Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

5 фільмів, заснованих на історіях успіху реальних людей

25.10.2020
об 18:48

Перед початком нового робочого тижня варто не тільки добре відпочити, а й подивитися кіно для натхнення на успіх та продуктивність, яких ми всі прагнемо. Отже, пропонуємо добірку фільмів, які експерти Американської кіноакадемії вважають найкращими у жанрі байопіків.

 

«Амадей»

 «Амадей» став вільною біографією двох великих композиторів Моцарта й Сальєрі та увійшов в історію світового кіно. Фільм заснований на п’єсі Пітера Шеффера 1971 року народження, на яку режисера Мілоша Формана надихнув твір Пушкіна «Моцарт і Сальєрі». «Амадей» здобув вісім премій «Оскар» і визнаний одним з найкращих байопіків у XX столітті.

 

«Фріда»

Омріяна роль художниці Фріди Кало дісталася Сальмі Гаєк у 2002 році. Робота виявилася для акторки непростою. Лише через 18 років Сальма зізналася інтерв’ю New York Times, що під час фільмування продюсер стрічки Гарві Вайнштейн домагався її, і розв’язати питання актрисі вдалося тільки завдяки втручанню адвокатів і колег. Попри неприємні подробиці навколо знімання, фільм виявився успішним у прокаті та отримав дві премії «Оскар» (за грим і музику).

 

«Авіатор»

Біографічна драма про бізнесмена, продюсера, режисера й авантюриста Говарда Г’юза, яку знімати Мартіну Скорсезе було в насолоду. Адже Г’юз був з тих людей, чиї біографії як кіно. Президент Річард Ніксон називав його наймогутнішою людиною у світі, однак Г’юз був не тільки багатий, але й любив авантюри: знімав і продюсував кіно (деякі з них були номіновані на «Оскар»), винайшов кілька новаторських літаків і крутив гучні романи зі знаменитостями, наприклад, з Авою Гарднер і Джин Гарлоу. У фільм Скорсезе був номінований на «Оскар» та отримав п’ять нагород, зокрема, за «Найкращу жіночу роль» у виконанні Кейт Бланшетт.

 

«Життя в рожевому кольорі»

Біографія Едіт Піаф, яку зняв французький режисер Олів’є Даан, охоплює і дитинство співачки, коли маленька Едіт осліпла й росла в жахливих умовах, і час, коли вона вже прославилася, а проте все одно страждала від самотності, психологічних травм і алкоголізму. Аби зіграти легендарну Едіт Піаф, актрисі Маріон Котіяр доводилося проводити в гримерці по п’ять годин щодня. Їй вискубали брови й малювали нові олівцем, робили зморшкувате обличчя й ще одне підборіддя. Котіяр навчилася горбитися точно так само, як Едіт Піаф, і зображати наркомана під час ломки. Згодом за блискуче виконання ролі Піаф актриса отримала премію «Оскар».

 

«Приховані фігури»

Захоплива драма про трьох реальних жінок-математиків, які працювали в NASA під час космічних перегонів у 60-70-ті роки. Кетрін Джонсон, Дороті Воган і Мері Джексон, які зробили величезний внесок в успіхи США в цій галузі. Крім наукових висот, жінкам вдалося домогтися успіху й у соціальному контексті, подолавши упередженість, пов’язану з расовою сегрегацією й сексизмом на робочому місці. Актриса Октавія Спенсер, яка зіграла роль Дороті Воган, однієї з небагатьох у ті роки жінок-керівників у NASA, згадує, що коли отримала сценарій, не могла повірити, що ця історія реальна й ще якихось 50 років тому темношкірі жінки зазнавали таких принижень.

 

Читайте також:

Статті

ТОП-5 фільмів про сильних жінок

Абьюз, бодішеймінг, харасмент та об’єктивізація – усі ці слова досить часто загадуються нині. Декому вони здаються новими й навіяними часом, але дані поняття існували й до нас. Яким би зараз не здавався прекрасним час для розвитку фемінізму, але наші номінальні свободи ще потребують реального підкріплення та продовження боротьби за власні права. 11 жовтня – Міжнародний день дівчат, тому сьогодні варто згадати через що пройшли попередні покоління реальних та вигаданих жінок, які вистояли у поєдинку з дискримінацією, фізичним та психологічним насиллям, а ще різними формами рабства.

11.10.2020
об 18:41

Статті

ТОП-5 найкращих українських фільмів про козаків

14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці в країні відзначається День українського козацтва. Спеціально до свята VGL cinema підібрав п’ять найкращих фільмів про козаків, славетних та хоробрих захисників української землі.

14.10.2020
об 11:45

Новини

ТОП-13 найстрашніших фільмів жахів всіх часів

Під час перегляду цих фільмів пульс глядачів підскакував до 131 удару на хвилину. Культові стрічки, визнані поціновувачами одними з найстрашніших у своєму жанрі.

21.10.2020
об 18:22

Новини

ТОП-10 сучасних українських фільмів для вечірнього перегляду

П’ятниці та й вихідні восени частіше хочеться проводити вдома. Затишні вечори в компаній найближчих та найдорожчих людей можна проводити по-різному. Ми пропонуємо класичний варіант – перегляд фільму. До нашої добірки увійшли стрічки українського виробництва. Щось ви вже бачили і, ймовірно, хотіли би передивитися, а щось ви пропустили та весь час відкладали перегляд на майбутнє. Тож, можливо, ось він ідеальний вечір?! Тим більше, що у нашій добірці ви знайдете кінороботи під будь-який настрій. Отже, загортайтеся у плед і приємного перегляду.

23.10.2020
об 19:13