Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Названі лауреати Національної кінопремії "Золота Дзиґа-2020"

04.05.2020
об 12:17
Лауреати Національної кінопремії "Золота Дзиґа-2020"

3 травня відбулася довгоочікувана церемонія вручення Четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». За подією можна було слідкувати в онлайн-форматі на сайті VGL cinema. Ми з радістю пропонуємо вам  імена переможців у кожній номінації та їхні перші враження.

Першою була номінація «Найкращий дизайн костюмів» і виборола її Антоніна Белінська (фільм «Захар Беркут»). 

«Хочу сказати, що ця грандіозна праця не була б можливою без моєї прекрасної команди. Зі мною працюють дуже талановиті люди, які зробили дуже багато для цього проєкту. Дякую насамперед, звичайно, продюсеру  Єгору Олесову, і Ахтему, і Джону за те, що дали можливість зробити таку прекрасну історію». 

 У номінації «Найкращий грим» перемогла Алла Леонова за фільм «Захар Беркут». 

«Спасибо большое, это очень приятно. Хочется сказать спасибо своим родным и близким, которые поддерживали меня. И также огромное спасибо моей команде, без которой, конечно же, не получилось бы ничего. Мы это сделали вместе, с любовью. Спасибо!»  

 «Золоту Дзиґу» в номінації «Найкращі візуальні ефекти» виборов дует Артем Сушильников і Дмитро Овчаренко за кінофільм «Фокстер і Макс»

 «Дуже вдячні всім, хто в нас повірив у той час, коли треба було в нас повірити, я дуже вдячний тим людям, з якими ми разом пройшли цей шлях. Це насправді надзвичайні люди – їх було дуже мало, але всі вони справжні професіонали. І я дуже вдячний своїй коханій дружині, яка постійно мене чекала з роботи й надихала. Дякую», – додав Артем Сушильников.

 Тетяна Ходаківська стала переможицею в номінації «Найкращий монтаж» («Фокстер і Макс»). 

 «Дякую всім, хто дивиться, і дякую дуже всім, хто працював над фільмом. Вітаю колег з постпродакшен, які тільки що отримали «Дзиґу», передаю привіт мамі, яка дивиться трансляцію. І хочу сказати, що дуже рада тому, що українське кіно розвивається і дуже горда, що можу бути частиною того, з чим нас і вас вітаю» 

 Нагорода за «Найкращий звук» дісталася Борису Петеру за фільм «Вулкан». 

 «Хочу подякувати насамперед прекрасним і талановитим людям, які допомагали робити цей фільм. Крім цього, хочу сказати, що ця премія взагалі стала можливою завдяки тому, що з’явилось українське кіно. І тому я вдячний всім моїм колегам-кінематографістам, які робили це кіно й зробили так, що ми можемо працювати разом, дивитись кіно, отримувати нагороди – тому дякую всім кінематографістам. Дуже дякую!» 

 «Найкраща музика» – відзнака «Золота Дзиґа» була віртуально вручена Тимуру Полянському за музику до фільму «Гуцулка Ксеня»

 «По-перше, я хочу подякувати всім кіноакадемікам за те, що я отримав премію. Хочу подякувати Олені Дем’яненко, режисерці, що вона повірила в мої сили. І взагалі, фільм-мюзикл – він складний і нетиповий для нашої кіноіндустрії. І ми це зробили! З допомогою великої кількості людей, що працювали над цим  фільмом, – уся музика записана «живими» музикантами, жодної електроніки. Ну, і дякую своїм батькам за те, що вони народили мене». 

 Наталка Галаневич/Фрік-кабаре Dakh Daughters отримала нагороду за «Найкращу пісню» – композиція «Мавка-русалка» з мюзиклу «Гуцулка Ксеня»

 «Ми безмежно щасливі! Я від імені гурту хочу сказати всім спасибі за таку високу оцінку нашої пісні й музики – це чудово! Привіт Тимуру Полянському. По-перше, усім здоров’я і швидше всім зустрітися вже вживу. Це перше. А по-друге, велике спасибі Олені Дем’яненко, яка повірила в нас і запросила на цей прекрасний проєкт, і нашому Владу Троїцькому – гуру, з яким ми разом обробляли ці прекрасні матеріали Барнича. Це був надзвичайний експірієнс, і для нас, як гурту, це було неповторно абсолютно. Спасибі, всім здоров’я, всім щастя і дуже щасливі мати аж дві «Дзиґи» – це чудово! Всім спасибі!» 

 У номінації «Найкращий сценарій» переможцями стали Антоніо Лукіч і Валерія Кальченко за фільм «Мої думки тихі»

 «Дякую дуже за цю нагороду! Я жартую, що це дуже прикро і погано, коли твоїм одним із основних співсценаристів стає твій монтажер. Тому я передаю привіт Саші Чорному, з яким ми порізали дуже багато матеріалу, та всім, хто допомагав мені зі сценарієм. Власне, співсценаристці Валерії, Андрію Лідаговському, актору, – дякую всім, це круто!», – сказав Антоніо Лукіч.

 У номінації «Найкраща робота художника-постановника» кіноакадеміки віддали перемогу Владлену Одуденку за фільм «Захар Беркут».  

 «Церемонія нагородження «Золота Дзиґа» проходить у незвичайному форматі. І якщо ви мене бачите, це означає, що артдепартамент отримав нагороду. Художник-постановник у кіно – це, по-перше, команда. Я хочу подякувати кожному, хто був зі мною: реквізитору-бутафору, постановнику, усім, хто недосипав, хвилювався, створював кіно. Дякую! Слава Україні!» 

 У номінації «Найкраща операторська робота» перемога дісталася Вадиму Ількову за фільм «Вулкан»

 «Шановні кіноакадеміки, буду вважати, що це аванс і, головне, дуже дякую всій знімальній групі «Вулкану», тому що саме вони зробили цей фільм. Це була просто така велика-велика енергія. Дуже дякую Ромі Бондарчуку, тому що з ним працювати – це максимально реалізовувати себе у творчому сенсі. І давайте, шановні кіноакадеміки, робити так, щоб завжди вигравав кінематограф. Слава мистецтву!» 

 «Найкраща чоловіча роль другого плану» – у цій номінації перемогу здобув Віктор Жданов за роль у фільмі «Вулкан»

 «Моя промова буде дуже коротка: я дякую тим, хто проголосував за мою роботу в цьому фільмі, і я дякую режисерові цього фільму, який взяв мене на цю роль. Дякую всій команді, яка брала участь у зйомках. Дякую вам і дякую українському кіно». 

 Наталя Сумська перемогла в номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» (фільм «Чорний ворон»)

 «Я дуже рада привітати всіх переможців, і, звичайно, я шлю свій великий палкий привіт всій нашій постановочній групі фільму «Чорний ворон», який сьогодні вперше пролунала на церемонії «Золота Дзиґа». Колись, сто років тому, де було думати нашим холодноярцям, що свого часу, через сто років, – буде ще одна холодноярська республіка, яка зараз захищає батьківщину, їй і присвячена наша кінокартина. Ми обов’язково поїдемо на схід, покажемо нашу кінострічку. І, звісно ж, нашим воїнам і всім, хто захищає зараз нашу Україну, яка плаче, яка стікає кров’ю, але не здається. Вона гордо перемагає. Я шлю палке привітання Тарасові Ткаченку, який взяв мене на цю роль, – дуже вдячна. Всіх вітаю». 

 «Найкраща чоловіча роль» – ця престижна нагорода дісталася Ахтему Сеітаблаєву за фільм «Дорога додому». 

 «Я хочу подякувати команді всій на чолі з режисером за найголовнішу нагороду, яку я міг отримати. Я сподіваюсь, що мене чують зараз мої діти Назли, Селім, які в Криму, і Анатолій, і Софія, і мої батьки. Я вас дуже кохаю. Усе, що я роблю, я роблю заради вас. І, звичайно, дякую академікам, дякую команді». 

 Ірма Вітовська виборола статуетку за «Найкращу жіночу роль» («Мої думки тихі»).  

 «Я хочу подякувати всій команді «Мої думки тихі». Попереду треба працювати й не схибити. Дякую всій команді, Антоніо Лукічу – це був надзвичайний час, проведений у нашому Закарпатті. Я щаслива, що я долучилася до цієї кінокартини, я щаслива, що вийшло в ній прозвучати, ну і, звичайно, я щаслива, що другий рік поспіль (це для мене джек-пот)  я отримую “Дзиґу”». 

Премію за «Найкращу режисерську роботу» отримав Наріман Алієв за стрічку «Додому»

 «Усім дякую, дякую своїй команді, дякую Вові Яценку, продюсеру, який в мене повірив, дякую батькам, які дивляться мене зараз у Криму, Ремзі Білялову, який теж у Криму дивиться, – ти молодець, незважаючи ні на що. Усім вам дякую! Мені дуже приємно, у мене був дуже крутий спіч, але мені сказали, що виграє Лукіч, тому я його не завчив. Тож просто всім дякую». 

 «Найкращим короткометражним анімаційним фільмом» стало «Кохання» режисера Микити Лиськова. 

 «Хочу скористатися нагодою та передати привіт моїй матусі, вона зараз дивиться – мамочко, я дуже тебе люблю та скучив за тобою. А зараз скажу пару слів про «Дзиґу»: мені дуже приємно, дякую всім членам кіноакадемії, які віддали свій голос за мій фільм. Це дуже приємно, особливо під час карантину, коли не вистачає позитивних емоцій. Фільм «Кохання» було створено в Дніпрі, тому я хочу висловити ще подяку художникам, музикантам, які зі мною працювали тут. Сподіваюсь, що ми на своєму прикладі довели, що кіно можливо створювати не лише в Києві. І на останок хочу додати, що закінчення карантину – це не закінчення епідемії. Бережіть себе, будь ласка!» 

 Приз за «Найкращий короткометражний ігровий фільм» отримав Іван Орленко за стрічку «У нашій синагозі»

 «Хочу сказать спасибо всем, кто мне помогал. Всем спасибо!» 

  «Золоту Дзиґу» в номінації «Найкращий документальний фільм» завоювала стрічка «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» режисерки Надії Парфан і продюсера Іллі Гладишева

 «Дуже дякуємо, що навчилися вимовляти це слово, і ми хочемо, щоб усі люди з Івано-Франківськтеплокомуненерго, усі комунальники сприйняли цю нагороду як свою. А також наша прекрасна команда, наша композиторка і режисер монтажу, які також номіновані й ми дуже ними пишаємось і їм також цю нагороду віддаємо, і бажаємо всім документалістам, щоб у нас були класні бюджети і ми могли творити класне мистецтво». 

 «Премію глядацьких симпатій» онлайн-голосуванням глядачі віддали фільму «Крути 1918» режисера Андрія Корнієнка. 

 «Спасибо большое Держкино Украины, спасибо творцам и съемочной группе, команде фильма. Отдельное спасибо партнерам и коллегам, которые поверили в это кино. Ну и, конечно, людям, которые голосовали за этот прекрасный фильм. И еще я хотел бы поблагодарить ребят, которые много лет назад вышли защищать нашу страну, ее независимость». 

 «Золоту Дзиґу» «За внесок у розвиток українського кінематографа» отримала легендарна Ада Роговцева

 «Усе життя я крутилася, як дзиґа, і такої великої відпустки, як оце зараз, у мене ще не було. Я з 8 березня, коли відіграла спектакль у Жовтневому палаці, сиджу тут, у селі, на карантині. Думала, може, приїду, коли будуть нагороджувати, і ми всі зустрінемось, відсвяткуємо – але ні, он-лайн. Ну, що ж, всякі часи бувають. Я вітаю всіх, хто отримав нагороду за конкретну роботу. Я отримую її як підсумок своєї праці. Я вдячна, дуже-дуже вдячна всім, хто не забуває. Хочу повернутися до улюбленої справи якомога скоріше». 

Нарешті, «Найкращим фільмом» стала стрічка «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча (продюсери Дмитро Суханов та Алла Бєлая). 

 Дмитро Суханов: 

«Я думаю, что этот фильм был очень важен для очень многих. Для нас, для Антонио, для очень многих родителей, отношений родителей и детей. И, мне кажется, очень важен также для кинематографа. Потому что он показал, что авторские фильмы могут собирать бокс-офис, могут собирать полностью забитые залы на протяжении восьми недель проката и, как сказал недавно один известный продюсер, что наши украинские фильмы – не шлак. Думаю, это очень важно, что этот фильм появился. Конечно, Антонио – мегаталант и это прежде всего его заслуга». 

 Алла Бєлая: 

 «Я хочу добавить, что искренне рады бать мамой и папой для первого большого фильма Антонио и желаем ему действительно огромной успешной карьеры. И отдельное спасибо хочу сказать всей группе, потому что у нас много дебютантов и каждый показал очень высокий класс того, что они могут. Я ребятам желаю долгих лет работы, много еще «Золотих Дзиґ». Спасибо огромное нашей чудеснейшей команде за то, что поддерживали, работали, не уставали, вдохновляли – наши самые теплые поздравления для всех вас и отдельно для Антонио. Спасибо!»