Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

8 надихаючих фільмів про надзвичайних жінок

08.03.2021
об 14:37
Автор: Daniela Gilmore

Епохи змінюються і перероджується саме суспільство. Якщо декілька століть жінка навіть не мала права працювати, заробляти собі на життя і самостійно ним розпоряджатись, вирішувати, ким хоче бути і кого любити, просто жити лише за правом свого народження і не залежати від гендерних стереотипів. Усе це пройшло довгий шлях розміром у декілька століть і вилилося в близько 20 розділів на сторінці «Історії юридичних прав жінок». Одним із них, звичайно ж, став досить визначний день для кожної, коли 8 березня 1857 року працюючі жительки Нью-Йорка організували масову демонстрацію з вимогою рівної заробітної плати з чоловіками, що дало потужний поштовх величезним змінам у соціумі. Сьогодні ж багато хто заміняє поняття, називаючи день, започаткований Кларою Цеткін, «святом весни, жіночої краси та ніжності», хоча саму цю пору року, здається, може святкувати кожного дня протягом трьох місяців. Ми пропонуємо згадати справжні мотиви і ідеї «8 Березня» і переглянути фільми про надзвичайно надихаючих жінок, з яких варто брати приклад.


«Крихітка на мільйон доларів»


Меггі Фітцжералд можна назвати однією з найбільш сильних жінок у світі кіно як фізично, так і духовно. У 2004 році історія про трагічну долю жінки-боксера не оминула жодного серця кожного свідомого глядача. Завдяки своєму завзяттю, міцному характеру і волі до перемоги, Меггі зі звичайної трудолюбивої дівчини з неосяжною мрією, яка мала працювати день і ніч, намагатись пережити свої страхи дитинства, жити у жахливих побутових умовах і недоїдати, щоб стати справжньою чемпіонкою, чим успіхом можна лише захоплюватись.


«За статевою ознакою»


Рут Гінзбург, на відміну від інших героїнь, була справжньою історичною особою, чиєю біографією можна зачитуватись годинами і днями. Фільм розповідає про перші кроки американської юристки, коли будучи першокурсницею Гарвардської школи права, через хворобу чоловіка, дівчині довелось відвідувати і його лекції теж та конспектувати їх, щоб допомогти йому із навчанням. Однак після навчання Гінзбург не брали на роботу у жодну юридичну контору обґрунтовуючи свої відмови її статтю. Тому дівчина починає працювати у Рутгертську школу права, щоб викладати курс «Статева дискримінація та закон». Проте в одній зі своїх найвідоміших справ вона не захищає права саме жінок, як можна було б очікувати, а право чоловіка, який хотів лише доглядати за власною матір’ю, що раніше мали робити фактично лише жінки. Саме ця історія дає зрозуміти, що рівні права необхідні кожній людині.


«Земля кочівників»


Головна героїня на ім’я Ферн звичайна жінка середнього віку, яка втратила одночасно і роботу і власне житло, але вона приймає досить неординарне вольове рішення – відправитись у подорож усією країною, випробувавши на собі справжнє кочове життя. У дорозі жінка зустрічає людей, які опинились у такому ж становищі, як і вона, і тепер шукають у ньому сенс свого існування і певну філософію. Для такої аутентичності та лампової атмофсери режисерка фільму Хлої Чжао, яка за цю роботу вже встигла отримати «Золотий глобус», обрала на більшість ролей непрофесійних акторів.


«Приховані фігури»


Кетрін, Дороті і Мері – афро-американки, які проводять математичні обчислення для НАСА у часи космічної гонки у 1960-х роках, приєднавшись до космічної програми «Меркурій». У цих героїнь теж були реальні прототипи, які стали надзвичайно відомими у США, незважаючи на значні прояви расизму і сексизму, роблять можливою одну з найбільш складних операцій в історії людства – перший запуск американського астронавта Джона Гленна на орбіту Землі.


«Смажені зелені помідори»

Історія життя двох подруг Іджі і Рут спершу надзвичайно надихає інших двох героїнь фільму – Евелін, яка має відвідувати у лікарні тітку свого чоловіка, з якою у неї не складаються добрі відносини, та старенька Ніні, жінка, яку вона зустрічає у коридорах лікарні. За недовгу годинну розмову жінки встигають обговорити усі можливі життєві теми, адже літній жінці є багато чого розповісти, особливо про Іджі і Рут, які тримали кафе «Уісл Стоп», де фірмовим блюдом були смажені зелені помідори, та пережили усі можливі негаразди разом завдяки напрочуд міцній дружбі.


«Прислуга»


Юджинія Філан і Ейбілін Кларк абсолютно різні. Перша – світлошкіра дівчина, яка має усе необхідне і навіть більше, друга – афро-американка, яка не має влади навіть над власним життям та має постійно працювати прислугою у світлошкірих, виховуючи чужих дітей, намагаючись впоратись з душевною пустотою після смерті єдиного сина. Молода дівчина прагне стати журналісткою і для вступу в університет прагне написати про життя темношкірих, тому звертається до Ейбілін та її подруги Мінні за допомогою. Так спільні ідеї та загострене почуття справедливості об’єднує їх.


«Маленькі жінки»


Фільм режисерки Ґрети Ґервіґ у 2019 році нагадав глядачам про справжні сімейні цінності та тендітних і водночас напрочуд сильних духом «маленьких жінок», як їх називав у своїх листах батько. Чотири дівчини Джо, Мег, Емі і Бет живуть разом зі своєю мамою Мармі, долаючи проблеми дорослішання та вплив Громадянської війни в США. Кожна з них йде своїм шляхом, обираючи власну долю і підтримуючи одна одну час від часу. Найбільш непокірною самому часу і соціальному устрою виявляється Джо, яка вирішує сконцентруватись на власній кар’єрі, викладаючи для дівчат і намагаючись писати власні твори. Особливо дивує її остання історія, яка описує життя практичної усієї її родини.


«Солдат Джейн»


Лейтенант Джордан О'Ніл дивує своєю витримкою і сильним прагненням стати на одному рівні з чоловіками у службі в армії. Хоч і цей фільм Рідлі Скотта не надто полюбляють у США, нагородивши виконавицю головної ролі Демі Мур «Золотою малиною», однак він вартий уваги, оскільки викликає надзвичайне бажання почати діяти, щоб справдити усі свої мрії. Джордан О'Ніл на початку історії постає в образі простої спортсменки, яку беруть у ряди «морських котиків» (Військово-морські сили США) лише з метою уникнути звинувачень у дискримінації. Проте дівчина долає усі випробування в навчальному підрозділі на одному рівні з чоловіками.

 

Скільки жінок, стільки й бажань, стільки ж мрій, і стільки ж духовної сили у кожній. І не так важливо чи оберете присвятити своє життя дітям і сім’ї, чи кар’єрі та усьому світу. Важливо – при цьому залишитись у гармонії з собою.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Чого хочуть жінки»

13 грудня 2000 року відбулася прем'єра мелодраматичної комедії «Чого хочуть жінки» з Мелом Гібсоном та Гелен Гант у головних ролях. Стрічка, що розповідає неймовірну історію про чоловіка, який отримав можливість чути жіночі думки, стала справжнім кінохітом, зайнявши 4-те місце серед найбільш касових фільмів 2000 року.

13.12.2020
об 16:13

Новини

Світовий бокс-офіс: «Диво-жінка 1984» показує хороші результати касових зборів

Підсумки різдвяного вікенду показують, що беззаперечним світовим лідером прокату став фільм «Диво-жінка 1984». У США стрічка заробила 16,7 млн доларів, а загальний результат склав 85 млн доларів. Примітно, що друга частина історії про Діану отримала від американської аудиторії оцінку B + за даними CinemaScore (перший фільм глядачі оцінили на A).

28.12.2020
об 12:48

Статті

Другий шанс: Український фільм може претендувати на «Оскар»

Як повідомляє американське видання Deadline, до лонг-листу  претенденців на перемогу у номінації «Найкращий фільм року» кінопремії «Оскар» потрапила стрічка, яка вважається лебединою піснею улюбленця української аудиторії Зази Урушадзе, який неочікувано покинув нас у 2019 році. Його стрічка «Антон і червона химера» була знята саме в Україні і є екранізацією однойменного роману Дейла Ейслера. Фільми грузинського режисера вже були номіновані на найбільш шановані кінопремії, такі як «Оскар» і «Золотий глобус», зокрема драма «Мандарини», яка розповідає історію невеличкого села естонських переселенців в історико-географічному районі Південного Кавказу Абхазії, де залишилось всього три жителя. Сюжет, який розкриває не стільки жахи війни, скільки надзвичайну важливість людяності в самих людях та необхідність спокійного життя для кожного, значно вразив глядачів з усього світу. Однак що ж нам відомо про останній фільм творця і чому він вартий «Оскара»?

03.03.2021
об 17:43

Новини

5 фільмів про сильних жінок від актора та коміка Костянтина Трембовецького

Затятий кіноман Костянтин Трембовецький багато років працював сценаристом на ТБ. Він бачив багато фільмів і спеціально до свята 8 березня склав свою добірку стрічок про жінок. Ці історії вразили або запам’яталися учаснику Improv Live Show Костянтину найбільше, чому він розповідає в своїх рекомендаціях. Отже, якщо не знаєте, що подивитися ввечері, можливо, цей список надихне вас передивитися фільм із Анджеліною Джолі або ви знайдете щось, що ще не бачили.

07.03.2021
об 14:56