Трейлери та відео
Популярні пости
Перед початком нового робочого тижня варто не тільки добре відпочити, а й подивитися кіно для натхнення на успіх та продуктивність, яких ми всі прагнемо. Отже, пропонуємо добірку фільмів, які експерти Американської кіноакадемії вважають найкращими у жанрі байопіків.
«Амадей»
«Амадей» став вільною біографією двох великих композиторів Моцарта й Сальєрі та увійшов в історію світового кіно. Фільм заснований на п’єсі Пітера Шеффера 1971 року народження, на яку режисера Мілоша Формана надихнув твір Пушкіна «Моцарт і Сальєрі». «Амадей» здобув вісім премій «Оскар» і визнаний одним з найкращих байопіків у XX столітті.
«Фріда»
Омріяна роль художниці Фріди Кало дісталася Сальмі Гаєк у 2002 році. Робота виявилася для акторки непростою. Лише через 18 років Сальма зізналася інтерв’ю New York Times, що під час фільмування продюсер стрічки Гарві Вайнштейн домагався її, і розв’язати питання актрисі вдалося тільки завдяки втручанню адвокатів і колег. Попри неприємні подробиці навколо знімання, фільм виявився успішним у прокаті та отримав дві премії «Оскар» (за грим і музику).
«Авіатор»
Біографічна драма про бізнесмена, продюсера, режисера й авантюриста Говарда Г’юза, яку знімати Мартіну Скорсезе було в насолоду. Адже Г’юз був з тих людей, чиї біографії як кіно. Президент Річард Ніксон називав його наймогутнішою людиною у світі, однак Г’юз був не тільки багатий, але й любив авантюри: знімав і продюсував кіно (деякі з них були номіновані на «Оскар»), винайшов кілька новаторських літаків і крутив гучні романи зі знаменитостями, наприклад, з Авою Гарднер і Джин Гарлоу. У фільм Скорсезе був номінований на «Оскар» та отримав п’ять нагород, зокрема, за «Найкращу жіночу роль» у виконанні Кейт Бланшетт.
«Життя в рожевому кольорі»
Біографія Едіт Піаф, яку зняв французький режисер Олів’є Даан, охоплює і дитинство співачки, коли маленька Едіт осліпла й росла в жахливих умовах, і час, коли вона вже прославилася, а проте все одно страждала від самотності, психологічних травм і алкоголізму. Аби зіграти легендарну Едіт Піаф, актрисі Маріон Котіяр доводилося проводити в гримерці по п’ять годин щодня. Їй вискубали брови й малювали нові олівцем, робили зморшкувате обличчя й ще одне підборіддя. Котіяр навчилася горбитися точно так само, як Едіт Піаф, і зображати наркомана під час ломки. Згодом за блискуче виконання ролі Піаф актриса отримала премію «Оскар».
«Приховані фігури»
Захоплива драма про трьох реальних жінок-математиків, які працювали в NASA під час космічних перегонів у 60-70-ті роки. Кетрін Джонсон, Дороті Воган і Мері Джексон, які зробили величезний внесок в успіхи США в цій галузі. Крім наукових висот, жінкам вдалося домогтися успіху й у соціальному контексті, подолавши упередженість, пов’язану з расовою сегрегацією й сексизмом на робочому місці. Актриса Октавія Спенсер, яка зіграла роль Дороті Воган, однієї з небагатьох у ті роки жінок-керівників у NASA, згадує, що коли отримала сценарій, не могла повірити, що ця історія реальна й ще якихось 50 років тому темношкірі жінки зазнавали таких принижень.
21.10.2020
об 18:22
23.10.2020
об 19:13
14.10.2020
об 11:45
11.10.2020
об 18:41