Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Золота Дзиґа»: Що треба знати про V Національну Кінопремію

04.06.2021
об 15:18

За тиждень на українську культурну галузь чекає одна із головних подій року – вручення V Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Розповідаємо, що треба знати про головну нагороду у світі українського кіно.

Минулого року організатори Кінопремії змушені були переносити дату урочистої церемонії з огляду на пандемічну ситуацію. Як і більшість подій 2020 року Четверта «Золота Дзиґа» відбувалась онлайн. Цього року дату проведення церемонії до останнього тримали в секреті, але вже відомо, що урочисте нагородження лауреатів V Національної кінопремії «Золота Дзиґа» відбудеться 12 червня.

Ведучими церемонії стануть журналіст і телеведучий Олег Панюта та акторка і телеведуча Дар’я Трегубова. Саме вони оголошуватимуть імена лауреатів та лауреаток, які стали найкращими за минулий кінорік.

Номінанти однієї з 23 категорій
Номінанти однієї з 23 категорій

Всього на участь у Кінопремії було подано 86 фільмів, серед яких є повнометражні, короткометражні роботи та 10 серіалів. До речі, у 2021-му вперше в історії «Золотої Дзиґи» вручатиметься нагорода «Найкращому ігровому серіалу».

Номінанти однієї з 23 категорій

Загалом статуетки отримають переможці у 23 номінаціях. Окремої уваги варта «Премія глядацьких симпатій», яку присуджують за результатами глядацького онлайн-голосування. На нагороду претендували 26 фільмів, що стало рекордом кінопремії.

Стрічки-притенденти на головну нагороду року

Почесну нагороду за внесок у розвиток українського кіно отримає режисер Роман Балаян.

Лауреаткою премії «Відкриття року» шляхом таємного голосування на закритому засіданні Правління та Наглядової Ради обрали режисерку Наталку Ворожбит.

Саме фільм Наталки Ворожбит «Погані дороги» став лідером за кількістю номінацій. Стрічка претендує на 15 нагород. Друге місце посіла «Атлантида» Валентина Васяновича, у якої 11 номінацій. На третьому місці – «Толока» Михайла Іллєнка та її дев’ять номінацій, а замикають п’ятірку лідерів фільми «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик та «Черкаси» Тимура Ященка, у яких по чотири номінації.

Номінанти однієї з 23 категорій
Номінанти однієї з 23 категорій

Під час урочистої церемонії вручення V Національної кінопремії «Золота Дзиґа», яка відбудеться 12 червня, стане відомо, хто стане володарями омріяних статуеток і на які фільми глядачам варто звернути увагу, якщо раптом пропустили прокатний період у кінотеатрах.

Читайте також:

Новини

«Золота Дзиґа»: Три номінанти на премію «Найкращий короткометражний ігровий фільм»

За три тижні відбудеться урочиста церемонія нагородження V Національною кінопремією «Золота Дзиґа». Продовжуємо огляд номінантів на відзнаку. Сьогодні розглянемо сюжети трьох ігрових короткометражних фільмів українського виробництва, які потрапили до категорії «Найкращий короткометражний ігровий фільм» (ім. Ю. А. Мінзянова).

21.05.2021
об 16:04

Події

«Золота Дзиґа»: 4 саундтреки, що можуть стати «Найкращою піснею»

Фільм неможливо уявити без головної музичної композиції, яка щоразу граючи по радіо або концерті навіює приємні асоціації пов'язані із сюжетом стрічки. У 2020 році треки щонайменше чотирьох кіноробот заслугували називатися найкращими за версією V національної премії «Золота Дзиґа».

11.05.2021
об 19:52

Новини

«Золота Дзиґа»: Три номінанти на премію «Найкращий документальний фільм»

Все менше й менше часу лишається до V Національною кінопремії «Золота Дзиґа». Цього року відзнаку вручатимуть у 23 номінаціях, серед них і категорія «Найкращий документальний фільм». До неї потрапили три стрічки про паломницький центр, про побут сім’ї, що мешкає в «червоній зоні» Донбасу, та про історію вільних перемог українців.

29.05.2021
об 14:12

Новини

«Золота Дзиґа»: Три номінанти на премію «Найкращий короткометражний анімаційний фільм»

Анімація на V Національній кінопремії «Золота Дзиґа» представлена трьома короткометражними фільмами – «Історія України за 5 хвилин», «Прізвище в кишені», «РискаЗа».

31.05.2021
об 11:55