Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Золота Дзиґа»: На звання «Найкращий фільм» претендують 5 стрічок

28.04.2021
об 17:12

Напередодні V Національної кінопремії «Золота Дзиґа» пропонуємо ближче знайомитися з претендентами на перемогу в своїх категоріях. Розпочнемо огляд номінантів з кіноробіт, кожна з яких заслуговує звання «Найкращий фільм».

 

«Погані дороги»

 

 

Абсолютним лідером номінацій серед представлених фільмів у категорії «Найкращий фільм» є екранізація однойменної п'єси Наталії Ворожбит «Погані дороги». Драма, що складається з 5 новел, які, до слова, українські глядачі зможуть переглянути в кіно з 20 травня, представлена в 15 номінаціях.

На сьогоднішній день стрічку вже відзначили в Італії Призом Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на Міжнародному тижні кінокритиків Венеційського міжнародного кінофестивалю в 2020 році. Також робота режисерки та сценаристки Наталії Ворожбит стала відкриттям 2020 року за версією Національної премії кінокритиків «КІНОКОЛО». На цьому ж заході Юрій Кулініч та Оксана Черкашина були удостоєні звання «Найкращий актор» та «Найкраща акторка». На V Національній кінопремії «Золота Дзиґа» вони також стали номінантами у відповідних категоріях.

 

«Атлантида»

 

 

Не зважаючи на те, що фільм Валентина Васяновича трохи поступився за кількістю номінацій на V Національній кінопремії «Золота Дзиґа» кінороботі Наталії Ворожбит, ця футористична драма є великим конкурентом. Стрічка з непрофесійними акторами у кадрі вже має велику кількість нагород, зокрема, перемога на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти», спеціальний приз журі Токійського міжнародного кінофестивалю, Приз за найкращу операторську роботу на Фестивалі європейського кіно в Севільї, Гран-прі фестивалю європейського кіно Les Arcs Film Festival (Франція) та багато інших нагород. Крім того, Український Оскарівський комітет висував стрічку на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою від України, однак до короткого списку їй не вдалося потрапити.

На V Національній кінопремії «Золота Дзиґа» кіноробота Валентина Васяновича отримала 11 номінацій.

 

«Толока»

 

 

Фільм-метафора режисера та сценариста Михайла Іллєнка на V Національній кінопремії «Золота Дзиґа» отримав 9 номінацій. Зокрема, як «Найкраща режисерська робота», «Найкраща робота художника-постановника» та інших категоріях. В скарбничці нагород стрічки зафільмованої за мотивами вірша Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості…» вже є Приз за найкращу режисуру в категорії «Іноземний повнометражний фільм» Скандинавського міжнародного кінофестивалю, що проходив у Хельсінкі ( Фінляндія).

 

«Земля блакитна, ніби апельсин»

 

 

Документальна стрічка Ірини Цілик має 4 номінації на V Національній кінопремії «Золота Дзиґа» і довгий список нагород. Зокрема, розповідь про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, отримала нагороду в номінації «Найкраща режисура документального фільму» міжнародної секції Фестивалю незалежного кіно Sundance, Гран-прі та приз за операторську роботу  на Millennium Docs Against Gravit у Варшаві, а також головні призи конкурсів Docu/Світ та Docu/Україна на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA і це не всі нагороди, які потрапили до скарбнички творців фільму «Земля блакитна, ніби апельсин».

 

«Черкаси»

 

 

Воєнна драма Тимура Ященка також має 4 номінації на V Національній кінопремії «Золота Дзиґа». Зі всіх претендентів на звання «Найкращий фільм» стрічка, що заснована на реальних подіях є найбільш обділеною увагою з боку фестивальної аудиторії та експертів. Проте саме з церемонії вручення Національної кінопремії в художньої оповіді про героїчний вчинок екіпажу «Черкас» може розпочатися нова історія воєнної драми.

 

В кожного з представлених номінантів є великі шанси на перемогу саме в категорії «Найкращий фільм». Хто отримає це звання дізнаємося під час церемонії вручення V Національній кінопремії «Золота Дзиґа», дата якої досі втаємничена.

Читайте також:

Новини

Нові правила: Зміни регламенту V Національної кінопремії України «Золота Дзиґа»

Вже за тиждень розпочнеться прийом заявок на участь в V Національній кінопремій України «Золота Дзиґа». Оскільки 2020 рік виявися складним для кінотеатрального прокату, Правління Української кіноакадемії дещо скоригувало вимоги до фільмів-претендентів на отримання відзнаки.

02.12.2020
об 14:30

Новини

У цьому році почесною нагородою «Золота Дзиґа» відзначать Романа Балаяна

Український режисер на урочистій церемонії V Національної кінопремії «Золота Дзиґа» отримає відзнаку за внесок у розвиток українського кінематографа.

18.03.2021
об 12:42

Новини

«Золота Дзиґа» відкрила прийом заявок на конкурс у V Національній кінопремії

Відсьогодні упродовж двох місяців можна надсилати заявки творцям українських фільмів і серіалів на участь у конкурсі V Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

15.12.2020
об 18:38

Новини

Довгий список претендентів на П’яту Національну кінопремію «Золота Дзиґа»

У селекційному відборі П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» взяли участь 84 кінороботи, після перевірки на відповідність вимогам регламенту цьогорічної відзнаки їх залишилося 79.

09.03.2021
об 18:14

Новини

Повний список номінантів на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа»

Лідерами за кількістю номінацій стали «Погані дороги» – фільм претендує на нагороди у 15 категоріях, «Атлантида» – 11, «Толока» – 9, «Земля блакитна, ніби апельсин» – 4 і «Черкаси» – 4.

21.04.2021
об 16:07