Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Золотий глобус – 2021»: Лонгліст претендентів у категорії «Найкращий неангломовний фільм»

07.12.2020
об 18:06

Голлівудська асоціація іноземної преси, яка вручає премію «Золотий глобус», оголосила повний список фільмів, відібраних до номінації «Найкращий неангломовний фільм». Серед них є й українська стрічка «Атлантида», яка також претендує на «Оскар», і ще одна кіноробота вітчизняного виробництва.

На офіційному сайті премії вказано, що цього року до довгого списку увійшло 138 стрічок з 77 країн, 36 з яких зрежисовано жінками (включно співрежисерство). Минулого року загалом до лонгліста увійшло 96 фільмів, позаминулого – 80. Однак наразі список фільмів налічує 137 стрічок – на літері S є пустий слот. Поки що невідомо – це інтрига, чи механічна помилка.

«Золотий глобус» не обмежує кількість заявок від однієї країни, кваліфікаційними вимогами є – повнометражний ігровий фільм, понад 51 % діалогів якого неагломовні. Фільми виробництва США також допускаються до участі за умови неангломовного оригінального дубляжа. Цього року також змінено правила щодо прокату фільмів-претендентів і додано опцію прокату на VOD-платформах будь-якої країни, хоча раніше розглядалися виключно фільми, що мали національний прокат.

Зазначимо, до лонгліста увійшли дві стрічки українського виробництва. Серед них копродукція України, Грузії та Литви «Антон» режисера Зази Буадзе та вже неодноразово відзначена нагородами «Атлантида» режисера Валентина Васяновича. Також серед претендентів на нагороду – новий фільм Аґнєшки Голланд «Шарлатан», який був номінований на нагороду «Найкращий повнометражний фільм» на цьогорічному Берлінале та поданий від Чехії на здобуття премії «Оскар», фільм-володар понад 30 нагород «Мати» режисера Родріґо Сорогоєн, володар нагород Берлінале, Вієнале та Трієсту «Тягар бути народженим» режисера Зандри Вольнера, стрічка с поважною фестивальною історією та десяткою кінонагород «Ти помреш у 20» режисера Аміджад Абу Алала, а також нова робота режисерки Наомі Кавасе «Справжні матері».

 

Повний список претендентів «Золотого глобуса – 2021» на номінацію «Найкращий неангломовний фільм».

 

 

Джерело: goldenglobes.com

 

Читайте також:

Новини

Кінопремія «Золотий глобус» допустить до конкурсу фільми, які виходили он-лайн

«У зв'язку із зачиненням усіх кінотеатрів у Лос-Анджелесі вимога про те, що фільм повинен бути показаний для членів HFPA (Голлівудська асоціація іноземної преси ) в кінозалі, тимчасово скасована», - повідомляють у заяві асоціації.

30.04.2020
об 16:39

Новини

«Золотий глобус» знов змінює правила

Через епідемію коронавірусу, організатори дозволили брати участь в конкурсі фільмам, що не пройшли обов’язковий семиденний театральний показ, а тепер Голлівудська асоціація іноземної преси дозволила брати участь у конкурсі і серіалам-антологіям, визнавши таким чином їх популярність серед глядачів. Категорія «Найкращий мінісеріал та фільм для телебачення» була змінена і тепер звучить так: «Найкращий мінісеріал, серіал-антологія та фільм для телебачення».

29.05.2020
об 18:38

Новини

Директорка кінофестивалю Sundance розповіла, як проходитиме подія в 2021 році

Днями Sundance оприлюднив подробиці про подію 2021 року, яка охопить не лише центр Парк Сіті, як оголошувалося раніше, а й кілька мистецьких будинків по всій країні. Переглянути фільми можна буде також на онлайн-платформі, щоб усі могли взяти участь та насолодитися фестивалем.

06.12.2020
об 18:55