Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Фільмуймо в Україні: запрошує Хмельниччина

02.09.2021
об 11:52

У вересні цього року Хмельниччина гостинно запрошує жителів України на Перший Хмельницький кінофестиваль.

«Розвиток туристичної галузі через створення кіно», – саме таким меседжем голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій повідомив у медіапросторі про стрімкі наміри розвивати кіноіндустрію на Хмельниччині.

РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ ЧЕРЕЗ СТВОРЕННЯ КІНО

Першими кроками для їх реалізації стало створення кінокомісії при обласній державній адміністрації та започаткування Хмельницького кінофестивалю. На думку Сергія Гамалія, це дозволить популяризувати регіон як край, багатий пам’ятками історії, культури та неймовірними природними ландшафтами. На ініціативу керівництва області відгукнулися і в Держкіно України: у червні цього року Хмельниччину відвідав справжній «кінодесант» на чолі з головою Державного агентства з питань кіно Мариною Кудерчук. До складу делегації увійшли також голова Ради з державної підтримки кінематографії, кіно- та телевізійний продюсер Артем Колюбаєв, українська телеведуча, керівниця першої української кіношколи UkrainianFilmSchool Альона Тимошенко, акторка, режисерка Дар’я Трегубова, продюсерка та кінознавчиня Поліна Толмачова, генеральна директорка Film.UA, виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук, співзасновниця та директорка проєкту Dzyga MDB Анна Мачух, український актор театру та кіно Олексій Тритенко, продюсер Олександр Недбаєв, український кіно-, теле- і театральний продюсер Сергій Лавренюк.

СТАРОВИННІ ЗАМКИ ТА ПАЛАЦИ МЕДЖИБОЖА, ЛЕТИЧЕВА, СТАРОКОСТЯНТИНОВА, МАЛІЇВЕЦЬ, САТАНОВА, СУТКІВЕЦЬ З НЕТЕРПІННЯМ ЧЕКАЮТЬ НА МАЙБУТНІХ ТВОРЦІВ ВИСОКОКАСОВИХ УКРАЇНСЬКИХ ФІЛЬМІВ

Як зауважила Марина Кудерчук, побачене за ці дні делегацію дійсно приємно здивувало.

«Ваш регіон наразі серед лідерів за кількістю фестивалів кінематографічного спрямування. Ми від Держкіно і Ради з державної підтримки кінематографії інформаційно та фінансово будемо підтримувати такі ініціативи. Сподіваємося, інші області братимуть приклад з Хмельниччини та розвиватимуть свої локації через кіно», – сказала пані Марина.

 

Отже, з 10 по 12 вересня 2021 року, що символічно збігається з Днем українського кіно, у найбільших містах області – Хмельницькому та Кам’янці-Подільському – заплановано проведення Хмельницького кінофестивалю. Червона доріжка, свій подільський символ у вигляді статуетки, конкурс кінофільмів, майстер-класи та творчі вечори – усі ці неодмінні атрибути вже передбачені організаторами заходу.

«Створи своє кіно» – закликає кіномитців з усієї України Хмельницька обласна кінокомісія, яку очолює Костянтин Дєтковський. За його словами, у фестивалю буде своя родзинка, яка має приємно вразити учасників та гостей заходу. Варто пригадати, що в різних куточках Хмельницької області вже відзнято кілька десятків відомих кінострічок. Основні локації минулих зйомок – це старовинний Кам’янець-Подільський та мальовничі Самчики. Живі декорації Кам’янця-Подільського можна зустріти у стрічках «Незламна», «Тарас Бульба», «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», «Іван Сила», «Прорвемось», «Три мушкетери», «Мости сердечні», «Стара Фортеця» «Богдан-Зиновій Хмельницький», «9 життів Нестора Махно», «Щорс» та інших. А в Самчиках відзнято аж п’ять відомих кінофільмів: «Коні не винні» «Зачароване кохання», «Вовче сонце», «Троє» та зовсім новий серіал «Кріпачка». Задіяні в кінокадрах й інші чудові місцини Хмельниччини. Однак потенціал регіону щодо розвитку кіноіндустрії відкритий не повністю. Старовинні замки та палаци Меджибожа, Летичева, Старокостянтинова, Маліївець, Сатанова, Сутківець з нетерпінням чекають на майбутніх творців висококасових українських фільмів. Незаймані ж природні краєвиди Поділля, Полісся та Волині додадуть новим кінострічкам не- повторного шарму та унікальних ракурсів.

 

Повну версію VGL cinema Vol. 33/34 читайте тут.

Читайте також:

Новини

Скоро в ефірі: Мультимедійний проєкт «Україна, яку будуємо ми»

Днями на телеканалах «Україна» та «Україна 24» розпочне виходити програма «Україна, яку будуємо ми». Проєкт до 30-річчя незалежності нашої країни також можна буде побачити на диджитальних майданчиках групи.

24.08.2021
об 14:43

Інтерв'ю

Павло Сушко: «Наша мета – зробити Україну конкурентоспроможною на міжнародній кіноарені»

Наприкінці серпня 2021-го виповнюється два роки від заснування підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. За цей час підкомітет на чолі з рушієм його створення народним депутатом Павлом Сушком запровадив багато важливих ініціатив, які, зокрема, допомогли українській кіноіндустрії вистояти за часів пандемії й підвищити свою міжнародну конкурентоспроможність. Та це лише початок великої роботи.

31.08.2021
об 10:06

Статті

Яке кіно потребує державної підтримки: сценарій, репутація і сучасний патріотизм

Редакція VGL cinema поцікавилася думкою членів Ради з державної підтримки кінематографії про те, яке кіно потребує державної підтримки, на що мають звертати увагу експерти під час розгляду конкурсних заявок та які їхні поради й побажання тим, хто подаватиметься на пітчинги Держкіно.

01.09.2021
об 15:48