Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Завершилися зйомки фільму «La Palisiada» у жанрі пострадянського нуару

13.12.2021
об 18:03

Завершилися зйомки фільму «Ля Палісіада» – повнометражного дебюту призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка. Події кінострічки у жанрі “пострадянський нуар” розгортаються у 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини. Протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР.

У центрі сюжету – судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

До періоду, описаного у фільмі, за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. За даними лондонської Організації Захисту Прав Людини у 1996 році Україна була на другому місці в світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей. Загалом з 1991 року в Українi було винесено понад 600 смертних вироків.

Щоб створити у фільмі особливу атмосферу 90-х, кінематографісти застосували оригінальну технологію зйомки, що поєднує плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Більшу частину фільму знімали на ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.

Зйомки фільму проходили у Київській та Закарпатській областях та зайняли майже рік. Серед локацій фільму – теплохід “Богдан Хмельницький”, унікальний ринок на коліях у Виноградові і навіть справжня в’язниця.

У головних ролях фільму: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц.

Кінопроєкт "Ля Палісіада" було вперше презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Розробку проєкту підтримав Український Культурний Фонд.

Виробництво здійснює кінокомпанія «ВІАТЕЛ» у співпраці з компанією «Сучасне Українське Кіно», за підтримки ДержКіно України та Гетеборзького кінофонду.

Прем’єра фільму планується у 2022 році.

Джерело: Соціальні мережі стрічки «La Palisiada»

Читайте також:

Новини

Фільм-призер Берлінале «Стоп-Земля» Катерини Горностай вийде в прокат у січні

Фільм-володар «Кришталевого ведмедя» Берлінале української режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля» – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

25.11.2021
об 12:06

Новини

Новий постер та офіційна дата прокату фільму «Носоріг» Олега Сенцова

Фільм Олега Сенцова «Носоріг» представляє український постер. Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – цієї осені на Київському тижні критики.

13.12.2021
об 12:43