Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Кіноклуб Oldschool повертається до роботи

02.09.2020
об 15:29

Гарна новина від Довженко-центру: вже сьогодні, 2 вересня, Кіноклуб Oldschool: «Фабрика соцреалізму. Частина II» чекає на глядачів. Протягом вересня відбудеться продовження програми, яка розпочалася минулого року. Нагадаємо, що вона присвячена  кінематографу 1930-х років.

Програма кіноклубу тематично перетинається з чинною експозицією Музею кіно під назвою «Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х». На «Фабриці соцреалізму, ч. ІІ»  глядачі зможуть зануритися у цікаве дослідження впливу соцреалізму на історію українського кіно, відстежити його еволюцію відносно незалежної кіноіндустрії 1920-х та таких відомих особистостей як Олександр Довженко, Михаїл Кауфман, Іван Кавалерідзе, Георгій Тасін.  Можна впевнено сказати, що для українського кіно 1930-ті роки стали добою парадоксів. З одного боку, з’являються  нові виразні засоби та нові теми. Наприклад, такі як колективізація, індустріалізація, відносини СРСР з іншими країнами. З іншого боку, підіймає свою голову цензура та з’являється така нова естетична програма як соціалістичний реалізм. У кіно в цей час з’являється звук, але від того воно не стає стовідсотково реалістичним. Оптимізм у фільмах набуває ознак утопії, а замість радянської дійсності на екрані з’являються вигадані, майже казкові образи, які заміняють собою  реальні факти.

Отже, щосереди о 19:00 у «Кінолекторії», що на 5-му поверсі Довженко-Центру, на глядачів чекають у Кіноклубі Oldschool: «Фабрика соцреалізму. Частина II».

Програма показів:

 

2 вересня показуватимуть «Мультагітпроп» (1927–1937);

 

9 вересня «Небувалий похід» (1931), режисер  Михаїл Кауфман;

 

16 вересня«Іван» (1932), режисер Олександр Довженко;

 

23 вересня«Прометей» (1936), режисер Іван Кавалерідзе;

 

30 вересня«Донька моряка» (1941), режисер Георгій Тасін.

Більше інформації тут.

 

Джерело: Пресслужба Довженко-Центру

Читайте також:

Новини

11-й Одеський міжнародний фестиваль оголосив Міжнародну конкурсну програму

Вчора під час пресконференції стали відомі назви 12 фільмів, які братимуть участь в Міжнародній конкурсній програмі 11-го ОМКФ. Ці стрічки обрали з-поміж 964 кіноробіт, відбором яких займалась селекційна комісія. Саме ця 12-ка змагатиметься за Ґран-прі 11-го ОМКФ, «Золотого Дюка» та інші нагороди Міжнародного конкурсу.

21.08.2020
об 11:18

Новини

КМКФ «Молодість»: Розмаїття конкурсної програми Sunny Bunny

Триває 49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Журі конкурсної програми «Сонячний зайчик»/Sunny Bunny ізраїльський режисер Яір Гохнер, український арт-менеджер Іван Козленко та українська режисерка Надія Парфан оцінюють 13 фільмів про ЛҐБТ, які також можна безкоштовно подивитися онлайн на сайті КМКФ «Молодість». Аби легше було обрати фільм до перегляду, ми вирішили познайомити вас з сюжетами стрічок, які увійшли до цьогорічної програми.

26.08.2020
об 16:22

Новини

Сиквел «Короля бельгійців» відкриватиме 11-й ОМКФ

11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відкриє фільм «Босий імператор» Пітера Бросенса та Джессіки Вудворт. Копродукційна стрічка продовжить тему, задану в попередній роботі режисерського подружжя «Король бельгійців», яка отримала Гран-Прі 8-го ОМКФ.

29.08.2020
об 17:32