пандемії переглянути стрічку в кінотеатрі, сходити на виставу чи послухати оперу – це справжнє емоційне розвантаження, яке робить людей щасливішими. І таку можливість потрібно залишити українцям», - зазначив у своєму офіційному профілі на Facebook-сторінці міністр культури ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО.

 

Про те, що емоційне розвантаження людей в кінотеатрах є цілком безпечним свідчать і дослідження, які проводились в ряді країн низкою фахівців з різних галузей. Про один з таких дослідів, який провели німецькі спеціалісти, ми вже писали.

 

«Кінотеатри – це одне із найбезпечніших місць, де ми можемо перебувати. Адже, по-перше, є безперервна частота обміну кисню – повітря оновлюється 4 рази за годину; по-друге, кінотеатри на відміну від багатьох інших місць мають можливість забезпечити чітке виконання стандарту санітарної норми – ми можемо розсадити людей через одне крісло в шаховій послідовності. Наприклад, фізично забезпечити стандарт дотримання дистанції в супермаркеті не можливо. Так, про це можна нагадувати людям, але чи є це ефективним методом? По-третє, темплейт поведінки. Людина, яка переглядає фільм весь час дивиться перед собою, а не крутиться на 360 градусів, як це відбувається в транспорті, магазині або торгівельному центрі», - зауважив CEO Multiplex РОМАН РОМАНЧУК.

 

Наразі представники кінотеатрального бізнесу намагаються вести діалог із представниками влади. Зокрема, пишуть офіційні звернення, ініціюють зустрічі з Міністерствами та постійно роз’яснюють на регіональних рівнях важливість роботи кінотеатрів. Однак, за словами Романа Романчука, з понеділка, 9 листопада, в Полтаві, Запоріжжі, Житомирі та у Лиманському районі Одеси (ТРЦ Riviera) кінозали мережі Multiplex через офіційні заборони з боку місцевої влади призупинили свою діяльність. Чи дослухаються можновладці до позиції Міністерства культури та людей, які намагаються врятувати галузь від повного економічного краху, а людей, що працюють у сфері – від безробіття – дізнаємося вже завтра.

Читайте також:

Новини

Аргументи вчених: Кінозали – найбезпечніші місця в часи пандемії

Німецька національна асоціація кінотеатрів закликає уряд збільшити кількість дозволених місць в залі, аби більше людей стали приходити до кінотеатру. Прохання асоціації ґрунтується на новому дослідженні вчених, які назвали зали одним з найбезпечніших місць при пандемії.

07.10.2020
об 14:30

Новини

У StarLightMedia замислилися, як телебаченню перетворитися із постачальника контенту на контентмейкера

У багатьох сферах діяльності ми звикли до стратегічного планування, однак 2020 рік наглядно показав, що навіть найідеальніші плани при певних обставинах не спрацюють. Теле- та кіноіндустрія навесні цього року опинилися в пастці. Як епідемія змінила плани щодо виробництва та трансляції контенту розповіли топ-менеджери української медіагрупи StarLightMedia в інтерв’ю виданню MBR. Зокрема, про корективи планів та інші рішення компанії розповів голова StarLightMedia Дмитро Троїцький.

05.11.2020
об 15:17

Новини

Студія Disney скасувала прем’єри «Персонажа» та «Смерть на Нілі» у 2020 році

Цьогорічні релізи стрічок «Персонаж» та «Смерть на Нилі» перенесені на невизначений термін. У Америці закриті кінотеатри Нью-Йорка та Лос-Анжелесу – саме в цих містах кіносеанси є найбільш розповсюдженим, а тому й добре відвідуваним заходом. Також, варто зазначити, що наразі не працюють кінотеатри у багатьох країнах Європи.

06.11.2020
об 14:11

Новини

Мережа Regal Cinemas не витримала пандемії

На фоні позитивних новин про закінчення розробки та випробувань вакцини від Covid-19. Мережа кінотеатрів Regal Cinemas вирішила, що буде робити з залами у Каліфорнії та Нью-Йорку.

10.11.2020
об 15:17