Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Золота доба Голлівуду: Інгрід Бергман

29.08.2020
об 15:13
Автор: Віталій Баранник

29 серпня - день пам'яті Інгрід Бергман, однією з найвидатніших актрис золотої ери Голлівуду. Вона народилася 29 серпня 1915 року, а померла у свій 67-й день народження 29 серпня 1982 року. Бергман знялася в більш ніж 50 фільмах, багато з яких увійшли в Золотий фонд світового кінематографа. Вона одна з 17 актрис, які отримали «потрійну корону акторської майстерності» - премії «Оскар», «Еммі» і «Тоні». В день, коли Інгрід мало би виповнитися 95 років, ми зібрали 12 фактів про неї та її акторську долю.

 

1-ю шведською актрисою, яка отримала номінацію на премію «Золотий глобус», стала саме Інгрід Бергман. Загалом її 8 разів номінували на цю престижну кінопремію і 4 рази Інгрід її отримувала.

2-ю найкращою екранною парою всіх часів в опитуванні, проведеному британською мережею магазинів Woolworths, стали названі Інгрід Бергман та Хамфрі Богарт за їх роботу у фільмі «Касабланка». Крім того, цей фільм на 1998 рік займав 2-е місце в списку 100 найкращих американських фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва.

3 рази за свою кар'єру Інгрід Бергман грала роль Жанни д'Арк: на сцені у 1946 році в «Жанні Лотарінгській» і в кіно у 1948 році у фільмі «Жанна Д'Арк» та у 1954 році у фільмі «Жанна д'Арк на вогнищі». За свою акторську роботу в бродвейській постановці «Жанна Лотарингська» Бергман отримала більше 20 усіляких нагород, в тому числі премію «Тоні» - найвищу нагороду в американському театрі.

4-у позицію займає Інгрід Бергман в рейтингу Американського інституту кіномистецтва «100 найбільших зірок кіно за 100 років».

5-е місце займає Інгрід Бергман в списку «50 найпривабливіших жінок світу», складеному модним жіночим журналом Harper's Bazaar.

6 головних акторських робіт в шведських фільмах було у Інгрід Бергман до 1939 року. Однак цього скромного портфоліо вистачило, щоб зацікавити голлівудських продюсерів, які запропонували їй головну роль у фільмі «Інтермеццо».

7 номінацій на премію «Оскар» отримала Інгрід Бергман і тричі стала володаркою цієї престижної премії: в категорії «Найкраща жіноча роль» за фільми «Газове світло» і «Анастасія» і «Найраща актриса другого плану» за фільм «Вбивство в Східному експресі».

Через 8 місяців після народження своєї першої дочки Піа Ліндстрем, Інгрід Бергман почала зніматися в своєму першим голлівудському фільмі «Інтермеццо» (1939 рік).

9 років, після того як в 1973 році у актриси виявили рак грудей, Інгрід Бергман боролася з цією страшною хворобою, продовжуючи зніматися в кіно. Останньою її акторською роботою став мінісеріал «Жінка на ім'я Голда», прем'єра якого відбулася у 1982 році, в рік смерті Бергман. За цю роль вона посмертно отримала премії «Золотий глобус» та «Еммі».

10 місце займає Інгрід Бергман в списку 100 найкрасивіших та найсексуальніших актрис світового кінематографа, складеному популярним кінопорталов Film Gourmand.

11 років було Інгрід Бергман, коли вона написала в своєму щоденнику: «Будь ласка, Господи, дозволь мені стати актрисою».

12-ю найбільш видатною кінозіркою всіх часів визнана Інгрід Бергман – за версією американського кіножурналу Entertainment Weekly.

 

Читайте також:

Новини

Відомі на весь світ і приховані в тіні популярності – твори Енніо Морріконе

Обдаровані люди безсмертні, адже вони продовжують жити у своїх творах, що лишаються у світі, навіть, коли автор йде у кращі світи. Вчора світ приголомшила новина про смерть італійського композитора Енніо Морріконе. Іноді здається, що без його музичного оформлення не обходилися режисери і це не дивно, адже за своє життя він написав музику до понад 400 фільмів. VGL cinema зробив добірку робіт майстра, тож пропонуємо вам згадати твори Енніо Морріконе, що стали саундтреками до найвідоміших фільмів. Також у наш ТОП потрапили стрічки, які мало відомі широкому загалу. Можливо, музика Морріконе спонукатиме вас переглянути одну з цих картин.

07.07.2020
об 19:06

Статті

Золота доба Голлівуду: 5 фільмів з Олівією де Гевіленд

Творці фільмів золотої доби Голлівуду знали, як заволодіти увагою глядача, розважити аудиторію та дати їй насолодитися чудовою картинкою. Пропонуємо провести сьогоднішній вечір за переглядом стрічки тієї епохи кінематографу і вшанувати пам’ять актриси Олівії де Гевіленд. Вчора, 26 липня, стало відомо, що жінка пішла з життя на 105 році. Нагадаємо, британсько-америкарська артистка здобула світову популярність та визнання після ролі Мелані у стрічці «Звіяні вітром». VGL cinema підібрав ще декілька фільмів за участі Олівії, які знімались у період золотої доби Голлівуду.

27.07.2020
об 19:34