Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Досвідчені дебютанти, або хто отримає «Золота дзиґу» за найкращу режисерську роботу

13.04.2020
об 13:49
Автор: Віталій Баранник

В рамках Національної кінопремії «Золота дзиґа» вручається одна з самих престижних кінонагород України – «Премія імені Юрія Іллєнка за найкращу режисерську роботу», яка отримала назву на честь видатного українського кінорежисера Юрія Іллєнка. Фільми Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», та «Легенда про княгиню Ольгу» входять до золотого фонду не тільки українського але й світового кінематографа. Тому отримати премію його імені, як відзнаку своєї роботи, мріє кожний український режисер. Цього року члени Української кіноакадемії визначали претендентами у номінації «Найкраща режисерська робота» трьох режисерів: Нарімана Алієва («Додому»), Романа Бондарчука(«Вулкан») та Антоніо Лукіча («Мої думки тихі»).

Цікаво, що всіх їх об’єднує той факт, що номіновані вони були на цю премію за свої дебютні роботи в форматі повнометражного фільму. При тому що і Роман Бондарчук, і Наріман Алієв є досить відомими особистостями в світі кіно, але раніше вони працювали лише в документальному та короткометражному кіно.

Найстаршим та найбільш титулованим серед номінантом в цій категорії є Роман Бондарчук. Він народився 14 січня 1982 року у Херсоні. Навчався на режисерському факультеті Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого. До речі його педагогом у інституті був саме Юрій Іллєнко, премію імені якого Роман зараз має всі шанси отримати. Роман Бондарчук відомий, в першу чергу, як режисер і сценарист документальних та короткометражних фільмів. Крім того він має досвід зйомки музичних кліпів та промо-роликів. Роман Бондарчук дипломант літературних конкурсів «Гранослов» та «Коронація слова». Його короткометражні та документальні фільми відзначені призами на кінофестивалях «Кіношок»,«Відкрита ніч», «Пролог», «Молодість» та на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі.

У 2016 році його документальна стрічка «Українські шерифи» була висунута від України на премію «Оскар». А у 2017 році Роман Бондарчук за версією часопису «Новое время» увійшов у ТОП-100 людей культури України.

Наріман Рідьванович Алієв, фільм якого «Додому» номінований у 11 категоріях, народився у 1992 році у Криму. Освіту режисера телебачення та кіно здобував у «Інституті екранних мистецтв» та у КНУТКіТ ім І. К. Карпенко-Карого. Відомий як режисер короткометражних стрічок, присвячених історії та долі кримських татар. У 2016 році був номінований на головний приз Берлінського міжнародного кінофестивалю «Кришталевий ведмідь» за свій короткометражний фільм «Без Тебе». Цю стрічку режисер присвятив брату Ерфану Селімову, який загинув в автокатастрофі у 2010 році.

Наріман Алієв член Української та Європейської кіноакадемій. Також він є членом Громадської ради Українського оскарівського комітету з 2019 року. Відомо що Наріман Алієв прихильник стилю таких режисерів, як Вуді Аллен та Жан-Люк Годар. А ще при зйомках своїх короткометражних фільмів він намагається працювати переважно з непрофесійними акторами, у тому числі, зі своїми родичами.

Антоніо Лукіч, попри своє італійське ім’я, народився в Україні у Ужгороді. У 2015 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «режисер» Київського національного університету імені Карпенка-Карого (КНУТКТ). Гучними титулами та великою кількістю призів поки що не має, але його дебютна робота у повнометражному кіно, трагікомедія «Мої думки тихі» вже отримала спеціальну премію журі 54-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, приз FIPRESSI та Приз глядацьких симпатій на Одеському міжнародному кінофестивалі, та національну премію кінокритиків «Кіноколо» у номінації «Відкриття року» Антоніо Лукіч віддає перевагу комедії. В інтерв’ю журналу «Korydor» пояснив чому обирає для
себе саме цей жанр:

«Комедія дуже об’ємний жанр. «Чайка» теж вказана автором як комедія. У мене немає мети всіх веселити і змушувати сміятися, просто є якесь таке дивне відчуття життя - незручне. Природа мого гумору - це природа паузи, деталі і незручності. Мені подобається визначення cringe comedy. Мені подобається визначення ліричної комедії».

Читайте також:

Статті

«Найкраща жіноча роль другого плану» - тяжкий вибір для жюрі

У номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» у цьому році представлені чотири акторки, кожна з котрих гідна отримати заповітну статуетку. Членам української кіноакадемії буде важко віддати перевагу одній з них.

17.04.2020
об 11:04

Статті

«Найкраща чоловіча роль другого плану» - знову досвід і дебют

У номінації «Найкраща чоловіча роль другого плану» представлені двоє професійних акторів і студент аграрного ВУЗу, що ніколи раніше не знімався у кіно і далі не планує зніматися у кіно, а хоче стати агрономом.

15.04.2020
об 14:08