Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Я подумаю про це завтра...»

15.12.2020
об 17:33
Автор: Daniela Gilmore

Внесення до Національного реєстру фільмів США, що базується на висновках критиків, дослідників та звичайних глядачів; звання найбільш касового фільму у світі; 166 позиція у списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb; перемога у восьми номінаціях на «Оскар», одна з який перша в історії нагорода темношкірої акторки. Проте все це не вберегло стрічку «Завіяні вітром» від постійної критики суспільства та втягнення у скандали, навіть враховуючи той факт, що більшої частини творців вже немає вживих і вони нічого не можуть відповісти чи хоча б щось сказати. З моменту прем’єри, яка відбулася 15 грудня 1939 року в Атланті, пройшов 81, але досі тривають дискусії на рахунок того, чи правильно репрезентоване темношкіре населення США.

 

Екранізація однойменного роману Марґарет Мітчелл розповідає історію кохання мешканки Півдня Скарлет О'Гари та Рета Батлера, що розгортається на тлі громадянської війни в США, яка тривала з 1861 по 1865 рік. Саме у цей період відбувались трансформаційні процеси, а по закінченню скасували рабство темношкірого населення на законодавчому рівні.

Відразу ж після прем’єри арфоамериканці почали активно критикувати стрічку за «романтизацію рабства» та «ностальгію за тими часами». Більшість обурювала капризна героїня Скарлет, яку зіграла Вів’єн Лі, та її постійні примхи і прохання до темношкірої Маммі, яку втілила Гетті Мак-Денієл. Можна було б очікувати, що після церемонії «Оскар» та чисельних перемог як самої стрічки, так і двох акторок, усе зміниться і народ радітиме, що вперше таку визначну нагороду отримала афро-американська акторка, чим скоріше всього відкрила шлях для безлічі інших темношкірих громадян. Однак публіка була знову не задоволена і почала говорити, що подібний вибір ролі Мак-Денієл був зумовлений лише величиною гонорару і ганьбить її народ. З часом всі скандали стихли, а любов глядачів до фільму перевершила бажання розбиратись чия зі сторін єдино вірна.

 

Однак 2020 рік виявився не тільки тяжким для усього світу, а й для «Звіяних вітром», яка пережила, мабуть, більше, ніж у рік свого створення. Усім відомі події, які призвели до нового руху Black lives matter, який у свою чергу змусив аудиторію знову передивитись своє ставлення до змісту фільму. Особливо на таку увагу до стрічки вплинув уже колишній президент США Дональд Трамп, який розкритикував 92 церемонію «Оскар» та перемогу «Паразитів» від корейського режисера Пон Чжун Хо та його співвітчизників. Політик зазначив, що краще б знову віддав нагороду фільму «Завіяні вітром», що знову викликало бурю емоцій і обурень щодо твору. Через що 9 червня 2020 року платформа HBO Max на фоні всіх подій вилучила стрічку зі свого сайту, аргументувавши це тим, що без певних уточнень історичних моментів подальший показ неможливий. У наслідок цього менше популярності у картини не стало, а лише побільшало, що зумовило злет продажів кінотвору на Amazon та Apple iTunes Store. Також це збентежило суспільство і викликало значну кількість статей, які задались питанням: «Це прояв толерантності чи перші прояви цензури?» Не минуло й місяцю, як HBO Max повернули фільм на сайт, але вже з додатковими відео, які пояснюють історичні тонкощі сюжету.

Зрозуміло, що сама стрічка досить поважного віку, а її творці та актори й поготів. Ще одна сумна подія не оминула «Звіяних вітром». На жаль, 25 липня 2020 року стрічка, як і увесь світ, втратила акторку Олівію де Гевіленд, що виконала роль Мелані Гамільтон-Вілкс, яка за сюжетом була дружиною того чоловіка, у якого спочатку була закохана головна героїня Скарлетт О'Гара. Жінці на той момент вже виповнилось 104 роки, що вже є визначним фактом її особистої історії. За своє життя вона встигла також домогтись більшої творчої свободи для акторів від диктату продюсерів, що стало однією з найвизначніших постанов в історії Голлівуду. Серед особистих перемог Гевіленд також два «Оскари», два «Золотих глобуси» та двоє чудових дітей.

 

Можна сказати впевнено, що фільм «Звіяні вітром» ще довго викликатиме найпалкіші дискусії, захоплювати чи обурювати глядачів, заборонятись та додаватись до списків найкращих фільмів. Проте важливо те, що її все одно дивитимуться цілими поколіннями.

Читайте також:

Новини

«Звіяні вітром» - лідери продажів на Amazon

За добу скочила вгору популярність фільму «Звіяні вітром» на Amazon, зокрема зросли продажі на спеціальне видання DVD-диска до 70-річчя фільму (ціна починається від 29,55 долара). Також збільшився попит на стрічку й на Amazon Video, де її можна орендувати або купити для перегляду за 3,99 і 9,99 долара відповідно.

13.06.2020
об 16:58

Новини

Американська кіноакадемія вводить нові правила відбору фільмів

Через обмеження у кінотеатрах під час пандемії організатори премії «Оскар» змушені були внести деякі првки в правила відбору фільмів-претендентів.

09.10.2020
об 11:10

Події

Американська кіноакадемія розглядає звичний формат проведення церемонії «Оскар 2021»

Організатори повідомили, що розглядають різні способи проведення церемонії нагородження, серед яких є традиційний офлайн-формат.

03.12.2020
об 14:33

Новини

Українські серіали завойовують ринок Латинської Америки

Три серіали холдингу «Медіа Група Україна» виходять на ринок Латинської Америки.

04.12.2020
об 15:24