Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

З Німеччини до України приїхала плівка з фільмом 20-х років «Кіра Кіраліна»

22.03.2021
об 17:45

Довженко-Центр повернув в Україну німий фільм 1920-х, який створила кінофабрика ВУФКУ. Плівка з картиною «Кіра Кіраліна» (1927) прибула в фільмофонд Центру з Бундесархіву (Німеччина). Цей фільм є останньою і єдиною збереженою кінострічкою авангардного театрального режисера Боріса Ґлаґоліна, а також одна з небагатьох робіт в українському кіно художника Роберта Шарфенберґа, що працював з Бертольдом Брехтом.

В 2020 році науковцями Довженко-Центру в межах співпраці з членами Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в каталогах двох фільмофондів – «Національного кіноархіву – Румунської синематеки» (Бухарест) та Федерального архіву Німеччини (Берлін) – виявили прокатні копії чорно-білої німої стрічки «Кіра Кіраліна» виробництва Всеукраїнського фото-кіноуправління (ВУФКУ).

За сюжетом стрічки, аби розрахуватися з боргами, батьки ще до народження продають свою дочку Кіру старому каретникові – багатію Ставро. Коли Кірі виповнюється 13 років, Ставро забирає її до себе дружиною-рабою. Невдовзі народжуються діти. Постійні приниження штовхають Кіру на шлях розпусти. Їй здається, що таким чином вона звільниться від тиранства Ставро, але насправді вона потрапляє в ще гірші тенета Назіма-ефенді, торговця «живим товаром». Кіра звертається до брата, робить спробу втекти. Ставро, колишній чоловік, вбиває її. Не поталанило й Кіриній дочці Кіраліні: Назім-ефенді продає її в рабство.

На запити Довженко-Центру німецька сторона надала в Україну для сканування позитивну плівку з фільмом довжиною 1538 м. Зі свого боку румунська сторона погодилась відсканувати власну копію довжиною 1510 м самостійно та передати в Довженко-Центр сканокопії. Після отримання матеріалів обох версій фільму фахівці Довженко-Центру зроблять порівняльний аналіз та, в разі потреби, реконструкцію фільму для отримання найбільш повної та близької до оригіналу копії «Кіри Кіраліни».

«Кіра Кіраліна» – забута класика українського кіно 1920-х виробництва Другої (Ялтинської) кінофабрики ВУФКУ. Це одна з перших українських радянських стрічок, присвячених сучасному рабству та жорстоким порядкам «капіталістичного світу». Літературною основою фільму став роман румунського письменника Панаїта Істраті. У 1927 році «Кіра» стала однією з тринадцяти картин ВУФКУ, які було закуплено для прокату країнами Західної Європи. Ймовірно, саме завдяки цим комерційним зв'язкам стрічка збереглася донині.

Знахідка «Кіри Кіраліни» продовжує роботу Довженко-Центру по поверненню на батьківщину української німої кінокласики й доповнює такий кіноряд, як «Тарас Трясило» (1926) і «Людина та мавпа» (1928).

 

Репрем’єра стрічки з сучасним саундтреком відбудеться у 2021 році.

 

Джерело: Довженко-Центр

 

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Ольга Ціцілінська

15 березня своє 25-річчя святкує українська акторка театру та кіно Ольга Ціцілінська. Три роки тому вона зіграла одну з головних ролей в телесеріалі «Нового каналу» «Чаклунки». З тих пір актриса час від часу з'являється в телепроєктах інших каналів. З нагоди дня народження Ольги розповідаємо про серіали, в яких вона була задіяна.

15.03.2021
об 11:25

Новини

Фільм відкриття та Ігрова програма 11-го Фестивалю американського кіно

15 – 21 квітня у київському кінотеатрі «Жовтень» проходитиме 11-й Фестиваль американського кіно «Незалежність» (AIFF). У фокусі заходу актуальні ігрові та документальні фільми на соціально важливі теми, що демонструють розмаїття США, американського кінематографу та силу незалежного творчого мислення.

16.03.2021
об 17:35

Новини

«Оскар» зможуть відвідати лише ведучі, номінанти та їх гості

Давно було зрозуміло, що 93-тя церемонія вручення «Оскара», яка відбудеться 25 квітня, не буде схожою на будь-яку іншу. Президент Кіноакадемії Девід Рубін оголосив про скасування усіх фізичних подій, які зазвичай відбуваються навколо самої церемонії нагородження премії «Оскар», включаючи обід для номінантів та бал губернаторів.

16.03.2021
об 19:02

Новини

Скоро в кіно: На цьому тижні в прокат виходить «Антон і червона химера» та ще 6 фільмів

Цього тижня в кінотеатральний прокат виходить фільм Заза Урушадзе, мультфільм «Пончари: Глобальне заокруглення», трилер із Бенедиктом Камбербетчем у головній ролі, хорор про вовкулаку та ще декілька цікавинок.

17.03.2021
об 16:23

Новини

Історія телевізійної прем’єри «Оскар» та провальної перемоги

Життя – вічний потік, а кожен день все більше нових подій витісняють те, що було до них. Вчені говорять, що зараз людина за день отримує стільки інформації, скільки раніше могло охопити ціле століття. Однак незмінно з нами залишаються улюблені розважальні програми, які допомагають пережити тяжкі часи та відсвяткувати приємні миті. Такою вже встигла стати для усього світу церемонія нагородження кінопремії «Оскар», яка бере свій початок у далекому 1929 році, коли 16 травня 270 осіб прибули у Roosevelt Hotel, щоб за 15 хвилин нагородити переможців у головних номінаціях. Проте найбільшою відмінністю від вже відомої нам події був той факт, що їх імена вже були відомі за три місяці до церемонії. На той час побачити усе дійство на власні очі могли лише представники кіноіндустрії, купивши квиток за 5 доларів, що у наші дні прирівнюється до 74 доларів.

19.03.2021
об 13:43