Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Фільм «Додому» може встановити новий рекорд «Золотої Дзиґи»

21.04.2020
об 15:02
Автор: Віталій Бараннік

Безумовним фаворитом цьогорічної Національної кінопремії «Золота Дзиґа» за кількістю номінацій став фільм «Додому» режисера Нарімана Алієва. Ця стрічка побореться за нагороди самої престижної Кінопремії України в 11 номінаціях, у тому числі у таких катерогіях як «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий сценарій», «Найкраща операторська робота», «Найкраща чоловіча роль» та «Найкраща жіноча роль».

Цей показник не є рекордним – у минулому році кінокартини «Брама» та «Дике поле» були номіновані в 12 категоріях кожна, та отримали 4 та 5 заповітних статуеток відповідно. 11 номінацій мала у 2018 році стрічка «Припутні», але перемогла лише в одній. Найкращий показник «ефективності» за кількістю нагород по відношенню до кількості номінацій має на сьогоднішній день картина «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченко. Під час першого вручення кінопремії «Золота дзиґа» у 2017 році вона була номінована у 8 категоріях та перемогла у 6 з них. Стрічка «Додому» має гарні шанси покращати цей показник. Карина вже має у своїй скарбничці декілька престижних кінонагород. Зокрема на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі фільм «додому» отримав Г ран-прі «Золотий Док», ще один Гран-прі картина здобула на 15-му Бухарестському та отримала «Приз за найкращий іноземний фільм» на 7-му Міжнародному Босфорському кінофестивалі.

Чи зможе фільм «Додому дійсно стати тріумфатором Четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» ви можете дізнатися вже 3 травня, подивившись трансляцію церемонії вручення нагород яка цього року пройде в онлайн-форматі.

Читайте також:

Статті

Досвідчені дебютанти, або хто отримає «Золота дзиґу» за найкращу режисерську роботу

В рамках Національної кінопремії «Золота дзиґа» вручається одна з самих престижних кінонагород України – «Премія імені Юрія Іллєнка за найкращу режисерську роботу», яка отримала назву на честь видатного українського кінорежисера Юрія Іллєнка. Фільми Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», та «Легенда про княгиню Ольгу» входять до золотого фонду не тільки українського але й світового кінематографа. Тому отримати премію його імені, як відзнаку своєї роботи, мріє кожний український режисер. Цього року члени Української кіноакадемії визначали претендентами у номінації «Найкраща режисерська робота» трьох режисерів: Нарімана Алієва («Додому»), Романа Бондарчука («Вулкан») та Антоніо Лукіча («Мої думки тихі»).

13.04.2020
об 13:49

Статті

Найкраща робота художника-постановника: три картини – два претенденти

У цьому році за найкращу роботу художника-постановника на премію «Золота Дзиґа» номіновані три картини і лише двоє художників.

20.04.2020
об 11:15