Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

2020 у кіно: Найкращі фільми року від Анни Мачух

31.12.2020
об 12:12

З упевненістю можна сказати, що 2020 рік став викликом для кіноіндустрії по всьому світу. Фестивалі переносилися, прем’єри фільмів відмінялися, зйомки зупинялися. Однак кризовий період – це час пошуку нових можливостей та форм існування. Попри складнощі глядачі змогли побачити цікаві та оригінальні стрічки, які були представлені і на українських кінофестивалях. Виконавча директорка Української кіноакадемії та директорка зі стратегічного розвитку Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух розповіла, що вразило її найбільше за цей кінорік.

 

«Атлантида»

Антиутопія Валентина Васяновича стала чи не найгучнішою подією останніх років в Україні. «Атлантида» стала переможницею на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти» у 2019 році, а вже цьогоріч її нагородили «Золотим Дюком» Одеського міжнародного кінофестивалю, де відбулась українська прем’єра фільму.

Дія стрічки описує 2025 рік, коли війна на сході країни вже скінчилась, але місцеві і досі не можуть знайти себе у мирні часи. Україна повернула свою територію, та вона стала схожою на пустелю, де немає місця життю та коханню. Втім, герої понад усе прагнуть віднайти втрачене. Це фільм про кожного, кого торкнулась війна, про всіх, хто втратив дім, про тих, кому не все одно...

 

«Ніколи, рідко, іноді, завжди»

Інді-драма Елізи Хіттман розповідає про 17-річну Отем. Вона живе в маленькому містечку десь у Пенсильванії, де заборонені аборти. Це проблема, адже дівчина вагітна і не бажає народжувати дитину. Тож разом з подругою вона потайки від усіх рушає до Нью-Йорку.

Режисерці вдалося зробити одночасно красномовну, але інтимну розповідь про вибір та відчайдушні рішення, які приймаються молоді дівчата заради свого майбутнього попри можливий осуд суспільства.

 

«Ще по одній»

Стрічка Томаса Вінтерберга отримала оберемок нагород Європейської кінопремії і підкорила не одного глядача. Це доводить, що фестивальне кіно може бути глядацьким, смішити і змушувати плакати. Режисер фільму «Ще по одній» Томас Вінтерберг не лише земляк відомого датчанина Ларса фон Трієра, а і його соратник по «Догмі 95». Власне, першим фільмом, що відповідав правилам цього напрямку, стало «Свято» 1998 року, зняте Вінтербергом.

У фільмі «Ще по одній» вчителі місцевої школи перевіряють гіпотезу, згідно з якої людині постійно не вистачає 0,5 проміле алкоголю в крові. Тож герої починають пиячити, іноді навіть на робочому місці під час уроків. Захоплива, сентиментальна та дуже душевна розповідь запускає рефлексію на своє життя не лише у персонажів, а у глядача у залі.

 

«Вечеря в Америці»

Світова прем’єра панкрокової комедії Адама Ремейера відбулась на кінофестивалі «Санденс», де фільм викликав хвилю позитивних відгуків у кінокритиків. Втім, виявилося, що кінокритики і глядачі бувають солідарними. Тому на 11-му Одеському міжнародному кінофестивалі фільм отримав головну нагороду – «Гран Прі», - яка вручається за підсумкам саме глядацького голосування.

Сюжет цієї чорної комедії побудований довкола дивної пари - панк-рокера, якого переслідує поліція, та його фанатки. Але дівчина не знає, що подорожує разом зі своїм кумиром, тож в кінці на неї чекає сюрприз.

 

«Батько»

Фільм сербського режисера Срджана Голубовича «Батько» належить до тієї категорії кіно, яке вирізняється глибиною, емоційністю, але дуже тихою, від якої щемить у грудях. Не дивно, що стрічка отримала Приз глядацьких симпатій програми «Панорама» 70-го Берлінале.

Це історія про чоловіка, який без грошей, їжі, води пішки вирушає в одіссею по Сербії, аби бути разом з дітьми, який забрала соціальна служба. Емоційна, чуттєва, важка подорож батька до своїх дітей дивиться на одному подиху. Ти не здатний не співпереживати герою, не відчувати те, що відчуває він через екран. До того ж, особисті негаразди головного героя служать відображенням більш широких проблем в Сербії, яка страждає від бідності і корупції.

 

«Земля блакитна, ніби апельсин»

Ірина Цілик увійшла в історію українського кінематографу, як лауреатка кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисуру. Її документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» описує історію Ганни, яка разом з чотирма дітьми живе в «червоній зоні» на Донбасі. Вже декілька років поспіль вони щоденно чують постріли, рахують вбитих військових та живуть в постійному страху за своє життя. Місто поступово перетворюється на руїни, діти звикли ховатися в підвалах і це вже буденні речі для місцевих. Та попри це родина Ганни продовжує бути щасливою. Разом вони знімають кіно про своє життя, радіють успіхам один одного, підтримують та смішать. «Земля блакитна, ніби апельсин» балансує на межі жахіть війни та буденності життя, які вкупі стають невід’ємною частиною дорослішання героїв.

Читайте також:

Новини

Спеціальна програма: Arthouse Traffic покаже найкращі фільми року в кінотеатрі «Жовтень»

З 24 грудня по 6 січня у київському кінотеатрі «Жовтень» пройдуть покази проєкту «Найкращі фільми року». Програма складатиметься з релізів фільмів-подій, лауреатів міжнародних кінофестивалів та кінопремій, які компанія Arthouse Traffic випустила на великі екрани у 2020 році.

22.12.2020
об 16:44

Новини

9 найгірших фільмів 2020 року за версією провідних критиків Variety

Найбільші помилки у новому кінопроєкті досить легко впадають в око. Кінокритики зазначають, що у цей пандемічний рік було менше вибору серед студійних провалів, але все ж таки знайшлось декілька найгірших стрічок серед релізів.

23.12.2020
об 15:18

Новини

ТОП-3 українські фільми року вітчизняного кінопрокату

125 років тому в світі відбувся перший кіносеанс, за який глядачі мали заплатити. З тих пір 28 грудня вважається Міжнародним днем кіно. Враховуючи особливості свята, ми вирішили підбити перший підсумок 2020 року з точки зору локального прокату національних стрічок. Одразу зауважимо, оскільки не про всі фільми є офіційна інформація, стосовно касових зборів, ми опиралися лише на ті дані, що зафіксовано в цифрах, їх надали нам колеги з аналітичного відділу Media Business Reports.

28.12.2020
об 15:44

Новини

Топ-5 фільмів року світового кінопрокату

Сьогодні ми вже встигли розповісти про найбільш популярні українські стрічки у прокаті згідно з бокс-офісом. Проте ми не можемо оминути увагою і закордонні фільми. І оскільки до кінця року залишається всього декілька днів, ми вважаємо, що можна підбити підсумки касових зборів, які навряд чи суттєво зміняться у найближчі дні.

28.12.2020
об 18:34