Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Фільм «Бабин Яр» Сергія Лозниці готується до зйомок

16.07.2019
об 11:46

Компанії Slot Machine та Solar Media Entertainment розпочали активну підготовку до зйомок історичної драми «Бабин Яр» сценариста та режисера Сергія Лозниці  

29 та 30 вересня 1941 року понад 33 000 євреїв були вбиті в урочищі Бабин Яр на західній околиці Києва. Бабин Яр – це радикальний акт трансформації мови кіно. Для того щоб відтворити на екрані гуманітарну трагедію, яка стала одним із символів XX століття, режисер пориває із традиційним наративом і відмовляється від концепції «головного героя»

Про фільм:
Хронометраж: 120 хв
Жанр: історична драма
Сценарист та режисер: Сергій Лозниця
Початок зйомок: червень 2020
Продюсери: Маріанн Слот, Карін Леблан
Копродюсер: Сергій Лавренюк
Виробництво: Франція, Україна, Литва

СЕРГІЙ ЛАВРЕНЮК 
Підготовка до зйомок художнього фільму «Бабин Яр» режисера Сергія Лозниці є продовженням нашої співпраці зі Slot Machine – французькою кіновиробничою компанією, яка заснована Маріанн Слот у 1993 році та відома по всьому світу як виробник високоякісного арт-хаусного кіно режисерів різних країн. За останні три роки Solar Media Entertainment брала участь у спільному виробництві фільмів «Лагідна» Сергія Лозниці та «Гірська жінка: на війні» Бенедикта Ерлінгссона. Ці фільми стали не тільки учасниками багатьох міжнародних кінофестивалів та були відзначені багатьма нагородами, але також отримали широку світову дистриб’юцію.

На сьогодні «Бабин Яр» було підтримано Українським  культурним фондом у частині етапу предпродакшену фільму. У рамках конкурсного відбору у своїй секції  програми «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору» ми отримали найвищий бал. Ми також пройшли до переліку кінопроектів, які допущені до участі в Одинадцятому конкурсному відборі Державного агентства з питань кіно та готуємося до пітчингу.

Для мене дуже важливо, щоб відбулася переоцінка подій II Світової війни й історії, яку нам нав'язували довгий час. Комуністи й фашисти мало чим відрізнялися в способі реалізації своєї ідеології. Для мене це важливо тому, що наша країна, як і раніше, переживає ці вібрації, коливання й відгомони. Ми говоримо про військові дії, фактично перебуваючи в стані війни. Я вважаю, що якщо зараз ми по-іншому оцінимо ту історію, яку нам нав'язували багато років поспіль, то, можливо, будемо по-іншому дивитися в майбутнє. Така переоцінка цінностей змінить наше ставлення до цієї війни. На мій погляд, саме це стане запорукою чесного майбутнього. Фільм дуже важливий з позиції того, що ми йдемо цим довгим шляхом, щоб знайти істину.

СЕРГІЙ ЛОЗНИЦЯ
У своїй промові під час вручення Нобелівської премії поет Йосип Бродський зазначив: «У реальній трагедії гине не герой, а хор». В основі фільму – трагедія «хору». Це трагедія мільйонів європейців, які опинилися в полоні величезної примарної мрії, яка зрештою знищила їх. Пандемічна катастрофа, відома нам сьогодні як «Голокост», почалася з поодиноких актів варварства та вбивств на окремих територіях. Фільм простежує витоки катастрофи та проливає світло на початкові події драми, які, зрештою, дійшли до точки неповернення.
Коли я розпочав працювати над сценарієм «Бабиного Яру», чим більше я розмовляв з вченими, чим більше текстів читав, тим очевидніше усвідомлював, що фільм про Бабин Яр не може мати «головного героя». Так само як не може мати лінійної оповіді та цілісного сюжету, які перетворять цю біблійну історію на розповідь про «поганих німців» і «безстрашних жертв».
Я хочу розкрити історію за допомогою безлічі паралельних планів – коли певні події відбуваються майже одночасно й незалежно одна від одної, і все ж кожна з цих, здавалося б, не пов’язаних подій попередньо визначає результат.

  

МАРІАНН СЛОТ та КАРІН ЛЕБЛАН
«Бабин Яр» – це не просто фільм про Голокост. Насамперед це фільм про людські механізми, які виробляють зло. Це фільм з великого переліку робіт, що одночасно свідчать та зберігають минуле, прийнявши безпрецедентно сучасний погляд на історію. Він унікальний.
Історія України надзвичайно складна внаслідок геополітичної ситуації в країні, тому історики, інтелектуали та художники повинні уникати простих висловлювань. Підхід Сергія Лозниці, гострота його бачення та надзвичайно оригінальна природа його пропозиції переконали нас, що це – саме той фільм, який зможе поєднати всі такі різні погляди разом.
Щойно ми почали розробку цього проекту й до цього часу ми стикаємося з людьми, які вважають цей фільм не тільки важливим, але й очевидно необхідним. Партнери та сподвижники по всьому світу – усі використовували дуже схожі слова, щоб висловити своє бажання та мотивацію щодо підтримки цього проекту. І це було більше, ніж знак; це означало необхідність.
Зйомки мають завершитися в Україні влітку 2020 року, і заплановано, що фільм буде готовий до весни 2021 року.