Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

18 Docudays UA: Розклад і теми правозахисної програми RIGHTS NOW!

10.03.2021
об 12:47

11 дискусій відбудеться в межах правозахисної програми RIGHTS NOW! під час 18 Docudays UA. Спікери говоритимуть про зміни у різних сферах життя, спричинені пандемією, а також про те, як захистити своє право на здоров’я.

Скоро розпочнеться Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини 18 Docudays UA, який триватиме упродовж 26 березня – 4 квітня. Окрім конкурсних та позаконкурсних програм, учасники заходу на наступний день після відкриття зможуть долучитися до дискусійної панелі правозахисної програми RIGHTS NOW! Під час зустрічей із фахівцями та фахівчинями з громадського й державного секторів присутні зможуть дізнатися про свої права в коронакризовій реальності, а ще, як відстояти своє право на безпечні та найменш травматичні пологи, чи дбають українці про своє сексуальне здоров’я, з якими проблемами нині найчастіше звертаються до психологів та поміркують на інші не менш цікаві теми, що стосуються здоров’я.

Крім того, організатори кіноподії зазначають, що в межах правозахисної програми RIGHTS NOW! працюватиме «Жива бібліотека». Цього року «книгами» у ній стануть люди, об’єднані історіями подолання стигм, упереджень та дискримінацій, пов’язаних з їхньою спільнотою чи статусом. Спеціальною подією фестивалю, дотично до теми нової правозахисної кампанії Docudays UA, стане показ стрічки «Невидимі» режисерки Майї Мартіняк.

Отже, календар дискусій RIGHTS NOW! До речі, організатори зауважують на тому, що кожна зустріч супроводжуватиметься сурдоперекладом.

 

27 березня о 15:30 «Нова реальність коронакризи: що далі?»

Під час дискусії учасники спробують дослідити, які зміни відбулися у державній гуманітарній політиці, зокрема щодо подолання бідності, а також у корпоративній етиці, у сфері медичного обслуговування та в комунікаціях.

 

28 березня о 15:30 «Міфи про імунітет: як зберегти здоровий ґлузд під час пандемії?»

У межах дискусії говоритимуть про те, яку роль відіграє імунна система в новій реальності та які існують ефективні способи підвищити захисні сили організму. Крім того, розглянеться питання примусової та добровільної вакцинації українців.

 

29 березня о 15:30 «Рідкісні. Як орфанні хворі виборюють право на повноцінне життя?»

Орфанні (наприклад, вроджені імунодефіцити) або ж не діагностовані (наприклад, ФАС) захворювання трапляються рідше, ніж один випадок на дві тисячі населення. Більшість таких захворювань є генетичними та невиліковними. Ліки та реабілітація пацієнтів з рідкісними захворюваннями коштують дорого, і далеко не кожна українська родина, де є такі хворі, може це дозволити. У межах цієї дискусії говоритимуть про ситуацію в Україні, а саме про те, як у нас забезпечують ліками пацієнтів з орфанними захворюваннями.

 

30 березня о 15:30 «Медицина болю. Як і чим полегшити страждання тяжкохворим?»

В Україні паліативна допомога як окремий вид медичної допомоги гарантована державою: тяжкохворим пацієнтам мають призначати знеболювальні препарати. Водночас точаться дискусії навколо шляхів найефективнішого знеболення. Як дотримуються прав людини в паліативній медицині й чи отримують тяжкохворі пацієнти якісне лікування саме про це йтиметься під час дискусії.

 

31 березня о 15:30 «Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?»

Практично з першого дня після оприлюднення намірів щодо будівництва Каховської ГЕС-2 (Херсонська область) активісти, науковці та небайдужі громадяни стали на захист довкілля, історичної спадщини й права на здоров’я. У дискусії говоритимуть про те, як громадськість збирається відстояти своє право на здоров’я та чисте довкілля.

 

1 квітня о 13:30 та о 15:30 «Ментальне здоров’я та пастки соцмереж»

У нашому суспільстві ментальне здоров’я недооцінюють та не розуміють. Проблеми, що з ним пов’язані, ігнорують та замовчують. О 13:30 у межах дискусії «Як змінилося ставлення до ментального здоров’я у часи пандемії COVID-19?» говоритимуть про те, з якими проблемами українці звертаються до психологів та як коронавірусна інфекція упливає на нервову систему й роботу мозку.

У цей же день о 15:30 програму RIGHTS NOW! продовжить дискусія «Павутиння соцмереж: у які пастки потрапляють діти?». Експерти/-ки із цифрової безпеки розкажуть, які реальні для дітей небезпеки існують у соцмережах, та розвінчають міфи щодо «груп смерті». До того ж, експерти та експертки Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA представлять результати, яких вдалося досягти за два роки кампанії, та поділяться інтерактивними інструментами, як запобігти онлайн-цькуванням.

 

2 квітня о 15:30 «Реабілітація здоров’я постраждалих від збройного конфлікту на Сході та анексії Криму. Що пропонує держава?»

Збройний конфлікт на Сході України та анексія Криму вплинули на якість життя багатьох українців та українок. Утім, за роки війни державний механізм допомоги та реабілітації жертв конфлікту та анексії не було до кінця налагоджено. Під час дискусії поговоритимуть про те, яких заходів має вжити держава, аби покращити ситуацію.

 

3 квітня о 15:30 «В’язнична медицина. Яку допомогу отримують хворі?»

Під час зустрічі учасники дізнаються, як лікують хворих в пенітенціарних установах та які є шляхи реформування в’язничної медицини.

 

4 квітня о 13:30 та о 15:30 «Сексуальне здоров’я та права матерів і батьків у пологових будинках»

О 13:30 «Сексуальне здоров’я: до чого тут права людини?», де присутні говоритимуть про популярні стереотипи щодо сексуального здоров’я і як сексуальні та репродуктивні права впливають на якість життя. Приєднуйтеся до розмови

 

О 15:30 у дискусії «Права матерів і батьків у пологових будинках: очікування та реальність» учасники спілкуватимуться про те, чому українки та українці й далі зазнають травм під час народження дитини. Допоможе створити простір для діалогу фільм «Невидимі». Героїні стрічки мають досвід народження дитини, схожий на досвід тисячі українських жінок, які часто змушені мовчати про пологові травми через тиск оточення або медичного персоналу. Також зазначається, що стрічку Майї Мартіняк «Невидимі» під час 18 Docudays UA можна буде переглянути у кінотеатрі «Жовтень» та в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

 

Джерело: 18 Docudays UA 

 

Читайте також:

Новини

Нова айдентика: Docudays UA-2021 – «Повне одужання»

Днями Docudays UA-2021 представив концепцію наступного фестивалю, який відбуватиметься упродовж 26 березня – 4 квітня, та візуальне рішення кіноподії у світі документальних фільмів.

12.02.2021
об 17:46

Новини

Docudays UA розповів, які нагороди отримають переможці Ukrainian Doc Preview

Упродовж наступних чотирьох днів ще триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview. Поки творці фільмів продовжують реєструватися, організатори розповідають, які винагороди чекають на кращі презентації українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва або постпродакшну.

18.02.2021
об 15:16

Новини

18 Docudays UA: 5 фільмів національного конкурсу DOCU/Україна

Стрічки, що увійшли в програму національного конкурсу DOCU/Україна – національні або світові прем’єри. Під час переглядів глядачі придивляться до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: разом з Мішелем робитимуть вибір між коханням та покликанням життя, з монахом і художником у миру Анатолієм Лютюком – між обітницею та соціальним активізмом, з Назаром та Максом долатимуть сотні кілометрів заради мрії, з народним художником Іваном Приходьком відкриватимуть мистецтво, а з учасницями Dakh Daughters Band досліджуватимуть контрастність і політичність кабаре.

19.02.2021
об 13:19

Новини

18 Docudays UA: 10 стрічок міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ

Непрості родинні історії, самотність, сюрреалістична дійсність, боротьба з особистими демонами, корупція та охоплене війною повсякдення – головні лейтмотиви стрічок, що увійшли до міжнародної конкурсної програми 18-го Docudays UA.

09.03.2021
об 12:19