Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Журі Берлінале вручили «Золотого ведмедя» переможцю

05.03.2021
об 17:36

Сучасна сатирична стрічка румунського режисера Раду Жуде «Невдачний трах, або Божевільне порно» отримав «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю у номінації «Найкращий фільм».

Журі заявило, що фільм має таку «рідкісну та важливу якість тривалого мистецького твору. Він фіксує на екрані сам зміст і сутність, розум і тіло, цінності та сиру плоть нашого теперішнього моменту в часі. Саме цього моменту людського існування».

Угорник Денес Надь виграв «Срібного ведмедя» за найкращу режисуру драми про Другу світову війну «Природне світло». Журі сказало про фільм, що він жахливий і одночасно красиво знятий, із заворожуючими образами, чудовою режисурою та майстерним контролем над кожним аспектом кіномистецтва. «Ця розповідь виходить за рамки історичного контексту. Портрет війни, в якому спостережливий погляд режисера знову нагадує нам про необхідність вибору між пасивністю та індивідуальною відповідальністю».

Гран-прі «Срібного ведмедя» отримала стрічка «Колесо фортуни та фантазії» Рюсуке Хамаґуті, тоді як сам приз журі відійшов фільму «Містер Бахман і його клас» Марії Спет.

«Срібного ведмедя» за головну роль дісталася Марен Еггерт у фільмі «Я твій чоловік» Марії Шредер, а Срібного ведмедя за другорядну роль – Лілла Кізлінгер у фільмі «Ліс – я бачу тебе всюди» Бенса Флієгауфа. Хонг Сангсу виграв «Срібного ведмедя» за сценарій до фільму «Вступ».

За видатний мистецький внесок «Срібного ведмедя» вручили Ібрану Асуаду за монтаж фільму «Поліцейський фільм» режисера Алонсо Руїспаласіош.

До складу міжнародного журі, до якого увійшли колишні володарі «Золотого ведмедя», серед яких Мохаммад Расулоф з Ірану, Надав Лапід з Ізраїлю, Адіна Пінтіліє з Румунії, Ілдіко Еньєді з Угорщини, Джанфранко Розі з Італії та Ясміла Жбаніч з Ясміли Жбаніч з Боснії і Герцеговини.

Фестиваль був проведений у гібридному вигляді, об’єднавши онлайн та офлайн формати. Також паралельно відбувся Єєвропейський кіноринок, який проходив з 1 по 5 березня. Фестиваль для глядачів буде проведений 9-20 червня, якщо дозволить епідеміологічна ситуація в країні.

Джерело: Variety

Читайте також:

Новини

71-й Берлінський кінофестиваль представив склад міжнародного журі

Берлінський кінофестиваль представив журі міжнародної програми. Усі члени є володарами «Золотого ведмедя» за найкращий фільм.

02.02.2021
об 15:33

Новини

Відверта розмова: Як працювали над драмою «Стоп-Земля» та чому важливо було потрапити на «Берлінале»

«Якщо не наважишся, не знатимеш, як буде далі», – говорить логлайн дебютного повнометражного фільму Катерини Горностай «Стоп-Земля». Його світова прем’єра відбудеться навесні в межах конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Як вдалося досягти такого результату, де ще та коли можна буде побачити українське підліткове кіно та як до першого великого успіху ставиться сама режисерка – про все це VGL cinema розповіли продюсери фільму та сама Катерина Горностай.

15.02.2021
об 12:28

Новини

Берлінале презентував конкурсну програму

Цього тижня Берлінський міжнародний кінофестиваль анонсував конкурсну програму та спеціальні покази. Організатори обіцяють запеклу боротьбу та усі світові прем’єри, до яких приєднаються режисери Селін Ск'ямма, Даніель Брюль та Ксав'є Бовуа.

11.02.2021
об 17:18

Новини

Керівник Європейського кіноринку на Берлінале Денніс Ру розкрив деталі організації події у віртуальному форматі

Поки Європейський кіноринок готується до запуску в понеділок у цифровому форматі, його новий директор Денніс Ру розповів Variety про обгрунтування обраної ним структури та виклики, з якими він зіткнувся під час підготовки цьогорічного заходу.

28.02.2021
об 16:18

Новини

Український національний стенд вже працює на віртуальному кіноринку «Берлінале»

Відсьогодні упродовж наступних п’яти днів у межах 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю проходить European Film Market (EFM), який цього року відбувається в онлайн-форматі. Український національний стенд розпочав свою роботу на віртуальному кіноринку «Берлінале».

01.03.2021
об 13:02