Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Заборонений» повертається на великі екрани

21.10.2020
об 19:52

Події в Україні розгортаються таким чином, що осторонь залишатися не можна. Cпроба обмежити розповсюдження книги через фрагмент, який на законодавчому рівні вимагають видалити з книги про Василя Стуса, призвела до згадки та цікавості про інші твори про українського поета XX століття та борця за незалежність України. Отже, «Заборонений» режисера Романа Бровка повертається у кінотеатри та навіть транслюватиметься по телебаченню.

 

На початку тижня Дарницький районний суд Києва за позовом Віктора Медведчука до автора книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані та видавництва, яке надрукувало цей твір, ухвалив видалити з публіцистичної збірки документів з архіву колишнього КДБ УРСР згадки про Медведчука і заборонив поширення накладу без дозволу останнього. Звісно, таке рішення обурило українську громаду. Люди у різний спосіб висловлюють свою не згоду з таким вироком. Хтось продовжуючи замовляти примірники «Справа Василя Стуса», наклад яких вийшов у 2019 році, хтось влаштовує під судом та при свічках читання цього таки твору, а кіноспільнота вирішила показати фільм «Заборонений».

 

Кадр із фільму «Заборонений»

 

29 жовтня в мережі кінотеатрів «Планета кіно» розпочнеться повторний прокат фільму Романа Бровка «Заборонений». Ось декілька цікавих фактів про кінопроєкт:

 

  • Перша назва фільму «Стус – Птах душі». Саме так називалась остання, вилучена у концтаборі, збірка віршів Василя Стуса.
  • Зйомки фільму почалися 29 квітня 2018 року на вулиці Хрещатик. «Забороненого» також фільмували в колонії суворого режиму в Березані.
  • На роль Василя Стуса претендувало близько 50 акторів. Врешті на екрані поета-шістдесятника втілив Дмитро Ярошенко.
  • До зйомок сценаристи фільму опитували перехожих на вулиці про те, що вони знають про Василя Стуса – мало хто зміг відповісти, чим саме відомий Василь Стус.
  • Кінопроєкт став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.

Читайте також:

Новини

Україна в Eurimages: Успіх, помилки та висновки

У січні 2020 року Україна стала повноправним членом європейського фонду підтримки спільного кіновиробництва і прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт Eurimages. Наприкінці попереднього тижня стало відомо, що два українських копродукційних проєкти залучилися фінансовою підтримкою фонду, отримавши чверть мільйона євро на подальше виробництво. Чи хороший це результат за 9 місяців співпраці та яких помилок найчастіше припускаються вітчизняні продюсери, подаючи копродукційні фільми, VGL cinema розпитав у національних представників від України у Eurimages Володимира Яценка та Сергія Зленка.

20.10.2020
об 17:54

Новини

«Гренландія» знову в топі переглядів українців

Кіноробота Крістофера Нолана все ще цікавить глядачів вітчизняних кінотеатрів, відвідуваність анімацій для дітей падає, а найцікавішим фільмом цього вікенду, за результатами придбаних квитків на сеанси, визнано стрічку про катастрофу.

21.10.2020
об 11:23

Новини

Незабаром на ТБ прем’єра стрічки «Заборонений» про Василя Стуса

Фільмували кінокартину в Києві. В основі сюжету – участь поета в дисидентському русі та історія його кохання. Глядачі побачать, з чого почалась боротьба Василя Стуса і проживуть останні його дні.

21.10.2020
об 13:09

Новини

На цьому тижні в українських кінотеатрах вийде одразу три анімації і один фільм для всієї сім’ї

З 22 жовтня у репертуарі вітчизняних кінотеатрів збільшиться вибір для сімей, які би хотіли відвідати сеанс з дітьми. Також за тиждень до Хелловіну вийде декілька фільмів жахів, а поціновуачі мистецтва зможуть дізнатися більше про Модільяні та його полотна.

21.10.2020
об 15:15