Трейлери та відео
Популярні пости
12 листопада 1929 року народилася Грейс Келлі, американська актриса, княгиня Монако, володарка премій «Оскар» та «Золотий глобус». Дивно, що, знявшись усього в 11 повнометражних фільмах, Келлі вважається однією з найвідоміших і найбільш касових актрис свого часу, а Американський інститут кіномистецтва віддав їй 13-те місце в списку «100 найвеличніших зірок кіно». У день народження актриси пропонуємо згадати чудові фільми з її участю.
«14 годин» (1951). Драматичний трилер режисера Генрі Гетеуея зараз відомий насамперед тим, що саме він став кінодебютом для Грейс Келлі, яка зіграла в цій стрічці епізодичну роль.
«Рівно опівдні» (1952). У цьому фільмі Грейс Келлі зіграла Емі Фаулер Кейн, дружину шерифа Білла Кейна, роль якого виконав Ґері Купер. Режисер фільму Фред Ціннеманн звернув увагу на актрису, побачивши її в одній з бродвейських постановок, і довірив їй головну жіночу роль. Фільм отримав чотири премії «Оскар» і займає 2-ге місце в списку 10 найкращих вестернів за версією Американського інституту кіномистецтва, а в 1989 році занесений у Національний реєстр фільмів Бібліотеки Конгресу США.
«Могамбо» (1953). На знімальному майданчику цього фільму, знятого режисером Джоном Фордом (володарем чотирьох «Оскарів» за найкращу режисуру), Грейс Келлі грала з кінозірками світової величини Кларком Гейблом та Авой Гардгнер й мала на їх фоні більш ніж гідний вигляд. Келлі номінувалася на премію «Оскар» у категорії «Найкраща жіноча роль другого плану» і отримала за свою роль у фільмі «Золотий глобус». Пізніше актриса зізналася: «У «Могамбо» мене цікавили три речі: Джон Форд, Кларк Гейбл та поїздка до Африки».
«У випадку вбивства набирайте «М»» (1954). Четвертим фільмом Грейс Келлі став камерний кінодетектив Альфреда Хічкока, знятий за п'єсою Фредеріка Нотта «Телефонний дзвінок». Келлі грала багату дружину відомого тенісиста, який вирішив її позбутися. Ретельно розроблений план її вбивства дає збій на самому початку. Кіноробота входить до списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb і займає 9-те місце в списку десяти найкращих детективних фільмів за версією Американського інституту кіно.
«Сільська дівчина» (1954). Цей фільм режисера Джорджа Сітона (володаря двох «Оскарів» та трьох «Золотих глобусів») став найбільш успішним у кар'єрі Грейс Келлі, яка грала в ньому подругу співака-алкоголіка, роль якого виконав легендарний співак та актор Бінг Кросбі. Картина удостоєна двох премій «Оскар»: за найкращу жіночу роль (Грейс Келлі) та найкращий адаптований сценарій (Джордж Сітон). Крім «Оскара», Келлі отримала ще «Золотий глобус» та була номінована на премію BAFTA.
«Зелений вогонь» (1954). Грейс Келлі зізнавалася, що з усіх її фільмів найбільше їй подобався саме «Зелений вогонь». За сюжетом гірський інженер Ріан Мітчелл виявляє в Колумбії занедбаний смарагдовий рудник конкістадорів. У гонитві за скарбами він змушений боротися з угрупуванням бандита Ель Моро і допомагає місцевій власниці плантації кави Кетрін Ноуленд, яку грає Грейс Келлі.
«Мости у Токо-Рі» (1954). Цей фільм вважається однією з найкращих військових драм, присвячених Корейській війні. Грейс Келлі зіграла Ненсі Брубейкер, дружину головного героя – льотчика Гаррі Брубейкера, ветерана Другої світової війни, який після звільнення в запас знову покликаний на службу для участі у війні в Кореї. Фільм добре сприйняли критики й публіка, він отримав премію «Оскар» за найкращі спецефекти.
«Вікно у двір» (1954). Ще один класичний детектив Альфреда Хічкока, який вважається одним з найбільш вдалих фільмів режисера. Він входить до списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb і визнаний Американським інститутом кіномистецтва одним з найкращих детективів і трилерів у історії.
«Спіймати злодія» (1955). Третій спільний фільм Грейс Келлі та Альфреда Хічкока, який був удостоєний за нього премії «Золотий лев» на Венеціанському кінофестивалі. Під час зйомок фільму, які відбувалися на Лазуровому березі, Грейс Келлі познайомилася з князем Монако Реньє III, за якого незабаром вийшла заміж.
«Лебідь» (1956). Цей фільм став багато в чому пророчим для актриси. За сюжетом принц Альберт (Алек Гіннес) хоче одружитися з принцесою Олександрою, яку грала Грейс Келлі. У цей же час князь Монако Реньє III у реальному житті зробив Грейс Келлі пропозицію. Прем'єра фільму відбулася 18 квітня 1956 року, у день весілля Грейс Келлі та Реньє III.
«Вище товариство» (1956). Останній фільм у кінокар'єрі Грейс Келлі, знято у жанрі музичної комедії. Разом з Келлі в цій стрічці знялися Бінг Кросбі, Френк Сінатра і Луї Армстронг, які влаштували їй по-справжньому феєричне прощання зі світом кіно.
03.11.2020
об 13:38
28.10.2020
об 11:11
08.11.2020
об 15:09
14.10.2020
об 16:55
27.10.2020
об 11:05