Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Як пройшла урочиста церемонія Закриття 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю

22.08.2021
об 15:28

Вперше в історії Одеського міжнародного кінофестивалю урочиста церемонія закриття відбулась просто неба на Потьомкінських сходах. За результатами глядацького голосування головний приз Одеського міжнародного кінофестивалю – Ґран-Прі – отримав фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля». Загалом саме ця стрічка отримала найбільшу кількість нагород.

 

 

Церемонію Закриття 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю провели телеведучі Яніна Соколова та Олег Панюта. Урочистості розпочались з виступу гурту Bedroom Music і Одеського Симфонічного оркестру під керівництвом диригента Ігоря Шаврука.

 

 

 

Потім гостей церемонії привітав міністр культури Олександр Ткаченко.

 

«Я вдячний всім, хто вирішив все ж провести фестиваль цього року. Тому що в принципі для фестивального життя потрібна сталість, і не зважаючи на всі перестороги пандемії, те що фестиваль відбувається, те, що фокус цього року напередодні тридцятиріччя незалежності на українському кіно, це класно», – зазначив ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО.

 

 

Першими вручили нагороди 12-го ОМКФ – дипломи ФІПРЕССІ: найкращим українським повнометражним фільмом стала стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима», а найкращою українською короткометражною стрічкою – «Папині кросівки» Ольги Журби.

 

 

Журі Національного конкурсу Дар’я Жук, Елі Ґраппе, Жан-Шарль Леві, Оксана Черкашина та Звіад Елізіані також обрали найкращим українським короткометражним фільмом стрічку Ольги Журби «Папині кросівки».

 

«Хочу особливо привітати переможця у цій номінації, адже такі нагороди справді прокладають шлях у велике кіно», – зазначив зі сцени голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики ПАВЛО СУШКО.

 

 

Володарем «Дюка» у номінації «Найкращий повнометражний фільм» стала стрічка Катерини Горностай «Стоп-Земля». Нагороду вручили голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук та голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв.

 

«Символічно, що саме на національний конкурс на ОМКФ було зроблено ставку в цьому році. Ми бачимо, що українського кіно достатньо для показу на такому масштабному кінофестивалі», – зауважила МАРИНА КУДЕРЧУК.

 

«Радий, що майже всі фільми, показані на фестивалі, були зняті з державною підтримкою. Гуртуємося, знімаємо українське кіно, відбудовуємо українську збірну з кіно і перемагаємо разом», – сказав АРТЕМ КОЛЮБАЄВ.

 

 

Спеціальний диплом журі отримав фільм «Суперник» режисера Маркуса Ленца. Нагороду за найкращу акторську роботу вручили ансамблю акторів-підлітків з фільму «Стоп-Земля». Статуеткою за «Найкращу режисерську роботу» нагородили Нікона Романченка за стрічку Leopolis Night. Головне журі 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю – глядачі – обрали найкращим фільмом Національної конкурсної програми стрічку «Стоп-Земля», яка отримала Ґран-Прі «Золотий Дюк».

 

«Показ, який був в Одесі, те сприйняття глядацьке, яке ми відчули і та любов, яка була потужним променем від глядачів на всіх учасників процесу – це було неймовірно і це неповторний досвід», – подякувала режисерка «Стоп-Земля» КАТЕРИНА ГОРНОСТАЙ.

 

 

Відомого британського режисера Террі Ґілліама, який став спеціальним гостем 12-го ОМКФ, нагородили почесним «Золотим Дюком» за внесок у кіномистецтво. Нагороду режисерові вручала Президент ОМКФ, голова наглядової ради Української кіноакадемії Вікторія Тігіпко.

 

«Я зараз розгублений, стоячи на Потьомкінських сходах, оскільки «Броненосець «Потьомкін» – один з найважливіших фільмів в моєму житті. Для мене це має велике значення, як і те, що зараз я тут. Сергій Ейзенштейн – один з надзвичайних світових кінематографістів і я справді розгублений, перебуваючи тут, де було відзнято так багато неймовірних фільмів, де я надихаюся цим кінематографічним повітрям», – зазначив ТЕРРІ ҐІЛЛІАМ.

 

 

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко подякувала команді та зазначила:

 

«Вісім днів фестивалю пролетіли на шаленій швидкості. Цей фестиваль був 12-м, але став першим ОМКФ, у якому головною конкурсною програмою цього року став Національний конкурс. Ми показали 65 фільмів, зібрали найочікуваніші українські та міжнародні прем’єри. Ми залишили незмінні атрибути нашого фестивалю – міжнародні програми «Фестиваль фестивалів» і «Гала- Прем’єри», в межах яких показали переможців та учасників Каннського, Берлінського, Венеційського та інших топ-кінофестивалів світу. Фестиваль відвідали понад 300 журналістів. У нас працювала команда з 200 волонтерів. Хочу подякувати нашій величезній команді. Ви просто шалені. І, звісно, дякуємо нашим глядачам. Саме для вас ми привозимо на Одеський кінофестиваль найкраще кіно, щоб разом формувати нашу кінокультурну ДНК».

 

 

Фільмом Закриття 12-го ОМКФ стала стрічка Чарлі Чапліна «Малюк», якій цьогоріч виповнюється 100 років. Показ фільму відбувся одразу після урочистої церемонії закриття на Потьомкінських сходах у супроводі одеського симфонічного оркестру.

 

«Вже 12 років у нас є традиція, збиратися наживо на Потьомкінських сходах і дивитися гарне кіно. Навіть минулого року, коли Одеський кінофестиваль проходив онлайн, цю традицію ми не пропустили та дивилися тут кіно. Зараз ми святкуємо 30-річчя Незалежності України, і нам було дуже важливо показати вам, наскільки сильною стала українська кіноіндустрія. Наскільки якісне українське кіно ми можемо подивитися зараз», – зазначила виконавча директорка ОМКФ АННА МАЧУХ.

 

 

Історія 12-го ОМКФ добігла кінця, а це значить, що команда організаторів розпочинає готувати наступний 13-й фестиваль. За словами Вікторії Тігіпко, він проходитиме традиційно влітку та в Одесі.

 

 

Джерело: ОМКФ

Читайте також:

Інтерв'ю

Олег Сенцов: «Я чітко знаю, чого хочу від акторів»

Вчора, 20 серпня, в межах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбулась творча зустріч з українським режисером і сценаристом Олегом Сенцовим, який відомий глядачам за фільмами “«Гамер», «Номери», «Носоріг» та іншими. Фільм “«Номери» за своєю однойменною п'єсою режисер знімав, перебуваючи у незаконному ув’язненні в російській колонії. Другим режисером стрічки виступив Ахтем Сеітаблаєв. Новий фільм Олега Сенцова «Носоріг» був представлений поза конкурсом Work in Progress секції Film Industry Office 12-го ОМКФ, а також відібраний до конкурсної програми «Горизонти» 78-го Венеціанського кінофестивалю.

21.08.2021
об 10:06

Новини

12-й ОМКФ: Переможці Film Industry Office

20 серпня завершилась професійная секція Film Industry Office 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Журі визначило переможців конкурсів – Пітчингу та Work in Progress.

21.08.2021
об 12:08

Новини

Переможці 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Вісім днів кінофестивалю в Одесі промайнули непомітно. Сьогодні, 21 серпня, червоним хідником та кіноперформансом на Потьомкінських сходах закрили 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, а перед тим ведучі вечора Яніна Соколова та Олег Панюта запрошували на сцену почесних гостей для оголошення переможців цьогорічного заходу.

21.08.2021
об 22:20

Інтерв'ю

Террі Ґілліам: «Актори мають бути як діти»

21 серпня в межах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбулась творча зустріч з британським режисером Террі Ґілліамом – автором культових фільмів – «12 мавп», «Страх і ненависть у Лас-Вегасі», «Бразилія» та інших видатних стрічок.

22.08.2021
об 10:12

Новини

В межах 12-го ОМКФ поговорили про жінок в українській кіноіндустрії

17 серпня в межах кіноіндустрії Одеського міжнародного кінофестивалю відбулася українська презентація Української асоціації жінок в кіно- та медіаіндустрії (UFFI), яка вперше була презентована в липні на кіноринку Каннського кінофестивалю – в Українському національному павільйоні.

18.08.2021
об 16:10

Новини

12-й ОМКФ: Завершився Літній Кіноринок

Вчора, 18 серпня, завершився Літній Кіноринок 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який проходив у кінотеатрі Multiplex. Традиційно учасники Кіноринку подивилися презентації релізів дистриб'юторських компаній та українських кіновиробників, послухали доповіді технічних та сервісних компаній та обговорили важливі для кіноіндустрії питань.

19.08.2021
об 13:59