Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Другий шанс: Український фільм може претендувати на «Оскар»

03.03.2021
об 17:43
Автор: Daniela Gilmore

Як повідомляє американське видання Deadline, до лонг-листу претенденців на перемогу у номінації «Найкращий фільм року» кінопремії «Оскар» потрапила стрічка, яка вважається лебединою піснею улюбленця української аудиторії Зази Урушадзе, який неочікувано покинув нас у 2019 році. Його стрічка «Антон і червона химера» була знята саме в Україні і є екранізацією однойменного роману Дейла Ейслера. Фільми грузинського режисера вже були номіновані на найбільш шановані кінопремії, такі як «Оскар» і «Золотий глобус», зокрема драма «Мандарини», яка розповідає історію невеличкого села естонських переселенців в історико-географічному районі Південного Кавказу Абхазії, де залишилось всього три жителя. Сюжет, який розкриває не стільки жахи війни, скільки надзвичайну важливість людяності в самих людях та необхідність спокійного життя для кожного, значно вразив глядачів з усього світу. Однак що ж нам відомо про останній фільм творця і чому він вартий «Оскара»?

Кадр із фільму «Антон і червона химера»


Робота над проєктом розпочалась ще у 2016 році, після чого Державне агентство України з питань кіно уклало договір з компанією «ІнсайтМедіа», яка займалась продюсуванням фільмом, завдяки чому отримала від Держкіно фінансування у розмірі близько 20 млн гривень, що становило практично половину бюджету стрічки. Спільне виробництво як і планувалось, здійснювали Грузія і Україна, а зйомки тривали з серпня 2017 року по грудень 2018 року і відбувались на території Одеси, Херсонщині та частково у Німеччині.

Фото зі знімального майданчику в селі поблизу Одеси, Україна. Зліва направо: оператор Михайло Петренко; автор книги Дейл Ейслер; Режисер Заза Урушадзе; співпродюсер Мірза Давітая; актор Володимир Левіцкий. Перший ряд зліва направо: виконавець ролі Якова - Микита Дзяд; та виконавець ролі Антона - Микита Шланчак.


Продюсерами проєкту стали Мірза Давітая від Грузії, Кестутіс Драздаускас від Литви, Френк Майор від США, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко та Олександр Коваленко від України. Сценарій Заза Урушадзе та Вадим Єрмоленко створили на основі книги Дейла Ейслера, яка вийшла друком у 2010 році та розповідала історію двох маленьких хлопчиків Антона і Яші, яким не пощастило ще у дитинстві зіткнутись з великими потрясіннями та змінами в країні, що передували війні та Голодомору. Проте друзі намагаються впоратись з усім, що відбувається навколо них, та уникнути насильства за допомогою власної уяви. В основу сюжету покладений власний досвід автора книги, який ставить одне з найважливіших питань в цій розповіді: «Що виявиться сильнішим: дитяча дружба чи жорстокість дорослого світу?» Для збереження максимальної достовірності творці стрічки постійно консультувались з Українським інститутом національної пам'яті, тому події на екрані, які розгортаються у 1920 році в Одеській області, виглядають досить природньо і правдиво. 

Прем’єра фільму відбулась ще у листопаді 2020 року в Таллінні в честь пам’яті режисера стрічки Зази Урушадзе, який часто співпрацював з естонськими колегами і встиг полюбитись естонському глядачу, але так і не побачив на власні очі свого останнього творіння, оскільки робота над ним була завершення вже після його смерті. Вихід на великі екрани в Україні довелось відкласти через пандемію на 18 березня 2021 року, тому кожен з нас зможе трохи долучитись до прекрасного і навіть дещо поглибити свої знання з історії власної країни. Проте остаточно сказати до прем’єри, чому саме цей фільм вартий «Оскару» однозначно неможливо, враховуючи те, що американські кіноакадеміки частіше всього надають перевагу більш відомим і розкрученим стрічкам. Однак той факт, що останню кінокартину грузинського режисера Зази Урушадзе про справжню Україну необхідно переглянути кожній свідомій людині – можна сказати безсумнівно, оскільки розповідь все ж таки не лише про події в соціальному, політичному та економічному житті країни, а про звичайні відомі кожному з нас речі: дружба, любов і віра.

Читайте також:

Новини

Короткометражний фільм «Анна» змагатиметься за «Оскар»

Американська кіноакадемія вже почала відбір стрічок, які потраплять в короткі списки. Поки чекаємо, на оприлюднення основних претендентів на нагороду, розповідаємо про короткометражний фільм «Анна», який потрапив у довгий лист категорії Best Live Action Short Film («Найкращий ігровий короткометражний фільм»).

02.02.2021
об 13:50

Новини

Визначено долю 9 номінацій 93-ї премії «Оскара»

Американська академія кіномистецтва оголосила шорт-лист дев'яти категорій 93-ї премії «Оскар»: Найкращий документальний повнометражний фільм, Найкращий документальний короткометражний фільм, Найкращий міжнародний художній фільм, Найкращий грим та зачіски, Найкраща музика, Найкраща пісня, Найкращий анімаційний короткометражний фільм, Найкращий художній короткометражний фільм та Найкращі візуальні ефекти. Загалом премія «Оскар» вручається за 24 основними номінаціями, тож ще триває відбір претенентів.

10.02.2021
об 04:03

Новини

Хоакін Фенікс з’явиться вперше після перемоги на Оскарі у фільмі Арі Астера

Режисер фільму «Реінкарнація» Арі Астер, схоже, що певернеться до своєї першої стрічки, яка допомогла розпочати його кар'єру. Видання Deadline повідомляє, що компанія A24 має намір фінансувати та продюсувати його новий фільм «Бульвар розчарування» з Хоакіном Феніксом у головній ролі.

20.02.2021
об 16:47

Новини

Названі переможці кінопремії «Золотий глобус» 2021 року

Після карантинного року потокові сервіси тріумфують на церемонії нагородження кінопремії «Золотий глобус» 2021 року. Чотири статуетки забрав серіал «Корона» від Netflix, а найголовнішу нагороду отримав фільм «Земля кочівників» від Hulu. Відзначився і «Борат 2» від Amazon Prime.

01.03.2021
об 15:28