Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми фестивалю IDFA

01.10.2020
об 12:27

IDFA – це найбільший та один з найпрестижніших в світі фестивалів документального кіно. Стрічка Ірини Цілик увійшла до програми Best of Fest.  Добірка складається з тридцяти фільмів, які відзначені призами таких фестивалів, як «Санденс», Каннський, Берлінський та інших. 

Міжнародний фестиваль документального кіно проходитиме в Амстердамі з 18 по 29 листопада. Через пандемію захід відбуватиметься у змішаному форматі – частина буде транслюватись онлайн. Частина фестивалю все ж відбудеться «наживо».

У фільмі «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерка Ірина Цілик розповідає про родину, яка мешкає в «червоній зоні» Донбасу. Тут вже довгий час тривають воєнні дії, чути вибухи. Головна героїня - 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни. 

Світова прем’єра «Землі блакитної, ніби апельсин» відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Європейська прем’єра пройшла на 70-у Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу. Також стрічку відібрано до шорт-ліста Премії Європейської кіноакадемії у категорії «Найкращий документальний фільм». 

 

Фільм створено українською продакшн-компанією «Альбатрос Коммунікос» та литовською продакшн-компанією «Мунмейкерс» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві. 

 

В український прокат стрічка вийде 26 листопада.

 

Джерело: Пресслужба «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» збирає нагороди

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав ще одну нагороду. Це сталося в Італії на Biografilm Festival 2020 стрічку відзначили в номінації «Найкращий дебют».

16.06.2020
об 16:12

Новини

Колекція нагород: Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав ще одну відзнаку

Поки режисерка Ірина Цілик презентувала свій новий проєкт «Я і Фелікс» на пітчингу у другому турі 13-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно, її фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав відзнаку на фестивалі у Чорногорії.

25.06.2020
об 10:49

Новини

«Атлантида» — загублена земля чи земля загублених?

З п'ятого листопада в широкому прокаті художній фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Всі онлайн-відвідувачі цьогорічного ОМКФ мали нагоду переглянути стрічку дещо раніше.

29.09.2020
об 17:42