Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Золота Дзиґа»: 4 номінантки на премію «Найкраща жіноча роль»

12.05.2021
об 18:45

Лишається все менше часу до того моменту, коли ми дізнаємося імена переможців та назви фільмів-тріумфаторів V Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Серед стрічок є однозначний лідер за кількістю номінацій – драма «Погані дороги». Тільки в категорії «Найкраща жіноча роль» вона має двох акторок, які можуть отримати це звання. Отже, сьогодні у фокусі нашої уваги виконавиці головних ролей, які можуть отримати винагороду за свою роботу.

 

Оксана Черкашина

Фільм: «Погані дороги»
Роль: Медичка
Нагороди: «Найкраща акторка» за версією Національної премії кінокритиків «КІНОКОЛО» 2020

 

Розпочнемо з цікавого факту, Оксана Черкашина грає і у виставі, і в екранізації п’єси «Погані дороги», але на сцені та на екрані в акторки різні ролі.

 

«Для Наталки було принципово, щоб ролі в театрі та в кіно не повторювались. В мене навіть запитували, як вийшло, що я працюю і там, і там. Але в виставі я граю зовсім іншу роль в новелі, яку не знімали. Фільм «Погані дороги» – це повністю її дитя (прим. ред.: мається на увазі режисерка та сценаристка Наталка Ворожбит), тому я вважаю, що вона, як носій цього «гену», відчуває природу героїнь, як ніхто інший. Коли я досліджувала документальний матеріал, інтерв’ю жінок, що були в зоні воєнних дій, то я запитувала в Наталки, чи може бути мій персонаж такою жінкою, чи такою. Адже коли я роблю роль, я не граю лише її. Я створюю цілий контекст. Це завжди апеляція до досвіду більш широкого кола людей, а не одного конкретного образу, так роблять хороші актори. Тобто перш за все моя задача – знайти портрет цілої спільноти жінок зі схожою долею, що пережили радикальну подію – втрату близького», – розповіла в одному зі своїх інтерв’ю акторка ОКСАНА ЧЕРКАШИНА.

 

Зауважимо, Оксану близько 10 разів відзначали на різних конкурсах та фестивалях. Переважно за театральних героїв. Також артистка ставала учасницею багатьох європейських театральних резиденцій та копродукцій в Польщі, Німеччині, Італії, Греції та Росії, як перформерка та режисерка. До пандемії впродовж року працювала в польському театрі як запрошена акторка. Нині її можна побачити у виставах Київського академічного театру драми та комедії на Лівому березі Дніпра.

Наразі фільмографія Оксани Черкашиної складається з шести фільмів, у більшості з них вона зіграла вже після роботи на майданчику «Поганих доріг».

 

Марина Клімова

Фільм: «Погані дороги»

Марія є колегою Оксани Черкашиної і по фільму, і по театральній сцені. Акторка здебільшого працює в театрі за роки кар’єри встигла попрацювати в Харкові, де і навчалася, в Одесі та Києві. Наразі в її фільмографії лише дві роботи – в стрічках «Погані дороги» та «Трас. Повернення».

 

Марина Кошкіна

Фільм: «Забуті»
Роль: Ніна

 

В певному сенсі роль у фільмі Дарії Онищенко зробила акторку Марину Кошкіну популярною, хоча до того у фільмографії артистки були такі фільми як «Кіборги», «Захар Беркут» та інші. Однак вчительки Ніни в біографії Марини Кошкіної могло не бути, аби режисерка не засумнівалася в уже затвердженій на той час акторці.

 

«Мені написала кастинг-директорка проєкту Віка Нестеренко: «Я хочу запросити тебе на проби». Читаю сценарій, а там головна героїня Ніна – брюнетка з великими грудьми. І до чого тут я? Вона 30-річна, заміжня. А у мене 27-річної в кіно ролі 18-20-річних! Я «малолєтка». Та чомусь все одно вирішила піти на проби. Потім пішла на ще одні, парні. Півтора місяця нічого не було чутно, а потім о першій годині ночі мені приходить повідомлення від режисерки: «Доброї ночі, ви у нас були на пробах, тут така історія: в мене через тиждень починаються зйомки, я затвердила акторку, почала навіть репетирувати, але розумію, що щось не те. Вона така, як я бачила в сценарії, але я думаю про вас. Єдина проблема: ти мала». Я кажу: «В цьому плані нічим не можу допомогти. Робіть так, як відчуваєте». Вона попросила мене ще раз приїхати. Я приїхала, мене трохи підфарбували, підібрали одяг. Так мене і затвердили у проєкт», – згадала в інтерв’ю для одного з видань акторка МАРИНА КОШКІНА.

 

Іванна Сахно

Фільм: «Пік страху»
Роль: Мія
Нагороди: премія «Телетріумф» в категорії «Акторка телевізійного фільму/серіалу (виконавиця жіночої ролі)» за роботу в мінісеріалі «Чорна квітка», 2016

 

За останні чотири роки Мія – перша роль у фільмі українського виробництва для Іванни Сахно, яка успішно будує кар’єру в Голлівуді.

 

«Героїні стають близькими тоді, коли ти вчитуєшся в сценарій і аналізуєш персонаж, який тобі пропонують створити. У Мії є чітка мотивація для виживання, саме це мені хотілось у ній пізнати», – розповіла під час інтерв’ю для одного з видань про роль Мії у психологічному трилері «Пік страху» ІВАННА САХНО.

Читайте також:

Події

«Золота Дзиґа»: 4 саундтреки, що можуть стати «Найкращою піснею»

Фільм неможливо уявити без головної музичної композиції, яка щоразу граючи по радіо або концерті навіює приємні асоціації пов'язані із сюжетом стрічки. У 2020 році треки щонайменше чотирьох кіноробот заслугували називатися найкращими за версією V національної премії «Золота Дзиґа».

11.05.2021
об 19:52

Новини

«Золота Дзиґа»: Три номінанти на звання «Найкраща режисерська робота»

За місяць українці дізнаються, хто з претендентів називатися найкращим у своїй галузі, отримає V Національну премію «Золота Дзиґа». Сьогодні ж у фокусі нашої уваги три режисери, які стали номінантами у категорії «Найкраща режисерська робота» (ім. Ю. Г. Іллєнка), – Наталка Ворожбит, Валентин Васянович і Михайло Іллєнко. Зауважимо, кінороботи, за які їх висунуто на премію стали рекордсменами цьогорічних номінацій: «Погані дороги» Наталки Ворожбит представлені у 15 категоріях, «Атлантида» Валентина Васяновича – 12, «Толока» Михайла Іллєнка – 10.

06.05.2021
об 12:31

Події

«Золота Дзиґа»: На звання «Найкращий фільм» претендують 5 стрічок

Напередодні V Національної кінопремії «Золота Дзиґа» пропонуємо ближче знайомитися з претендентами на перемогу в своїх категоріях. Розпочнемо огляд номінантів з кіноробіт, кожна з яких заслуговує звання «Найкращий фільм».

28.04.2021
об 17:12

Події

«Золота Дзиґа»: 4 номінанти на звання «Найкращий ігровий серіал»

Дощ і тривалі вихідні, ніби запрошують до перегляду чогось тривалішого за фільм. Наприклад, одного із серіалів, що можуть отримати нагороду V Національної кінопремії «Золота Дзиґа». До слова, категорія «Найкращий ігровий серіал» цьогоріч вперше з’явилася серед списку нагород і кожен із чотирьох номінантів вже є особливим і вартим уваги глядацької аудиторії. Тож раптом ви пропустили найпопулярнішу комедію часів карантину 2020 року; перший український серіал, що мав прокатний графік у кінотеатрах; молодіжний серіал-антологію або екранізацію історичного роману. Треба надолужувати втрачене.

08.05.2021
об 15:51

Новини

«Золота Дзиґа»: Розпочалось глядацьке голосування

V Національна кінопремія «Золота Дзиґа» оголосила назви фільмів, з-поміж яких глядачі до 31 травня обиратимуть переможця.

29.04.2021
об 14:31