Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Дні доступного кіно»: Режисерка фільму «Забуті» підтримує ініціативу звукоопису та розгорнутих субтитрів

29.10.2020
об 19:25

Пам’ятаєте, наприкінці літа більш ніж за місяць до широкого прокату фільму про вчительку з окупованого Луганська «Забуті» презентували адаптований трейлер для людей з порушеннями зору та слуху. Сьогодні, коли в Україні відбувається онлайн-фестиваль для людей з інвалідністю «Дні доступного кіно» режисерка Дарія Онищенко підтримує ініціативу організації «Доступне кіно», разом з якою й адаптувала власну стрічку для людей, яким це важливо.

 

З 26 до 30 жовтня в Україні триває онлайн-фестивалю «Дні доступного кіно». Виявилося, що режисерка Дарія Онищенко не тільки підтримує ініціативу, а й частково розуміє людей, для яких створювався захід.

 

Дарія Онищенко

 

«У 12 років я повністю втратила можливість чути на одне вухо: лікар дав мені антибіотик (наразі цей препарат є забороненим), але цей метод лікування призвів до того, що було повністю вбито один слуховий нерв. В мене десь на підсвідомому рівні лишився страх втратити можливість чути. Наприклад, не дивлячись на те, що я режисер і знімаю кіно для великого екрану, я не маю можливості відчути в кінотеатрі, що таке Dolby Surround. Всі звуки для мене йдуть з одного напряму, тож, коли у квартирі дзвонить телефон, я довго його шукаю, бо не можу ідентифікувати, з якої кімнати лунає звук. Важко уявити, як живуть люди, які взагалі нічого не чують або не бачать. Я можу тільки закликати всіх, в кого є ця необхідність, спробувати на практиці додатки й долучитись до фестивалю», - розповіла свою історію ДАРІЯ ОНИЩЕНКО.

 

Нагадаємо, кінофестиваль «Дні доступного кіно» складається з українських та всесвітньо відомих фільмів. Спеціально для фестивалю агенція «Доступне кіно» створила звукоопис та розгорнуті субтитри до таких фільмів української класики:

 

  • «Тіні забутих предків» (1964) Сергія Параджанова;
  • «Земля» (1930) Олександра Довженка;
  • «Пропала грамота» (1984) Бориса Івченка.

 

Також в межах фестивалю відбувається показ сучасних українських стрічок, що вийшли у широкий прокат минулого року, серед них:

 

  • «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан;
  • «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко.

 

Крім того, організатори попіклувалися й про дітей, яким буде цікаво подивитися мультик «Мадагаскар» (2005) студії DreamWorks Animation та перший фільм із серії про хлопчика-чарівника «Гаррі Поттер і філософський камінь» (2001) Кріса Коламбуса.

 

«Ви знаєте, я вірю в магію кіно: кожен фільм складається з багатьох творчих елементів. В цікавому фільмі інколи не обов‘язково все бачити або чути – емоції акторів чи операторська робота, музика чи голоси, описи подій, закладені авторами ще в сценарії – кожен знайде для себе щось цікаве. Часом одна невеличка деталь може зігріти серце, спровокувати якусь думку, спонукати про щось замислитись — саме задля для цього варто ходити в кіно, варти дивитись або чути фільми. Бажаю успіхів фестивалю і пишаюсь, що мій фільм влітку став частинкою такої чудової ініціативи», - відмітила режисерка ДАРІЯ ОНИЩИНКО.

 

Зазначимо, всі перегляди є безкоштовними на офіційному сайті агенції «Доступне кіно», а також на партнерських майданчиках – онлайн-кінотеатрах sweet.tv і Takflix. Подивитись кіно глядачі з порушеннями зору мають змогу за допомогою безкоштовного застосунку для смартфонів Earcatch, а глядачі з порушенням слуху зможуть увімкнути субтитри на самому фільмі.

Звукоописи до фільмів створені за підтримки Українського культурного фонду. Фестиваль підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Читайте також:

Новини

«Дні доступного кіно» - перший фестиваль для глядачів з порушеннями зору або слуху

Перший в Україні фестиваль «Дні доступного кіно» відбудеться з 26 по 31 жовтня. Проходитиме він у зручному онлайн-форматі. Протягом тижня всі фільми програми, адаптовані для незрячих або нечуючих людей, знаходитимуться у вільному доступі.

15.10.2020
об 13:39

Новини

Вперше світ Гаррі Поттера відкриється для людей з порушеннями зору

Всесвітньо відомі стрічки «Гаррі Поттер і філософський камінь» та «Мадагаскар» можна буде переглянути в межах фестивалю «Дні доступного кіно» в національному онлайн-кінотеатрі, що проходитиме з 26 по 30 жовтня.

24.10.2020
об 15:57

Статті

«Дні доступного кіно»: Кіно має бути доступним для всіх

Відсьогодні розпочинається онлайн-кінофестиваль для людей із порушеннями зору та слуху. Напередодні заходу представники культурної індустрії у відеозверненнях до людей пояснили, чому кіно має бути доступним. Наразі організатори події презентують проморолик, упродовж декількох днів можна буде побачити й окремі відеозвернення.

26.10.2020
об 18:48

Статті

Ахтем Сеітаблаєв: «Дивитися та відчувати українське кіно»

Другий день поспіль триває онлайн-фестиваль «Дні доступного кіно». Оператор Микита Данілін започаткував концепцію відеороликів, в яких представники культурної індустрії розмірковують на тему, чому кіно має бути доступним. В цьому проєктів взяли участь режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач, режисер Сергій Чеботаренко, дитяча письменниця Маша Сердюк, режисер Антоніо Лукіч, кураторка індустрійної платформи та програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель, ведучий програми «Суспільна студія» на каналі «UA: Перший» й перекладач жестової мови Ігор Шавро.

27.10.2020
об 12:11

Новини

З’явився фінальний трейлер стрічки «Безславні кріпаки»

У картині відомий український поет замість олівця візьме до рук пару пістолів та японського меча, він рятуватиме красуню і каратиме поганців. А у перервах між битвами читатиме вірші.

29.10.2020
об 17:56