Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Запрошуємо до космічної подорожі спільно з «Відкрита ніч. Зоряний прискорювач»

10.10.2020
об 17:48

Сьогодні, 10 жовтня, о 20:00 відбудеться презентація першого в Україні архіву кіно з використанням технології віртуальної реальності. Презентація проходитиме в онлайн форматі трансляції перформансу-концерту.

 

«Відкрита ніч. Зоряний прискорювач» – інноваційний, технологічно актуальний і в той же час демократичний формат онлайн-архіву, що переосмислить історію фестивалю за понад 20 років. Фільми ранніх програм «Відкритої ночі», на яких виростало ціле покоління українських глядачок та глядачів, на сьогодні є майже втраченими.

У 1990-2010 роках українське кіно переживало досить складний та цікавий історичний період. Майбутні учасниці та учасники міжнародних кінофестивалів майже без ресурсів знімали свої перші робoти. Команда фестивалю зібрала та оцифрувала ці твори з VHS та Betacam касет, помістивши їх у новий віртуальний медіум. «Відкрита Ніч. Зоряний прискорювач» – спроба повернути з забуття недоступні фільми, оцифрувати їх та зробити емоційно зрозумілими за допомогою нових технологій для нових поколінь.

У пошуках можливості збереження фестивальної колекції та донесення її до глядача, організатори «Відкритої ночі» разом з Sensorama об'єднали оцифрований архів з VR-технологіями.

10 жовтня на сайті фестивалю запрацює інтерактивний VR-інтерфейс каталогу у вигляді зоряного неба і 8 анімованих порталів, що ведуть до 8-ми колажів з оцифрованих майже 160 фільмів.

Саундтреком до каталогу став спеціально створений атмосферний музичний супровід від  гурту minimum duo, де один із учасників є композитор Сергій Авдєєв.

Нагадаємо, Проєкт «Відкрита ніч. Зоряний прискорювач» підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.

 

Джерело: Пресслужба «Відкритої ночі»

Читайте також:

Новини

Короткий метр на «UA: Культура»: Фільми з «Відкритої ночі»

8 короткометражих фільмів, що в різні роки ставали учасниками кінофестивалю «Відкрита ніч», покажуть по телебаченню. Стрічки демонструватимуться без перерви, аби глядач зміг краще відчути атмосферу картин.

10.10.2020
об 12:38

Інтерв'ю

Михайло Іллєнко: «Викласти весь архів «Відкритої ночі» у загальний доступ неможливо, але нам під силу зробити дещо цікавіше»

Один клік – і повне занурення у віртуальний космос. Пливучи зоряним небом, розглядаємо зображення навколо себе, поринаємо у сферичні відео. У них прихильники кінофестивалю «Відкрита ніч» впізнають сюжети стрічок, які точно бачили в різні роки, сидячи просто неба та насолоджуючись коротким метром режисерів, які попри юний вік подають великі надії. Сьогодні ми знаємо, що колишні дебютанти виправдали очікування й продовжують фільмувати та отримувати визнання від журі кінофестивалів по всьому світу. Однак перший свій кіноприз вони отримали саме на «відкритій ночі», яка нині вирішила розширити свої горизонти й підкорити онлайн-всесвіт з новим проєктом «Відкрита ніч. Зоряний прискорювач». Звісно, VGL сinema не міг оминути увагою інновації, тож з перших вуст автора «Зоряного прискорювача», режисера та ініціатора кінофестивалю для студентів-режисерів Михайла Іллєнка ми дізналися, як народилася така цікава ідея, як вона працюватиме на практиці та епізоди яких фільмів побачимо у віртуальному світі «Відкритої ночі».

25.09.2020
об 12:40