Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

10 найяскравіших фактів про головну кіноподію літа

03.03.2019
об 19:31

У 2010 році Одеса вперше зустрічала учасників і гостей міжнародного кінофестивалю – глядачів об'єднували кіно, море й особлива атмосфера міста, а організатори вже тоді будували амбітні плани на майбутнє. Цього року Одеський міжнародний кінофестиваль відзначає перший ювілей – 10 років! За цей час він міцно зайняв нішу одного з найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, збільшив кількість глядацьких кінопереглядів до 150 тисяч, розширив свою програму не тільки кінопоказами, а й іншими культурними та індустріальними подіями. Ювілейний, десятий Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться 12-20 липня. З нагоди ювілею VGL cinema згадує 10 найяскравіших фактів про головну кіноподію літа.

1. У 2015 році за сприяння Одеського кінофестивалю Потьомкінським сходам – одному з найбільш знакових місць міста – присвоїли статус «Скарб європейської кінокультури». Під час фестивалю тут урочисто відкрили пам'ятну табличку, що свідчить про цей статус. Найбільші кінематографічні сходи відомі, зокрема, своєю появою в знаменитому епізоді фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець «Потьомкін». Ащорічно на другий день ОМКФ Потьомкінські сходи перетворюються на відкритий кінотеатр – тисячі глядачів просто неба дивляться тут класику німого кіно в супроводі симфонічного оркестру. Цей наймасштабніший open air кіноперформанс одна з найяскравіших і найбільш масових подій ОМКФ.
 


2. Щорічно фестиваль відвідує багато всесвітньовідомих кінодіячів. Так, гостями ОМКФ у різні роки були Ізабель Юппер, Даррен ронофскі, Крістофер Гемптон, Кшиштоф Зануссі, Джон Малкович, Пітер Грінуей та інші.

 

3. ОМКФ дав початок багатьом історіям успіху. Саме тут ірландський актор Джек Рейнор познайомився з голлівудськими продюсерами, завдяки їм потрапив на кастинг третіх «Трансформерів» і став світовою зіркою! Фільм українського режисера Марисі Нікітюк «Коли падають дерева» переміг як проект на Одеському кінофестивалі(2014 року), а потім потрапив на «Берлінале». «Донбас» Сергія Лозниці був у пітчингу ОМКФ, а пізніше здобув приз за режисуру Каннського кінофестивалю в секції «Особливий погляд».

4. У 2011 році Одеський кінофестиваль отримав відзнаку від Голлівудської асоціації іноземної преси. Це одна з найбільш авторитетних у світі міжнародних спілок журналістів, яка вже майже 70 років вручає премію у сфері кіно й телебачення «Золотий глобус». Почесний знак передав член HFPA Габріель Лерман, який заявив, що тепер Одеський кінофестиваль включений до списку кінофорумів, які щорічно відвідують представники HFPA.

 


5. Знаменитий композитор Майкл Найман, відомий кіноманам насамперед своєю музикою до фільмів Пітера Грінуея, у 2015 році наживо озвучував культовий фільм Дзиґи Вертова «Людина з кіноапаратом» під час показу на Потьомкінських сходах. Найман так надихнувся атмосферою, що навіть особисто знімав на свою камеру церемонію установки на Потьомкінських сходах пам'ятного знака «Скарб європейської кінокультури».
 


6. Церемонії відкриття та закриття ОМКФ відзначаються найдовшою червоною доріжкою в Європі – її довжина становить майже 80 метрів.

7. Оскароносний режисер Даррен Аранофскі в 2015 році збирався завітати на ОМКФ всього на кілька днів. Але йому так сподобалося в Одесі, що він залишився й навіть влаштував особисту акцію протесту на каяку – проти нафтової компанії Shell і її дозволу на глибоководне буріння в Арктиці, що може призвести до загибелі величезної кількості тварин. 

 


8. Директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо у своїй книзі Sélection officielle ( «Офіційний відбір») один із розділів присвятив ОМКФ. У ньому Фремо називає Одеський кінофестиваль «інтенсивним і вражаючим».

9. У різні роки локаціями фестивалю ставали Ланжеронівський спуск, Зелений театр, Одеський оперний театр, 
Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного, Одеська кіностудія (арт-центр ім. Віри Холод ної), Потьомкінські сходи, кінотеатри «Родіна», «Сінема Сіті», «Золотий Дюк», «Маски» і «U-cinema», а також місцеві коворкінги.

10. Одеський кінофестиваль відрізняється своєю індустріальною програмою, впевнено займаючи нішу головного майданчика для професійної комунікації українських кінопрофесіоналів. У рамках секції Film Industry Office проводять пітчинг кінопроектів на різних стадіях виробництва, демонструються релізи дистриб'юторських компаній і українських кіновиробників, обговорюють важливі для кіноіндустрії питання.