Трейлери та відео
Популярні пости
Другий день поспіль триває онлайн-фестиваль «Дні доступного кіно». Оператор Микита Данілін започаткував концепцію відеороликів, в яких представники культурної індустрії розмірковують на тему, чому кіно має бути доступним. В цьому проєктів взяли участь режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач, режисер Сергій Чеботаренко, дитяча письменниця Маша Сердюк, режисер Антоніо Лукіч, кураторка індустрійної платформи та програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель, ведучий програми «Суспільна студія» на каналі «UA: Перший» й перекладач жестової мови Ігор Шавро.
З 26 по 30 жовтня на декількох онлайн-платформах одночасно можна долучатися до фестивалю «Дні доступного кіно». Паралельно з цим агенція «Доступне кіно» започаткувала проєкт, до якого долучилися представники культурної індустрії. Вони у відео розмірковували на тему інклюзії у сфері кіномистецтва. Так, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач вислосив своє бажання зробити кіносеанси, на які могли б приходити люди з порушеннями зору та слуху.
«Разом з агенцією «Доступне кіно» мені хотілося б зробити перегляд в кінотеатрах доступним для всіх глядачів. На жаль, в Україні немає законодавчої бази, яка б дозволяла дублювати та робити спеціальні версії кінофільмів для людей з інвалідністю, зокрема, з порушеннями зору або слуху. Разом з командою «Доступне кіно» ми намагаємось змінити цю ситуацію і зробити кіно справді доступним для всіх українців», - зауважив співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» ДМИТРО ДЕРКАЧ.
Натомість Ахтем Сеітаблаєв, який часто опиняється по обидва боки камери зауважив на тому, що кожна стрічка створюється для аудиторії без меж та кордонів.
«Завдяки швидкозмінним титрам на екрані та звукоописам, кожна людина має можливість разом зі мною, нашою командою, так само відчути мрії, біль, думки, наші спогади й нашу віру в те, що все буде добре, які ми закладали в середину наших стрічок. Це обов’язково відбудеться, кожен глядач разом з нами, а ми — разом з глядачами, дивитимемося та відчуватимемо українське кіно, завдячуючи команді «Доступного кіно», - розмірковує в своєму відеофайлі актор та режисер АХТЕМ СЕІТАБЛАЄВ.
Нагадаємо, переглянути фільми фестивальної програми можна безкоштовно на офіційному сайті фестивалю, а також на партнерських онлайн-майданчиках – sweet.tv і Takflix. Подивитись кіно глядачі з порушеннями зору мають можливість за допомогою безкоштовного застосунку для смартфонів Earcatch, а глядачі з порушенням слуху зможуть увімкнути субтитри на самому фільмі. Звукоописи до фільмів створені за підтримки Українського культурного фонду. Фестиваль підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.
«Доступне кіно має дві основні складові: аудіоопис для незрячих і розгорнуті субтитри для нечуючих людей. Доки незрячі не починають говорити про переглянуті ними серіали чи фільми, їх навряд чи запитають, як саме вони їх дивляться. Таке запитання не спаде на думку тим, хто не стикався з людьми із порушенням зору. Якщо й спаде, воно може видатися недоречним. Щось типу розмови про мотузку в домі повішеного. Незрячі ж охоче дивляться те, що містить відчутну кількість аудіоконтенту, аби з реплік героїв і звуків можна було зрозуміти, про що йдеться. Про відео, де реплік немає, незряча людина скаже: «там дивитися треба» й одразу його закриє. Таке відео для неї недоступне. Нечуючим же розгорнуті субтитри дозволяють отримати доступ до аудіоконтенту, якого вони позбавлені за замовчуванням. Аудіокоментар дозволяє незрячим повноцінно споживати відеоконтент, на рівні з іншими глядачами. Саме з аудіоопису можна дізнатися про найтонші нюанси фільму, про важливі деталі його атмосфери. Важливо, аби коментар був фаховим, бажано, на окремій звуковій доріжці. Не кожен пересічний глядач зможе детально описати те, що відбувається на екрані своєму другу з порушеннями, а якщо й зуміє, описуючи, заважатиме дивитися іншим глядачам», - підкреслив журналіст, редактор, консультант агенції «Доступне кіно» ДЕНИС ІВАНЧЕНКО.
Програма фільмів фестивалю «Дні доступного кіно»:
«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан;
«Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко;
«Тіні забутих предків» (1964) Сергія Параджанова;
«Земля» (1930) Олександра Довженка;
«Пропала грамота» (1984) Бориса Івченка;
«Гаррі Поттер і філософський камінь» (2001) Кріса Коламбуса;
«Мадагаскар» (2005) студії DreamWorks Animation.
26.10.2020
об 14:15
23.10.2020
об 19:13
08.07.2020
об 13:09
17.07.2020
об 15:15