Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Альтернативний контент, або на концерт до кінотеатру.

18.07.2019
об 18:03

Протягом кількох останніх років ми спостерігаємо стрімке зростання частки альтернативного контенту в українському кінопрокаті. Для західного світу ця тенденція аж ніяк не нова, а от вітчизняні кінотеатри лише нещодавно почали активно цікавитися показами концертів, театральних постановок, кіноекскурсій, спортивних подій і навіть опери та балету.

Для великих кінотеатрів альтернативний контент став можливістю залучити нових глядачів, які до цього часу не проявляли значного інтересу до походів у кіно. Це молода та креативна аудиторія, яка хоче бути в курсі світового культурного контексту. І якщо для того, аби відвідати концерт улюбленої групи чи побачити картини відомого художника раніше потрібно було подолати кілька тисяч кілометрів, зараз достатньо прийти на сеанс у кінотеатр на сусідній вулиці.

Ще одна перевага альтернативного контенту для кінотеатрів – це можливість заповнити дні з традиційно низьким глядацьким завантаженням. Зазвичай, прокат альтернативного контенту обмежується кількома показами, а високий ажіотаж просто не залишає глядачам можливостей постійно відкладати похід у кіно.

Зараз ми бачимо величезний потенціал альтернативного кіно. Із самого початку нас цікавили лише фільми про музику, тож розпочинали ми виключно з показів кіноконцертів. Чотири роки тому, коли влаштовували перші покази, ми бачили неабиякий інтерес глядачів до концертів Ніка Кейва, Девіда Гілмора або ж Rolling Stones. Цей експеримент виявився доволі успішним, і ми вирішили запропонувати нашим глядачам подивитися в кіно найкращі постановки Королівської опери та фільми про геніальних художників. І сьогодні вся команда KyivMusicFilm активно працює над розвитком не лише нашої компанії та промо такого контенту, але й ринку в цілому.

Якщо ми поглянемо на Захід, то для ринку США та Європи альтернативний контент вже давно не новинка, а прокатники відчули на собі увесь його потенціал. В одній лише Великій Британії він приносить кінотеатрам понад 40 000 000 фунтів щороку, і ця цифра продовжує стрімко зростати.

Якщо ж подивитися на наші реалії, то розвиток ринку альтернативного контенту в Україні також відбувається дуже стрімко: сьогодні всі – від невеликих кінотеатрів до найбільших мереж – усе частіше включають альтернативний контент до репертуару. Щодо вітчизняних дистриб’юторів, то однією з найпомітніших українських компаній є KyivMusicFilm. Вони одні з небагатьох, хто регулярно тішить глядачів великим вибором контенту: від кращого світового балету до концертів Ніка Кейва та Muse. Серед найпопулярніших показів у цій сфері стали кіноконцерти, постановки «Лебедине озеро» та «Лускунчик» на сцені Royal Opera House, фільми «Клімт і Шіле», «Гоген на Таїті», «Музей Прадо».