Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Як кіно стало різнобарвним: Перша церемонія «Оскар» у кольорі

18.04.2021
об 17:12
Автор: Daniela Gilmore

Кожен день має свій відтінок, кожна людина обирає колір свого життя, як режисер гамму для свого фільму. У когось виходить так вдало, що більше не сплутаєш його історію більше ні з ким і вона буде варта екранізації фільму для «Оскара», а комусь залишиться лише класичний чорно-білий світ, який згадають лише окремі поціновувачі. І така поетика життя абсолютно не заважає робити свій вибір кожній людини. Однак творці кіно середини 20 століття після успіху першого кольорового тріумфатора кінопремії «Оскар» фільму «Віднесені вітром» вирішили звернути свою увагу на різнобарвні образи на великих екранах. Так з кожним роком все більше кольорових стрічок почали висуватись на премію, а вже у 1966 році 38-ма церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії була трансльована у кольорі вперше. Тоді ж переможцями стали стрічки, які не лише своєю різнобарвною картинкою увійшли в історію кіно, але й видатним сюжетом.

 

Кадр з першої кольорової трансляції церемонії нагородження кінопремії «Оскар» у 1966 році


«Звуки Музики»


Головним тріумфатором вечора у 1966 році став музичний фільм американського режисера Роберта Вайза «Звуки музики», який отримав п’ять статуеток «Оскар» та пізніше зайняв четверте місце у Списку найкращих американських фільмів-мюзиклів Американського інституту кіномистецтва. Хоч раз у своєму житті кожен міг чути про цю романтичну історію та пісні, які її супроводжують. Увесь сюжет сконцентрований на Марії, яка вирішує піти у монастир, але через свій непростий характер має покинути його і стати гувернанткою сімох дітей овдовілого морського капітана Георга Людвіга фон Траппа, у якого з часом закохується. Особливих відтінків душевності історії кохання додає її історичне підгрунтя.


«Великі перегони»


Якщо про історію, створену режисером Блейком Едвардсом, мало хто знає, то виконавців головних ролей Тоні Кертіса та Джека Леммона неможливо не згадати за стрічкою «У джазі тільки дівчата». Проте цього разу вони вже не найкращі друзі, а навпаки запеклі вороги по життю і в автоперегонах Нью-Йорк-Париж, які дійсно відбувались у 1908 році і надихнули творців на створення фільму. За сюжетом улюбленець жінок Леслі змагається з невдахою професором Фейтом, якому на допомогу приходить його вірний помічник Макси, роль якого виконав всесвітньо відомий «лейтенант Коломбо» Пітер Фальк. Історію доповнює суфражистка Меггі, яка намагається здобути право теж взяти участь у перегонах.


«Кет Баллу»


Напрочуд феміністичною виявилась комедія-вестерн Елліота Сілверштейна, яка була створена ще зросту попиту на сильних жіночих героїнь у кіно та перевершує за якістю навіть деякі сучасні стрічки. Історія розповідає про Кетрін Баллу, яка лише після пансіонату приїхала на ферму до батька і дізнається, що через бажання заволодіти їхнім майном залізнична компанія відправляє найманця, щоб убити її тата. Для захисту власної робити Кет винаймає знаменитого стрілка, проте це не допомагає і її батька все ж таки вбивають. Тому дівчина вирішує тепер покладатись лише на власні сили та створює банду для помсти вбивцям.

Ще на початку минулого століття люди не розуміли як можна зафільмувати кольори на плівку, так само як дехто зараз не розуміє як розфарбувати власне життя в умовах постійного карантину. Однак завжди залишається перевірений спосіб надихнутись на щось прекрасне – слідувати за мистецтвом.

Читайте також:

Новини

«Оскар» зможуть відвідати лише ведучі, номінанти та їх гості

Давно було зрозуміло, що 93-тя церемонія вручення «Оскара», яка відбудеться 25 квітня, не буде схожою на будь-яку іншу. Президент Кіноакадемії Девід Рубін оголосив про скасування усіх фізичних подій, які зазвичай відбуваються навколо самої церемонії нагородження премії «Оскар», включаючи обід для номінантів та бал губернаторів.

16.03.2021
об 19:02

Новини

Історія телевізійної прем’єри «Оскар» та провальної перемоги

Життя – вічний потік, а кожен день все більше нових подій витісняють те, що було до них. Вчені говорять, що зараз людина за день отримує стільки інформації, скільки раніше могло охопити ціле століття. Однак незмінно з нами залишаються улюблені розважальні програми, які допомагають пережити тяжкі часи та відсвяткувати приємні миті. Такою вже встигла стати для усього світу церемонія нагородження кінопремії «Оскар», яка бере свій початок у далекому 1929 році, коли 16 травня 270 осіб прибули у Roosevelt Hotel, щоб за 15 хвилин нагородити переможців у головних номінаціях. Проте найбільшою відмінністю від вже відомої нам події був той факт, що їх імена вже були відомі за три місяці до церемонії. На той час побачити усе дійство на власні очі могли лише представники кіноіндустрії, купивши квиток за 5 доларів, що у наші дні прирівнюється до 74 доларів.

19.03.2021
об 13:43

Новини

7 українців – володарів премії «Оскар»

За місяць, 25 квітня, у США відбудеться 93-тя церемонія вручення премії «Оскар», на якій відзначатимуть найкращі роботи в галузі кінематографу за 2020 рік. Напередодні цієї видатної для світу кіномистецтва події VGL cinema вирішив згадати українців, які в різний час здобували найпрестижнішу світову кінонагороду.

25.03.2021
об 16:16

Новини

«Оскар» створить центри для нагородження лауреатів премії у Лондоні та Парижі

Американська Академія кінематографічних мистецтв і наук після чисельних скарг номінантів, які знаходяться за межами США, відмовилася від свого правила, яке заперечувало можливість використання Zoom для проведення «Оскара». Організатори події вирішили створити європейські «центри» для нагородження, щоб ті номінанти, які не можуть поїхати до Лос-Анджелеса через пандемію, змогли взяти участь у церемонії.

10.04.2021
об 18:09