Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

DniPRO GOGOLFEST: перший міжнародний фестиваль сучасного мистецтва у Дніпрі

12.09.2019
об 17:49

 Понад десять років фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST існував лише в Києві, але ось уже два роки організатори створюють нові заходи в інших містах, аби відкрити потенціал нових культурних центрів України. Цього року міжнародний фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST вперше відбудеться в Дніпрі. З 27 по 29 вересня в програмі заходу 50 подій зі 100 учасниками не тільки з України, але й з-за кордону. Журналісти VGL сinema розібралися, на що звернути увагу в програмі фестивалю та які заходи обов’язково треба відвідати.

 

Унікальність DniPRO GOGOLFEST:

DniPRO GOGOLFEST – перший мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва, що складається з театральної, музичної, візуальної, освітньої, дитячої програм та кінопоказів, а також поєднує їх між собою. Програма фестивалю зібрана з крос-культурних проектів, що одночасно вписуються в глобальний світовий контекст та індивідуальний контекст міста. DniPRO GOGOLFEST говорить про місто та його ідеї.

Директор фестивалю ГогольFest Максим Демський розповідає: «Закордоном ГогольFest відомий і визнаний навіть більше, ніж на батьківщині. Цього року ми стали членами Європейської асоціації фестивалів і увійшли до топ-20 найкращих фестивалів за оцінкою EFFE (Європа для фестивалів, фестивалі для Європи). Кожен фестиваль відображає концепцію свого міста, формує новий міф і створює проєкти, які, можливо, будуть представлені лише один раз. Так була створена гранд-опера «НЕРО» на Азовському судноремонтному заводі в Маріуполі, потужна візуальна програма у Вінниці, де обіграли простір заводу «Кристал», а в Дніпрі будуть створені гранд-опера «Pro DniPRO» на площі Героїв Майдану та єдиний у світі перформанс у шахті станції метро “Центральна”».

Генеральним партнером фестивалю став міжнародний благодійний фонд «Культурна столиця». Максим Демський розповів, що разом із «Культурною столицею» у організаторів фестивалю з'явилася мрія перетворити дніпровський метрополітен на мистецький простір: «У Дніпра з'явиться своя фішка, свій унікальний проєкт, про який можна говорити в усьому світі – метро як креативна зона, як художній простір».

Унікальне шоу Влада Троїцького

Гранд-опера «Pro DniPRO» – унікальний музичний перформанс на грандіозній конструкції у самому серці міста. Нові композиції колаборації NovaOpera та ЦеШО за режисурою Влада Троїцького створювалося спеціально для фестивалю DniPRO GOGOLFEST – побачити на власні очі унікальну подію-відкриття фестивалю можна буде 27 вересня на площі Героїв Майдану.

 Музичний перформанс продемонструє публіці розмаїття стилів сучасного мистецтва – новий погляд на оперне мистецтво з поєднанням сучасних тенденцій у медіа-арті та віджеїнгу. Медіа-художники, які працюють у різноманітних жанрах сучасної електронної музики, об’єднаються з оперою в спробі досягти нових шляхів творчої співпраці в нестандартному поєднанні стилів.

 

  

Музичні події

Однією з головних подій фестивалю  стане презентація опери-реквієму «IYOV», яка увійшла до топ-10 найкращих сучасних опер світу у 2018 році за версією театрального конкурсу The Music Theatre NOW. Мешканці та гості Дніпра також зможуть побачити вистави-колаборації з французьким, німецьким і литовським театрами. На музичній сцені: DakhDaughters – фрік-кабаре-гурт, що представляє Україну в усьому світі, OY Sound System – експериментальний етноелектронний гурт , ЦеШо – соціальний рейв-бенд, DZ'OB – крос-жанровий акустично-електронний колектив і багато сюрпризів, які організатори поки тримають у секреті.

Директор фестивалю також зазначив, що Дніпро – це місто невичерпних можливостей. На його думку: «DniPRO GogolFest – це концептуальна художня платформа, яка з’явилася через пошук культурної ідентичності міста, щоб вивільнити потенціал Дніпра».

Максим Демський розповів, що організатори фестивалю не лише привозять потужні культурні проекти, але й створюють абсолютно новий контент із місцевими митцями та «намагаються залучити до взаємодії якомога більше креативних людей, які могли б по-новому відкривати свій регіон для себе, мріяти і взаємодіяти».

У свою чергу, голова правління МБФ «Культурна столиця» Григорій Гельфер переконаний, що фестиваль сучасного мистецтва DniPRO GogolFest – це прекрасна можливість, щоб змінити уявлення жителів Дніпра про себе самих і своє місто: «Для того щоб фестиваль існував і далі, ми максимально включаємо місцевий контекст, художників, культурних менеджерів. А все фінансування заходу здійснюється без жодної копійки бюджетних коштів».

 

Театральна програма

Організатори фестивалю обіцяють цікаву та насичену театральну програму. Її куратор Андрій Палатний вважає, що DniPRO GogolFest – це «спільний стрибок у мистецтво». На його думку, сучасний театр – різноманітний, і саме завдяки фестивалям виникає можливість познайомитися з ним. Театральний куратор пообіцяв, що протягом фестивалю мешканці та гості міста зможуть побачити українські та міжнародні театральні проекти: «Ми хочемо розкрити Дніпро як місто перформативних практик, де багато людей, які бажають представити свої проекти. І ми будемо допомагати їм у цьому, порушувати соціальні питання, які є актуальними не тільки для Дніпра, але й для України та світу. Ми будемо використовувати нестандартні локації і таким чином створювати можливість прожити театральний досвід за межами класичного сприйняття театру».

    

Освітня програма 

Освітня програма фестивалю має назву «Гімназія». Її куратор Анастасія Євдокимова розповідає: «Це програма не лише про Дніпро, вона pro misto і його сприйняття загалом, про філософію та мистецькі практики, про театр, музику, кіно, перформанс, літературу, урбаністику. Серед форматів «Гімназії» – розмови про книжки, лекції, формати public talk і artistic talk, кейси для розвитку свого двору й культури в ньому, нічний «кіноклуб», site specific проєкти, зокрема, спецпроєкт – інтерактивна екскурсія містом за романом Віктора Домонтовича “Без ґрунту”».

Спеціальна програма

У межах фестивалю 28 та 29 вересня відбудеться спеціальна програма, присвячена українському кіно, –  «Сінематека від VGL сinema». На відвідувачів чекає низка спеціальних подій – кінопокази, творчі зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусії.

«Цього року GOGOLFEST вперше завітає до Дніпра. Це дуже важлива подія – нашому місту потрібно якомога більше культурних заходів, адже саме культура є серцем будь-якої нації. Журнал VGL сinema вже п’ять років допомагає розвивати українську кінокультуру, тож партнерство з GOGOLFEST стало для нас логічним кроком у цьому напрямку», – говорить директорка VGL сinema Галина Шкуренко.

«В останні роки українська кінокультура дуже динамічно розвивається та є важливою складовою для кожного мешканця нашої країни. Тому спільно з DniPRO GOGOLFEST ми вирішили зробити спеціальну програму «Сінематека від VGL Cinema», щоб якомога більше гостей фестивалю мали змогу подивитися найкращі українські фільми та послухати виступи наших кінематографістів», – додає головна редакторка VGL Cinema Вікторія Хотянова.

У межах «Сінематеки від VGL Cinema» буде показано істерн «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна. Стрічка знята за романом Сергія Жадана «Ворошиловград» та була представлена на міжнародних кінофестивалях у Амеріці та Таллінні. У 2019 році фільм також став переможцем Третьої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» відразу в 5 номінаціях, серед яких за найкращу чоловічу роль та найкращу операторську роботу. Окрім цього, глядачі матимуть змогу побачити драму Марисі Нікітюк «Коли падають дерева». Ця повнометражна дебютна стрічка молодої режисерки була презентована на міжнародних кінофестивалях, зокрема на Берлінале та на Одеському міжнародному кінофестивалі, де завоювала приз за найкращу акторську роботу в Національному конкурсі. Також буде представлено фільм-мюзикл «Гуцулка Ксеня» режисерки Олени Дем’яненко, що виборов Гран-прі японського кінофестивалю Mt.Fuji-Atami Film Festival.

Крім цього, на відвідувачів чекають творчі зустрічі з авторами стрічок та спеціальна подія «Герої нашого міста», у межах якої відбудуться зустрічі з кінематографістами, які народилися в Дніпрі – засновником Kuksa Film Михайлом Куксою, режисером-аніматором Микитою Лиськовим та режисером і співпродюсером фільму «Let it snow» Станіславом Капраловим.

Також у межах «Сінематеки від VGL Cinema» відбудеться дискусія «Жанр фільму-концерту», участь у якій візьмуть творці стрічку «Розділові наживо» – режисер Вадим Ільков, оператор Олександр Течинський та продюсер Дар’я Басель.

   

Локації

DniPRO GogolFest триватиме упродовж 27-29 вересня 2019 року на кількох локаціях:

Площа Героїв Майдану (27 вересня) – відкриття фестивалю – грандіозне шоу PRO dniPRO від режисера Влада Троїцького.

Недобудована станція метро «Центральна» (28 вересня) – «ДніПРОметей повсталий» унікальний Site-specific проект світового масштабу.

Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова (28 вересня) – показ опери-реквієму «IYOV».

Основна локація DniPRO ГогольFest  – кіностудія  Contrabas video production  та  територія телеканалу «Дніпро Суспільне мовлення» (весь період з 27 по 29 вересня) – зона найпершої телестудії Дніпра – територія колишнього 51 каналу. Саме звідси понад 60 років тому було запущено перше телемовлення в регіоні. Сьогодні територія телестудії – це 3-4 гектари з кінопавільйонами, алеями, адміністративними та промисловими будівлями, старим автобусом, закинутим басейном та великим садом. На думку проєктної менеджерки DniPRO GogolFest Олександри Тесленко, територія телестудії стане «аномальною зоною з високим рівнем творчості на квадратний метр, де постійно щось буде відбуватися під час фестивалю: художні виставки, вуличні перформанси, музичні виступи, театральні вистави, практичні й метафізичні освітні зустрічі, дискусії, майстер-класи, дитячі інтерактивності. А вночі – андеграундні музично-мистецькі вечірки в найкращих традиціях GOGOLFEST».