Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Фільм «Тіні забутих предків» набрав найбільше переглядів на фестивалі «Дні доступного кіно»

02.11.2020
об 19:57

Упродовж чотирьох днів, з 26 по 30 жовтня, в межах фестивалю «Дні доступного кіно» глядачі з порушеннями зору або слуху мали можливість безкоштовно переглянути українські сучасні та класичні фільми, а також всесвітньо відомі стрічки.

 

 

По всій Україні стрічки з програми фестивалю «Дні доступного кіно» набрали близько тисячі переглядів. За статистикою, яку надали організатори фестивалю, найпопулярнішим став фільм «Тіні забутих предків» (1964) Сергія Параджанова, його подивилися 407 разів. З невеликим відривом за кількістю переглядів на другому місці опинилася історія  про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера, яку подивилися 350 разів.

 

«Ми віримо, що наш перший фестиваль стане цеглинкою у розбудові доступності кіно в Україні та поштовхом для виробників та кінопрокатників робити свої фільми доступними для всіх глядачів», – зазначила співзасновниця агенції «Доступне кіно» ВІКТОРІЯ ЛУЧКА.

 

Окрім вище зазначених фільмів до програми фестивалю «Дні доступного кіно» увійшли сучасні українські стрічки, зокрема, документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та мюзикл «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко, а також анімація «Мадагаскар» (2005) студії DreamWorks Animation. Глядачі з порушеннями слуху або зору могли переглянути стрічки в онлайн-кінотеатрах sweet.tv і Takflix, а по завершенню фестивалю згідно з стандартними умовами відеоплатформ вони можуть продовжувати перегляди адаптованих кінокартин.

 

глядачка фестивалю «Дні доступного кіно» Марина Старусьова

 

«Я з дитинства любила кіно. З 18 років у мене почав погіршуватися зір, якраз тоді ми з друзями часто збиралися в когось вдома, щоб подивитися кіно. Я не могла дочекатися, коли закінчаться ці півтори години, адже не розуміла, що відбувається на екрані. Згодом зовсім перестала дивитися кіно. Проте була спроба сімейних переглядів, під час яких батьки намагалися коментувати мені фільми. Однак фактично все зводилося до пояснення дій: «він пішов праворуч, а той ліворуч» і жодної емоції вловити у цьому було неможливо. Тобто те, заради чого люди ходять у кіно, стало недосяжним. Також пробувала з сестрою ходити у кінотеатри, але та сама історія — мені коментують, я не розумію. Особливо я не любила комедії, тому що люди сміються, а ти не розумієш чого, а потім пояснюють, але то вже не смішно, а сумно, бо ж момент минув. Про фільми з тифлокоментарем я дізналась лише 5 років тому, спробувала подивитися один фільм, але я з самого початку була налаштована скептично, і кіно не додивилась. Все змінилося, коли отримала запрошення на презентацію фільму «Дзідзьо. Перший раз» у кінотеатр, який демонструвався зі звукоописом. І я закохалася. Деякі моменти з фільму пам’ятаю навіть зараз - описи романтичних моментів, наприклад, дуже мелодійно, чуттєво, емоційно. І з того моменту я хочу у кіно на всі фільми, які адаптує агенція «Доступне кіно». Для мене це можливість відпочити від своїх думок, турбот, хвилювань і поринути у життя героя, прожити його разом з ним. Це можливість отримувати радість у будь-який момент — навіть вдома», - розповіла глядачка фестивалю «Дні доступного кіно» МАРИНА СТАРУСЬОВА.

 

Спеціально до фестивалю агенція «Доступне кіно» ініціювала проєкт, в межах якого представники культурної індустрії пояснили, чому кіно має бути доступним. До ініціативи приєднались режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач, режисер Сергій Чеботаренко, дитяча письменниця Маша Сердюк, режисер Антоніо Лукіч, кураторка індустрійної платформи та програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель, ведучий програми «Суспільна студія» на каналі «UA: Перший» й перекладач жестової мови Ігор Шавро.

 

режисерка Ірина Цілик

 

«Трохи дивно говорити про те, що кіно має бути доступним для всіх людей без виключення, незалежно від умов та обставин їхнього життя, – це здається очевидним. Хоча хтось неодмінно скаже, що «піраміда Маслоу» так влаштована, що в забезпеченні нормальної життєдіяльності людей з фізичними чи ментальними порушеннями доступ до споживання продуктів культури поступається іншим потребам. Однак мені здається, культурні потреби – це дуже важливо, а іноді навіть більш важливо, ніж будь-що інше. Цього року мій фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» брав участь в американському кінофестивалі незалежного кіно Sundance. Серед іншого мене там вразила кількість учасників і учасниць з обмеженими фізичними можливостями: це стосувалося як кінематографістів, так і глядачів. Ніколи не бачила стільки людей у візках на наших українських фестивалях, і мене це зачепило за живе. Згодом наш фільм брав участь у Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Показ стрічки цього разу відбувався онлайн. Після фестивалю я отримала безліч відгуків від різних українських глядачів, і серед них був лист від одного чоловіка, який має обмежені фізичні можливості. «Якби фільм не демонструвався онлайн, я би ще дуже довго, а, може, ніколи не зміг би його подивитися». Цей коментар миттєво примирив мене з думкою про те, що у нас не було тоді показу в кінотеатрі через карантинні заходи. Натомість, впродовж доби його змогли подивитися тисячі людей, зокрема таких, що не ходять у кінотеатри. Звісно, мені дуже хочеться, щоб усі люди без виключень могли відвідувати їх. Також у межах цього фестивалю завдяки агенції «Доступне кіно» наша стрічка мала звукоопис, який забезпечує можливість демонстрації фільму для людей з порушенням зору. Мене тішить, що таких ініціатив та проєктів усе більше в Україні», - поділилася своїм досвідом співпраці з агенцією «Доступне кіно» режисерка ІРИНА ЦІЛИК.

 

Нагадаємо, звукоописи до фільмів програми фестивалю «Дні доступного кіно» створювалися за підтримки Українського культурного фонду. Крім того, онлайн-захід відбувся за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи. 

Читайте також:

Статті

КіноКалендарь: «Тіні забутих предків» - кіношедевр світового масштабу

4 вересня 1965 року відбулася прем'єра фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Режисер стрічки, застосовуючи новаторські методи художнього відображення, зумів органічно поєднати в одній картині драматичний і навіть трагічний сюжет з національним колоритом. Фільм мав неймовірний успіх у всьому світі, зібравши рекордну кількість кінонагород. На честь 55-річного ювілею легендарного фільму ми зібрали найцікавіші факти про нього.

04.09.2020
об 15:51

Новини

«Дні доступного кіно» - перший фестиваль для глядачів з порушеннями зору або слуху

Перший в Україні фестиваль «Дні доступного кіно» відбудеться з 26 по 31 жовтня. Проходитиме він у зручному онлайн-форматі. Протягом тижня всі фільми програми, адаптовані для незрячих або нечуючих людей, знаходитимуться у вільному доступі.

15.10.2020
об 13:39

Статті

«Дні доступного кіно»: Кіно має бути доступним для всіх

Відсьогодні розпочинається онлайн-кінофестиваль для людей із порушеннями зору та слуху. Напередодні заходу представники культурної індустрії у відеозверненнях до людей пояснили, чому кіно має бути доступним. Наразі організатори події презентують проморолик, упродовж декількох днів можна буде побачити й окремі відеозвернення.

26.10.2020
об 18:48

Статті

Ахтем Сеітаблаєв: «Дивитися та відчувати українське кіно»

Другий день поспіль триває онлайн-фестиваль «Дні доступного кіно». Оператор Микита Данілін започаткував концепцію відеороликів, в яких представники культурної індустрії розмірковують на тему, чому кіно має бути доступним. В цьому проєктів взяли участь режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач, режисер Сергій Чеботаренко, дитяча письменниця Маша Сердюк, режисер Антоніо Лукіч, кураторка індустрійної платформи та програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель, ведучий програми «Суспільна студія» на каналі «UA: Перший» й перекладач жестової мови Ігор Шавро.

27.10.2020
об 12:11

Події

«Дні доступного кіно»: Режисерка фільму «Забуті» підтримує ініціативу звукоопису та розгорнутих субтитрів

Пам’ятаєте, наприкінці літа більш ніж за місяць до широкого прокату фільму про вчительку з окупованого Луганська «Забуті» презентували адаптований трейлер для людей з порушеннями зору та слуху. Сьогодні, коли в Україні відбувається онлайн-фестиваль для людей з інвалідністю «Дні доступного кіно» режисерка Дарія Онищенко підтримує ініціативу організації «Доступне кіно», разом з якою й адаптувала власну стрічку для людей, яким це важливо.

29.10.2020
об 19:25