Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

7 акторок, що втілили на екрані образ Клеопатри

02.11.2020
об 20:27
Автор: Daniela Gilmore

Вона хотіла правити Єгиптом, натомість отримала «Оскара».

 

Цариця елліністичного Єгипту, від зустрічі з якою чоловіки втрачали голову та були готові віддати своє життя. Історик стверджував, що вся краса Клеопатри полягала не в особливостях її зовнішності, а у поєднанні неперевершеної чарівності, харизми, впевненості у собі та переконливості власних промов, що врізалися в пам’ять з першого слова. «Така жінка трапляється раз на мільйон», - може подумати хтось. Проте, в історії Єгипту таких жінок було як мінімум 7, а славнозвісна усім Клеопатра була останньою в своєму роді. У наш час існує велика кількість фільмів про цю царицю, її залицяльників, її країну і народ. У різні часи акторки приміряли на себе образ Клеопатри, кожна по-своєму неповторно перевтілювалася в свою героїню, однак усіх їх об’єднує те, що вони після цієї ролі продовжили бути втіленням квінтесенсії жіночої краси та сили. Деякі джерела стверджують, що Клеопатра народилася 2 листопада. На жаль, ми не можемо цього перевірити напевне, адже було то ще в 69 році до нашої ери, однак повіримо у легенду. До того ж, це хороша нагода пригадати найяскравіших акторок, які не тільки зіграли царицю Єгипетську найкращим чином, але й мали багато спільного з нею.

 

Жанна д’Альсі

Перша жінка у кінематографі, якій довелось втілити образ Клеопатри на екрані у короткометражному фільмі «Клеопатра» у 1899 році, який тривав всього дві хвилини і у наш час вже вважається втраченим. Вона зіграла примару цариці, яка з’явилась після того, як її могилу осквернили. Сама ж акторка до влади ніколи не прагнула і займалася справами магазину іграшок та солодощів разом зі своїм другим чоловіком, що дає привід задуматися, а чи так важливо керувати кимось, щоб бути щасливим?

 

Клодетт Кольбер

Ще одна француженка, яка стала уособленням величної правительки у 1934 році у стрічці «Клеопатра», що є однією з перших звукових версій справжньої історії цариці та має першу номінацію на «Оскар». В акторки з прототипом багато спільного: Клодетт теж почала свою кар’єру у не найсприятливіший час, часто переживала невдачі, але все одно досягла успіху, хоч і не на завжди. Для Кольбер було досить звично у цьому образі, так як більшість її героїнь – фатальні жінки, з яскравою зовнішністю та міцним характером. У режисера Сесиля Де Милля вона навіть втілила образ володарки двічі: перший був у картині «Хресне знамення» як імператриці Помпеї зі славнозвісною сценою купання у молоці, яку дуже часто приписують саме Клеопатрі; другий - у стрічці «Клеопатра». Їй явно подобалось бути у центрі уваги та володіти, якщо не країною, то увагою всіх присутніх точно.

 

Вів'єн Лі

Хто ж не знає Вів'єн Лі за її роллю Скарлет О'Гари у стрічці «Віднесені вітром», де вона випромінювала неймовірну несамовитість, за словами самого режисера. Проте після цієї ролі вона пережила багато різних ситуацій у своєму житті, від злетів і отримання «Оскара» до нищівних рецензій на нові роботи та проблеми зі здоров’ям. Надією Вів’єн стала стрічка «Цезар і Клеопатра», що розповідає історію цих двох легендарних постатей не тільки як пари закоханих, але й як політичних союзників. Акторка не отримала повторної хвилі гучного успіху після цієї ролі, але цей період затишшя скоріше всього був тоді їй просто необхідний.

 

Софі Лорен

Італійська акторка безперечно є легендою світового кінематографу, чия фільмографія дійсно незліченна. Еволюція її ролей змушує лише захоплюватись, як з дівчини у натовпі на святі, вона  перетворилась на найвеличнішу царицю в історії. Клеопатру вона зіграла в 19 років у стрічці «Дві ночі з Клеопатрою», чим не тільки не поступалась своїм попередницям, а й безумовно перевершила їх. І якщо її героїня володіла лише Єгиптом, то вона безсумнівно завоювала не тільки Голлівуд, а й увесь світ. Її заслуги і чесноти можна перелічувати безупинно, але краще ще один раз подивитися фільм за її участі.

 

Елізабет Тейлор

Не можна не згадати ще одну акторку, яка заволоділа Голлівудом у свій час. До таланту Елізабет Тейлор критики довго ставились скептично, а творці фільмів навіть не вказували її ім’я у титрах, але вона не дала їм і шансу залишитись байдужими своєю наполегливою роботою, і вони їй підкорилися. Сюжет картини ж менш сонячний і розповідає про останні роки життя цариці, коли вона втратила не тільки владу, а й своїх коханих чоловіків, та приймає вольове рішення покінчити з життям, щоб не потрапити у неволю. Проте більшу силу, ніж Клеопатра, проявила сама акторка, яка витримала усі жахи виробництва цієї стрічки, безкінечні зміни режисерів, складу самої знімальної групи та постійні непередбачувані ситуації як під час підготовки, так і безпосередньо у процесі самих зйомок фільму.

 

Джина Торрес

Усім відома за своєю роллю голови юридичної фірми Джесіки Пірсон, у далекому 1997 році вперше в історії кінематографа зіграла темношкіру Клеопатру в серіалі «Зена – королева воїнів». Її роль була не такою великою і значною для особистої кар’єри акторки, але стала яскравим відкриттям цього образу. Вона в своїх наступних, більш відомих фільмах, втілює образ сильної та самодостатньої правительниці. Життєвий шлях акторки теж вимагав великих зусиль для досягнення теперішніх висот, але сама акторка каже, що цей тяжкий шлях їй був якраз-таки до душі.

 

Моніка Беллуччі

При першому тільки погляді можна подумати, що ця акторка точно пару хвилин тому вийшла з машини часу, яка перенесла її зі стародавнього Єгипту. Скоріш за все сама Клеопатра не тільки б позаздрила, але й щиро захоплювалася би її зовнішністю та харизмою. Фільмографія Моніки досить неоднозначна, через деякі стрічки з великою кількістю сцен насильства, але фільм «Астерікс і Обелікс: Міссія «Клеопатра» розбавляє цей перелік своєю комічністю та легкістю. Її Клеопатра така ж велична, як і в її попередниць, але часом може видатись смішною, що робить героїню більш схожою на справжню людину, за що глядачу вона подобається ще більше.

 

Ми, звичайно, не народжені усі Клеопатрами, навіть не всі маємо призначення бути акторками та зіграти царицю Єгипту, але це не привід для розчарувань, а прекрасний шанс зрозуміти свою унікальність. Адже не темне каре, міцний характер і влада зроблять когось щасливішим, а тільки розуміння та збереження своєї самобутності.

 

Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Клеопатра»

12 червня 1963 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра історичного фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор та Річардом Бертоном у головних ролях. «Клеопатра» вважається одним з найдорожчих і найвідоміших в історії кінематографу фінансових провалів. Зібравши в прокаті 1963 року майже $ 38 мільйонів, на показники окупності кінокартина вийшла тільки в 1967 році, коли були продані права на телевізійний показ. Пропонуємо до вашої уваги 10 найвідоміших фактів про цю стрічку.

12.06.2020
об 12:13

Новини

Колекція Елізабет Тейлор: Історія кохання та легкого розставання

Головна Клеопатра Голлівуду Елізабет Тейлор добре знала, що прикраси залишаються назавжди, чого не скажеш про палких та пристрасних прихильників. І все ж численні чоловіки та шанувальники актриси настільки обожнювали її, що обсипали розкішними ювелірними виробами, які склали знамениту на весь світ «Колекцію Елізабет Тейлор».

20.06.2020
об 16:10

Статті

Вів'єн Лі та Лоуренс Олів'є – історія кохання на чверть століття

30 серпня 1940 року відбулося весілля англійських акторів Вів'єн Лі та Лоуренса Олів'є. Зірки нарешті змогли офіційно оформити свої стосунки після декількох років спільного життя, отримавши довгоочікуване розлучення від своїх перших подружжів. Ми зібрали кілька цікавих фактів про життя однієї з найвідоміших кінопар світового кінематографу.

30.08.2020
об 14:41

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Малена»

27 жовтня 2000 року відбулася прем'єра фільму «Малена» режисера та сценариста Джузеппе Торнаторе, який вважається однією з найкращих еротичних мелодрам останніх десятиліть. За сюжетом, 10 червня 1940 року, коли Італія вступила в Другу світову війну, у маленькому сицилійському містечку Кастелькуто 12-річний Ренато вперше побачив красиву молоду жінку Малену, по якій сходять з розуму всі місцеві чоловіки. Після цього Малена заволодіває всіма думками та почуттями підлітка.

27.10.2020
об 11:05