Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Жінки в кіно та медіа: підсумки року від Ukrainian Female Film Industry

23.12.2021
об 14:28

21 грудня відбувся святковий передріздвяний бранч, що був організований Українською Асоціацією жінок в кіно- та медіа індустрії UFFI. Захід відбувся у атмосферному ресторані Fish House. 

Серед запрошених на бранч гостей також були присутні: актриси Ірма Вітовська та Катерина Молчанова, генеральна директорка Одеського кінофестивалю, директорка Української Кіноакадемії Анна Мачух, директорка кінокомпанії "Star Media" Ольга Пантелеймонова, співзасновниця національного видання про кіно "VGL Cinema" Галина Шкуренко, координаторка ООН (UN WOMAN) Ольга Дячук, представителька посольства Швеції в Україні Катерина Литвиненко, продюсерки Олена Голубєва, Анна Капустіна, Анна Соболевська та інші. 

Цей рік став визначним — адже було засновано Асоціацію, відбулись презентації в Українському павільйоні на Каннському кінофестивалі та на Одеському міжнародному кінофестивалі. Засновниці організації, режисерка та продюсерка Ксенія Бугрімова та продюсерка і агент культурної дипломатії Лариса Гутаревич поділилися результатами роботи за 2021  та розповіли про плани на 2022 рік. Було представлено і нову айдентику організації.

«Наша Асоціація ставить на меті сприяти захисту прав жінок у кіно- та медіасередовищі, їхньому професійному зростанню та підвищенню рівня освіти. На нашу думку, виникнення професійно організації, що сфокусована на жінках в українській кіноіндустрії,  є дуже своєчасним і для нашої держави, і для світу загалом. Ми вже зустріли чимало наших прихильників та прихильниць, які готові сприяти розвитку Асоціації», — підкреслила Лариса Гутаревич. 

 

«Ми з моєю партнеркою Ларисою Гутаревич відразу вирішили: UFFI буде створена не для того, щоб боротися з чоловіками, а для того, щоб об’єднати жінок, показати їм нові можливості, довести, що ми не жертви обставин, а всемогутні жінки.ПОтрібно довести суспільству, що в жінки немає закріпленого місця — ні на кухні, ні в церкві, ні біля дитячого ліжечка, ні за офісним столом. ЇЇ місце там, де вона сама хоче бути. Адже «скляної стелі» не повинно існувати», — розповіла співзасновниця Асоціації Ксенія Бугрімова. 

Серед планів на наступний рік —  презентація Української асоціації на Берлінському кінофестивалі разом з представницями видатних голівудських та Європейських спільнот (на кшталт EWA та WIF) організація дослідження гендерної рівності жінок в українській кіноіндустрії, випуск альманаху “8 жінок”, куди увійдуть фільми 4 режисерок та 4 продюсерок тощо. А головною новиною оголосили початок перемовин, щодо започаткування окремої номінації у рамках Одеського кінофестивалю.  

Засновниці проанонсували також і наступний бранч, що відбудеться вже у 2022 році та буде присвячено співпраці кіно- та теле- індустрій зі ЗМІ та глянцевими медіа. Також, запрацював офіційний сайт Асоціації. На платформі можна дізнатись подробиці про діяльність, партнерів та подати заявку на членство в організації.

Схожі жіночі спільноти працюють по всьому світі і успішно реалізовують багато соціальнозначимих справ. Для прикладу:

  • Голлівудська актриса Різ Уізерспун створила продюсерську компанію, та зняла такі фільми: «Загублена», «Велика маленька брехня» та інші хіти, тому що була обурена відсутністю ролей з сильними героїнями.
  • Зірка Гарі Потера Емма Вотсон є співзасновницею руху HeForShe, що пропагує гендерну рівність. Також вона є амбасадоркою доброї волі ООН-Жінки.
  • Зірка фільмів про Гаррі Поттера Емма Уотсон, актриса Джесіка Честейн, авторка серіалу «Дівчата» Лєна Данем є активними борчинями за права жінок.
  • Анджеліна Джолі вже майже два десятиріччя є Послом доброї волі ООН у справах біженців і проводить багато часу в Африканських країнах, активно агітуючи за доступну освіту для дівчаток.

Джерело: UFFI

Читайте також:

Новини

Відбулося перше засідання Дніпрокінокомісії

27 листопада відбулося перше робоче засідання Громадської організації «Дніпровська кінокомісія». Кінокомісії є важливим інструментом для стимулювання кіновиробництва в регіонах, точкою входу для іноземних кіновиробників на український ринок та запорукою державних гарантій для міжнародних партнерств.

29.11.2021
об 17:10

Новини

Державне агенство з питань кіно презентували систему «Єдиний квиток»

"Єдиний квиток" стане системою збору, обліку та обробки інформації про демонстрацію кінофільмів у кінотеатрах України.Систему представили 15 грудня у київському кінотеатрі «Оскар».

16.12.2021
об 12:06