Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

VGL cinema пропонує добірку фільмів та серіалів про події в Чорнобилі до дня пам‘яті цієї катастрофи

26.04.2020
об 11:48

У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Вона вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС «Фукусіма-1») як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Зараз Чорнобиль – це зона відчуження. Але в ній відроджується життя. До реактора возять екскурсії, про природу Полісся знімають документальні стрічки.

"Розпад" (1990); режисер Михайло Бєліков

Сюжет фільму оповідає про журналіста Олександра Журавльова, життя якого змінюється після аварії на ЧАЕС. Радянська влада намагається приховати реальні факти про події у Чорнобилі, тому Олександр вирушає на зачистку територій після вибуху для того, щоб з'ясувати правду.

 

«Пекельне відрядження» - документальний фільм UA: ПЕРШИЙ 

Деякі герої завжди залишаються поза кадром, адже саме вони й створюють його. Фільм розповідає про операторів українського телебачення, які не побоялися поїхати до Чорнобиля та показали всьому світові масштаби трагедії. Завдяки їм ми дізналися правду, а унікальні кадри назавжди увійшли в історію.

"Аврора" (2006); режисер Оксана Байрак

Головна героїня - дівчинка Аврора - мріє стати балериною. Але під час катастрофи на ЧАЕС вона отримала величезну дозу опромінення, через яке повільно вмирає. Для виживання дівчинка їде до США на дорогу операцію. У лікарні вона зустрічає свого кумира - зірку балету Ніка Астахова, який переживає творчу кризу. Зустріч з Авророю назавжди змінює його життя.

"У суботу" (2011); режисер Олександр Міндадзе

Сюжет фільму розгортається у перші 24 години після Чорнобильської аварії. Головний герой Валерій Кабиш стає мимовільним свідком подій на ЧАЕС, правду про які приховує радянська влада. Він стає перед вибором - розповісти світу про те, що дійсно сталося на станції, або ж прислухатися до наказів "зверху" і не сіяти паніку.

"Земля забуття" (2011); режисер Міхаель Боганім

Картина оповідає про молоду пару Ані та Петра, які 26 квітня 1986 року мали побратися. Але все змінює катастрофа на ЧАЕС. Сльози від втрати близьких, хвороби, паніка - все це переживає головна героїня протягом фільму. А через 10 років вона проводить екскурсії по зоні відчуження, згадуючи трагедію, яка зруйнувала її життя.

"Чорнобиль" (2019); міні-серіал від HBO

Серіал від творців "Гри Престолів" HBO вийшов у травні 2019 року. Він розповість про вченого Валерія Легасова (Джаред Харріс), який розслідує причини катастрофи на ЧАЕС. Окремо від нього у цій же проблемі намагається розібратися фізик-ядерник Уляна Хомюк (Емілі Вотсон). Всього вийшло 5 серій цієї стрічки, яка поєднує в собі елементи хоррору, військового і політичного трилерів. Всі фільмування стрічки проходили у Литві, в Україні знімальний процес тривав всього-на-всього 3 дні.

«Метелики»(2014)

На тлі хронічного безсилля вітчизняного кінематографа телевізійний міні-серіал «Метелики» став доказом того, що в Україні вміють знімати професійне кіно.Український міні-серіал «Метелики» (чотири серії по 52 хвилини) про історію кохання на тлі перших днів Чорнобильської катастрофи, знятий FILM.UA Group і показаний на телеканалі «Інтер», настільки бурхливої ​​реакції не викликав. І дарма - ми нарешті стали свідками появи вітчизняної кінодрами, про яку можна говорити всерйоз і без знижок на нібито «молодість українського кінематографа», якому взагалі-то більше ста років.
Комп'ютерна графіка у виконанні входить в FILM.UA Group компанії Postmodern, як мінімум, не поступається голлівудським блокбастерам з багатомільйонними бюджетами.