Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Вурдило»: в Україні створюють містичний серіал

16.11.2021
об 13:47

Хуторець із дивною назвою «Хмари» знаходиться посеред лісу та оточений болотами. Через стихійне лихо письменник-початківець з Харкова стає заручником маленького рибальського селища, скутого лещатами крижаного жаху. В околицях відбуваються жахливі вбивства, котрі забобонні хуторяни приписують моторошному болотному монстру. Та чи зможе юнак розплутати клубок таємничих обставин, якщо йому, здається, протистоїть сама нечиста сила?                 

Задля створення якісного і різноманітного контенту українською мовою об’єднують зусилля провідні діячі сучасної популярної української літератури та кіно. Автори проєкту нового серіалу «Вурдило» поставили собі за мету поєднати таємничість та саспенс, притаманні жанру містичного трилера, з філософськими роздумами про взаємоіснування добра і зла, світла і темряви, духовного та матеріального.

Серіал «Вурдило» створюється за мотивами однойменного роману письменника Анатолія Шкаріна. Тривалий час Анатолій писав російською мовою. «Вурдило» - друга книга автора, яка була видана українською. Над сценарієм екранізації автор книги працює з режисером Олександром Березанем, в чиєму доробку ціла низка фільмів та серіалів, які здобули популярність серед широкої аудиторії.

«З Олександром Березанем ми знайомі вже близько десяти років. За цей час ми стали справжніми друзяками, бували один у одного в гостях. Але найбільшу спорідненість душ ми відчуваємо саме у творчості – нам подобається змістовний екшн в книжках та кіно. Саме Олександр, прочитавши роман «Вурдило», зробив висновок, що з цієї історії вийшов би непоганий серіал та запропонував написати сценарій. До речі, це не перший сценарій, над яким мені довелося попрацювати з Олександром. Адже він не лише відомий режисер, але й чудовий сценарист. Завдяки товариству з ним я краще зрозумів, що таке драматургія та з чого вона складається. Тому сподіваюся, що серіал «Вурдило» на тлі сучасної української культури приверне до себе увагу глядачів та знайде багатомільйонну армію прихильників» - говорить Анатолій Шкарін, автор роману та сценарію екранізації.

Режисер Олександр Березань відповідає за гармонійне поєднання розважальної зовнішньої форми серіалу із глибоким змістом, що дозволить в доступному вигляді, зрозумілому широкій аудиторії, донести важливі та актуальні суспільні меседжі, закладені автором в історію та, зрештою, досягнути глядацького успіху.

На прикладі маленького рибальського селища, де відбуваються події «Вурдила» автор зображує суспільство, що лишилося без духовного стрижня всередині, і до яких наслідків це призвело. Відбудова церкви, котра була зруйнована за радянських часів, стане в серіалі символом духовного і культурного відродження.

«Мені завжди цікаво працювати з новими для себе жанрами. Містична історія, яку створив Анатолій Шкарін, мене одразу захопила, занурила в атмосферу безвиході і страху перед невідомим, які засмоктують героя, як болото, що оточує хутір, де відбуваються події роману «Вурдило». Я бачу в цій історії великий потенціал для телеекранізації. За рівнем напруженості і саспенсу вона не поступається творам визнаних зарубіжних авторів. Ми маємо намір додати видовищності і динаміки розвитку сюжету за рахунок екшн-сцен з переслідуваннями і перестрілками» - розповів Олександр Березань, режисер проєкту.

Режисер має багаторічний досвід роботи над кіно- та телевізійними проектами різних жанрів, Серед них пригодницька комедія «Шляхетні волоцюги», перший україномовний серіал каналу ICTV – ситком «Юрчишини», та 12-серійний пригодницький екшн «Козаки. Абсолютно брехлива історія», який став одним з найрейтинговіших серіалів 2020 року, зібравши аудиторію близько 8 млн. глядачів.

Розробкою серіалу «Вурдило» опікується продюсерська компанія «Мейнстрім Пікчерз» за підтримки Українського культурного фонду.

Очікується, що зйомки серіалу відбудуться у наступному році, а вже у 2023 році «Вурдило» вийде в ефір одного з загальнонаціональних каналів.

Джерело: Прес-служба проєкту «Вурдило»

Читайте також:

Аналітика

Презентація результатів Дослідження кіноосвіти в Україні: стан та перспективи працевлаштування

У вівторок, 9 листопада, об 11:00 відбудеться презентація та обговорення результатів Дослідження кіноосвіти в Україні. Приєднатися зможуть усі бажаючі. Ви дізнаєтеся про стан мистецької кіноосвіти в Україні та перспективи працевлаштування випускників у вітчизняних кінокомпаніях, а також про рекомендації для державних і приватних інституцій у сфері мистецької освіти й кіновиробництва щодо реформ освітніх програм і поглиблення комунікації між навчальними закладами та роботодавцями.

05.11.2021
об 15:04

Новини

Премія за вирішення проблем екології: на Discovery стартував новий документальний фільм

Премія принца Вільяма та Королівського фонду у боротьбі з екологічними проблемами The Earthshot Prize - показана в новому документальному серіалі на Discovery. Ця премія є однією з найбільш престижних в історії. У документальному фільмі зображено етапи вирішення проблем через захист та відновлення природи, очищення повітря, відродження океанів, відновлення клімату та інші важливі теми сьогодення.

15.11.2021
об 10:20