Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

5 фільмів про кохання, про яке не розповідали у книжках

14.02.2021
об 16:37
Автор: Daniela Gilmore

Чомусь люди вирішили вимірювати своє життя роками. Хтось вдавався у деталі й намагався рахувати свої подихи. Проте навряд чи хтось може швидко згадати їхню кількість, як найщасливіший момент життя, коли час здавалося б зупинився й за затамувало. Частіше за все це трапляється саме тоді, коли зустрічаєш ту саму людину. Сьогодні ж увесь світ намагається якомога більше часу провести зі своїми коханими та висловити свої почуття чи то словами, чи то діями, чи навіть подарунками, ідею для яких підказує інше міжнародне свято, яке передбачає дарування книг. Так, закохані безмовно віддають одне одному не лише свої серця, але й найпрекрасніші слова світу. Такий же вибір зробили і герої наступних п’яти стрічок, в історії кохання яких не останню роль зіграли саме книги.


«Вам лист»


«Я йду, і моє дихання жевріє в грудях, поки я не почую два коротких слова: «Вам лист». Я нічого не чую, навіть звуків на вулицях Нью-Йорка. Тільки биття мого серця. Мені прийшов лист. Від вас».


Поки деякі закохані сходяться саме на спільних інтересах, ця пара головних героїв зі стрічки «Вам лист» встигли через улюблену справу добряче посваритись. Правда вони ще не знали одне одного насправді. Джо і Кетлін давно почали проводити безліч часу за листуванням одне з одним, заздалегідь домовившись про те, що не будуть знати справжніх імен та інших речей, які могли б видати їхню особистість співрозмовнику, що лише підігріває почуття. У реальному ж житті вона володіє маленьким магазином дитячих книжок, а він – величезною мережею книжкових супермаркетів. І коли він вирішує відкрити один такий біля її маленького оазису тепла і людяності, бізнес жінки потрапляє під загрозу банкрутства, через що у реальному житті вони стають практично ворогами. Проте почуття Джо теплішають, коли він бачить, як Кетлін читає автобіографічну книгу Роальда Даля під назвою «Хлопчик» для дітей.


«Ноттінг Гілл»


– Можна я залишуся ненадовго?
– Можеш залишитися назавжди.


Хто не мріяв про те, як у його звичайне розмірене життя одного дня прийде хтось надзвичайний? Можливо, навіть зірка світового масштабу? Головний герой Вільям не встиг вдосталь намріятись, як у двері його маленького книжкового магазину увійшла кінозірка, щоб знайти книги та путівники для наступної подорожі у справах, тому чоловік їй радить почитати про Стамбул. Однак про романтичні стосунки вони думають в останню чергу. Він шокований, а вона – заклопотана. Проте життя не згодне з їхніми планами, тому зіштовхує цих двох вдруге, через що уся кава Вільяма опиняється на одязі Анни і він пропонує їй зайти до нього, щоб переодягнутись. Акторка імпульсивно після усіх цих подій цілує його, після чого починається їхня любовна історія і довга гра з вирішення питання чи можуть два різних світи поєднатись в один гармонійний.


«Так, ні, напевно»


«Біда в тому, що ти мені подобаєшся. Ти завжди мені подобалася. «Подобалась» – як зворушливо, якось по-дитячому. А ось любов – інша річ. Від таких слів біжиш, як від вогню. Я люблю тебе».


До того моменту, коли Раян Рейнольдс став ідеальним Дедпулом на великих екранах та зразковим сім’янином у житті, він встиг все ж зіграти досить говіркого жартівливого батька. Шлюб його героя розвалився і у нього залишилась лише одна радість – його донька, яка в один вечір дуже просить розповісти їй історію кохання її батьків. Проте чоловік пропонує їй трохи інше: він розповідає три історії, які тісно між собою пов’язані та в яких він умисно змінив імена, а вона має здогадатись, яка саме про її маму. Дівчинка часто змінює свою думку і свої симпатії, але все ж впізнає усіх учасників історії. Проте, хто ж міг знати, що найбільшим коханням усього його життя виявиться абсолютна інша і єдина річ, яка їх пов’язує – давно придбана для неї у подарунок книга.


«Вік Адалін»


– Ти її любиш?
– Так.
– Звідки ти знаєш?
– Тато, я не ...
– Це просте питання. Звідки ти знаєш?
– Без неї життя втрачає сенс.

 

Як і в реальному житті, напевно це була доля – обрати саме цю стрічку після попередньої. У цій історії головну роль виконала дружина Рейнольдса – Блейк Лайвлі, яка втілила на екрані молоду жінку на ім’я Адалін. ЇЇ життя було звичайним: вона народилась у 1908 році, виросла і одружилась, після чого народила доньку. Проте у цей розмірений темп ввірвалась автокатастрофа, яка не лише змінила її життя, а й практично зупинила його плин. Жінка у віці 27 років перестала старіти, що здавалося б просто мрією, проте лише з першого погляду. Їй доводиться приховувати нові обставини, тікати від близьких та втратити усі можливості провести життя і постаріти разом із рідними. Однак одного дня вона зустрічає Елліса. Вони закохуються одне в одного, а на побачені замість звичайних квітів він дарує декілька книг, у назві яких зустрічаються квіти. Від таких стосунків дівчині більше не хочеться тікати.


«Таємний клуб Гернсі любителів книг і пирогів з картопляного лушпиння»


«Я підрахувала, що заручена лише добу, але, здається, в ці двадцять чотири години тільки й почала по-справжньому жити. Подумай! Ми могли вічність мріяти одне про одного, прикидаючись, ніби не помічаємо один одного. Ми всі так зациклені на гідності, що готові жертвувати заради неї власним щастям».


Дивовижно, що героям цієї історії легше було подолати режим окупації під час Другої світової війни, ніж непорозуміння між собою. Так, усе починається з того, що на острові Гернсі, одному з небагатьох британських, у 1941 році усе контролюється німцями, які вводять комендантську годину. Проте звичайним людям навіть у таких умовах хочеться хоча б на вечір повернутись до відчуття нормального життя, так одна із жительок острова запрошує декількох друзів на вечерю до себе, але вечір так добре минає, що вони не помічають, як встигли порушити комендантську годину. Усі намагаються таємно добігти до власної домівки, але все ж наштовхуються на патруль і їм не залишається нічого іншого, як сказати, що вони були лише на зібранні «Клубу Гернсі любителів книг і пирогів з картопляного лушпиння». Така довга назва та безліч інших деталей переконує військових, але вони обіцяють тепер перевіряти їх зібрання, після чого компанія починає збиратись і читати один одному книги. Однак час минув, а любов до книг одного з учасників клубу залишилася, тому Доусі в одній зі старих книг Чарльза Лемба «Нариси Елії» знаходить контакти Джульєтти і вирішує їй написати, щоб дізнатись чи не знає вона, де ще можна дістати книги цього автора. Так починається історія їхнього листування, довгої авантюрної подорожі та безмежного кохання.

Якщо ви дочитали аж до цих рядків, значить у вашому житті вже є, як мінімум одна любов, – любов до кіно. А якщо у вашому житті є з ким розділити це почуття, значить щастях дуже близько, а плани на вечір, завдяки цій добірці, вже визначені. І, як говорив Форрест Ґамп: «Можливо, я не найрозумніший, але я знаю, що таке любов».

Читайте також:

Статті

Безнадійно закоханий у кінематограф Франсуа Трюффо

Співпраця з Жан-Люком Годаром та безліч статей для журналу Базена «Cahiers du cinéma», який дав поштовх для зародження мрій в одних читачів та розвиток ідей в інших. Здається, що ще з самого 6 лютого 1932 року, коли народився видатний французький режисер та один із засновників «нової хвилі», якого звали ніяк інакше як Франсуа Трюффо не мав іншого призначення у цьому світі як жити, любити і творити лише в ім’я мистецтва кіно, а сам ніколи не противився такій долі, а лише радів їй.

06.02.2021
об 12:12

Новини

Скоро в кіно: Спеціальна програма до Дня всіх закоханих та релізи на будь-який смак

Новий вікенд обіцяє бути романтичним, пристрасним та щедрим на біографічні стрічки. Ви вже знаєте, на який фільм підете з своєю другою половинкою? Якщо ні, то швидше обирайте та бронюйте квитки у кінотеатрах свого міста.

10.02.2021
об 18:36

Новини

Скоро в кіно: Відреставрована версія кіношедевру «Любовний настрій» Вонга Карвая

На великих екранах України зовсім скоро з’явиться одна з найкращих стрічок ХХІ століття – «Любовний настрій» Вонга Карвая. Фільм посідає 2 місце в рейтингу «100 найкращих фільмів ХХІ століття» за версією ВВС, а також 5 місце в аналогічному рейтингу від The Guardian. Покази відреставрованої версії фільму проходитимуть мовою оригіналу (кантонський діалект китайської) з українськими субтитрами.

12.02.2021
об 15:36

Статті

Амурні вихідні: Три непересічні кіноісторії кохання від Бенуа Жако

У світі багато людей перебувають у стані закоханості. У дитинстві це почуття здається простим і виключно приємним доповненням нашого життя, проте з кожним роком та черговою закоханістю ми розуміємо, що не все так легко й однозначно, як могло раніше здаватись. Головна героїня Керрі Бредшоу говорила, що зізнатись у коханні не складно, тому що труднощі починаються потім. І якими б не здавались її відносини чарівними на початку 2000-х, у наш же час їх часто критикують не лише психологи, а й багато звичайних людей. Проте просто судити про «правильність» відносин можна лише у тому випадку, якщо вони не ваші. У іншому ж випадку кожен починає розуміти, що кохання, як і життя, досить неоднозначна річ. Поки сотні фільмів створюються до Дня Святого Валентина, які романтизують та ідеалізують це непросте почуття нашого життя, французький режисер Бенуа Жако присвятив практично весь свій творчий шлях, розповідям непересічних історій кохання. VGL cinema пропонує переглянути під час цих амурних вихідних декілька неординарних, проте романтичних стрічок.

12.02.2021
об 18:27