Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Все, що існує в світі, – колись було мрією

17.11.2020
об 17:36
Автор: Daniela Gilmore

Ви пам’ятаєте про що мріяли в дитинстві? Яким було ваше перше кохання? Як тікали з пар в університеті, щоб хоч на мить відчути себе вільними? Або ж, як зробили вибір своєї професії? Так важко зрозуміти ще на початку свого шляху: чого саме хочеться та як стати у нагоді світові. Через це у більшості трапляються прикрі помилки, які когось привели до тотального краху, а комусь – стали у нагоді, як безцінний досвід. Якщо вам сьогодні не вистачає натхнення встати після якихось особистих неприємностей чи повного провалу, йти далі за мрією і вірити, що все найкраще – попереду, пропонуємо вам надихнутись історіями катастрофічних невдач кінорежисерів світового масштабу у їхніх дебютних роботах і таким чином відсвяткувати Міжнародний день студентства, що покликаний проголошувати ідеї жаги до життя та великих звершень.

Мартін Скорсезе

Від кіноробіт режисера перехоплює подих у мільйоннів глядачів, а ще стрічки одна за одною отримують премії «Оскара», «Золотого глобуса» та БАФТА. Задовго до початку своєї кінокар’єри Мартін Скорсезе прагнув стати священником, однак у своїх стрічках він неодноразово використовує сцени насильства для досягнення протилежного ефекту – заклику до миру. Свій перший фільм «Хто стукає у мої двері» режисер зняв у 25 років, запросивши зіграти головну роль у ньому одного свого гарного друга - актора Гарві Кейтеля, для якого ця робота стала теж дебютною. Спочатку вони хотіли лише спробувати свої сили та зробити короткометражку про бездумну і безперспективну компанію друзів, але вже за два роки робити над сюжетом історія повністю змінилася і набула романтичного характеру. Це розповідь про пару, у якій є почуття, але немає важливої складової – взаєморозуміння та вміння йти на компроміси. Глядач може побачити, що суперечка полягає не у простих побутових речах, а у моральних принципах та муках вибору між коханням і сталими канонами релігійного суспільства. Хоча спершу критики були схильні до цієї картини, після декількох років вони змінили своє ставлення, визнавши, що твору не вистачає структурованості та непередбачуваності. Це не найгірша робота в історії кіно, але за рейтингами на сайтах кінокритиків і глядачів вона знаходиться на останньому місці серед робіт режисера. Проте насамперед ця стрічка дала надію молодому Скорсезе повірити у свої сили і почати формувати свій характерний стиль, яким тепер захоплюється увесь світ.

 

Девід Фінчер

Похмурі зображення на екрані у стилі нео-нуару, динамічний характер оповіді, проблематика крихкості людських відносин і відраза до споживацького суспільства – усе це ми легко можемо знайти у стрічках Девіда Фінчера. Його драма «Бійцівський клуб» перевернула з ніг на голову світ кіно і думки звичайних глядачів. Ми плакали над його «Загадковою історією Бенджаміна Баттона» і водночас раділи поверненню у його фільми Бреда Пітта. Ще у свої 7 років Девід Фінчер вирішив, що хоче пов’язати своє життя з кінематографом. Він довго йшов до своєї мети, набираючись досвіду, створюючи рекламні ролики та кліпи для світових знаменитостей. Після чергового успіху режисер отримав пропозицію зняти продовження легендарного фільму «Чужий 3», який став об’єктом глузувань та розгромної критики. За словами знавців, сюжет виявився надуманим, тож подальша розповідь історії не мала сенсу. Девід Фінчер навіть готувався покинути свою кар’єру у кіно, але йому вчасно потрапив у руки сценарій фільму «Сім», що реабілітував його в очах кінокритиків та своїх власних.

 

Крістофер Нолан

Так-так, саме та людина, чий фільм мав відродити світовий кінопрокат у цей непередбачуваний рік. Під час зйомок свого дебютного фільму «Переслідування» втрапив у ще гіршу ситуацію. Через мізерний бюджет у 6 000 $ творчій групі доводилося працювати, щоб забезпечити себе, а Нолану – щоб ще й поповнити скарбничку фільму. Усі зйомки проводились у вільний від основної роботи час, тобто лише у вихідні, що неймовірно затягнуло увесь період зйомок. Грошей не вистачало ще й на гарну техніку, а особливо на освітлення, тому вирішили знімати при денному світлі, що ще зменшило час для роботи. Актори повинні відшліфовували сцени доти, поки не вийде ідеально, аби відзняти сцену лише за 1-2 дублів. Сам сценарій Нолана підстраховував усі технічні недоліки. Незважаючи на всі ці перешкоди стрічка визнана однією з найкращих серед «безбюджетних фільмів», але кінокритики поставили їй найнижчі оцінки за всю кар’єру Нолана. Так чи інакше, робот над цим фільмом сформувала певний стиль режисера і точно сподобається фанатам його творчості.

 

Джеймс Кемерон

Хто не намагався хоч раз розпростерти руки і відчути себе «королем світу»? Чи не говорив: «I’ll be back»? Або ж наряджався синьошкірим представником міфічної цивілізації? Цими приємними теплими спогадами ми завдячуємо саме Джеймсу Кемерону, який не боїться братися за найнеймовірніші історії, що зовсім не схожі одна на одну. Він спокійно займався створенням візуальних ефектів для «Піраній 2», поки продюсерам не стала потрібна заміна режисеру, після того як Джо Данте покинув свій пост і надав перевагу фільму «Виття». Тоді йому на заміну запросили саме 27-ми річного Кемерона. Як говориться у голлівудських байках, він був потрібен лише як підставна особа для титрів, але з часом Кемерон все таки визнав свою невдалу роботу. Від початку все пішло не так: продюсери не давали волі дій режисеру; було найнято знімальну групу, яка не розмовляла англійською, що уповільнювало роботу і знижувало якість комунікації; а сам Кемерон у прямому сенсі впав у гарячку. Але як не дивно, саме останній факт зіграв для нього доленосну роль. Коли режисера лихоманило, він постійно хотів спати і саме у цей час йому наснився сюжет «Термінатора», який і приніс Джеймсу Кемерону славу та всесвітнє визнання як професіонала.

 

Демієн Шазелл

Молодий режисер, який вже зарекомендував себе як «майбутнє Голлівуда», встиг зняти не так багато фільмів, але кожного разу ми можемо спостерігати його постійне удосконалення своїх навичок та художніх прийомів. Ще у середній школі він мріяв стати джазовим ударником, але доля розпорядилась інакше і не дала йому жодного хисту до цієї справи. Але така невдача не тільки не розчарувала його, але й надихнула на один зі своїх шедеврів «Одержимість». Шкода, що це не була його дебютна стрічка. Перший фільм Демієна Шазелла «Гай і Мадлен у парку на лавочці», що відразу заявила про любов режисера до романтично-музикального кіно. Картина сповнена живих джазових виступів, хореографічних номерів та традиційних музичних номерів. Стрічку можна вважати передвісником «Ла-Ла Ленду», історія так само розповідає про двох мрійників, закохану пару, яка проходить через кризу в стосунках і стоїть перед нелегким вибором: «Зберегти почуття, чи забути все та йти далі?» Усі тексти пісень у фільмі створив сам Шазелл. Цю стрічку так чи інакше не можна назвати провалом для режисера. Так, вона має найнижчу оцінку серед його фільмів від критиків. Але це скоріше легкий нарис майбутнього шедевру, який сприймати серйозно чи ні – обирати кожному лише після перегляду обох стрічок. У будь-якому разі, ми ж любимо дивитись на ескізи Леонардо да Вінчі, якими б простими вони не були.

У нашому світі можна бути будь-яким: прагнути стати зіркою кіно, або ж найталановитішим прибиральником басейнів; надавати перевагу романтичним баладам на екрані, або ж динамічним бойовикам; бути розбитим від невдачі, або ж здійнятись на сьоме небо від щастя. Але не варто копіювати чиюсь особистість, втрачаючи свою. Не варто порівнювати чийсь пік кар’єри з початком своєї. Єдине, що варте усіх невдач – найзаповітніша мрія, яку можна зробити нездійсненною, порівнявши себе з кимось; або ж лише надихнутися чиїмось досвідом і безупинно намагатися здійснити її, хоч через день, хоч через 10 років. Бо так чи інакше, справжнє життя того варте.

 

 

Читайте також:

Новини

Історія Джеймса Бонда: Агент 007 змінює стать

Подальша історія Джеймса Бонда буде кардинально іншою, адже персонаж зазнає радикальних змін.

12.11.2020
об 16:14

Статті

Олексій Хільський: «Найприємніші й незвичайні подарунки мені робить моя дружина»

Сьогодні, 14 листопада, день народження відзначає український актор театру і кіно Олексій Хільський. У 2014 році він закінчив Дніпропетровський театрально-художній коледж, тривалий час працював у Дніпропетровському театрі «Віримо!». Останнім часом багато знімається в популярних серіалах: «На твоєму боці», «Квочка», «Нюхач 3», «Кріпосна», «Лікар Ковальчук» та інших.

14.11.2020
об 12:55

Статті

ТОП-5 фільмів: «Особисто і з любов’ю, Франсуа Озон»

Головний провокатор європейського кіно, який не може встояти, щоб не додати хоч граму особистої історії. Він ніколи не боявся говорити відкрито зі своєю аудиторією про речі, які його хвилювали, натомість увесь світ відповів йому на знак подяки безумовною повагою і любов’ю. Сьогоднішнього іменинника Франсуа Озона називають яскравим представником кінематографа нової хвилі французького кіно. Він є неодноразовим володарем безмірної кількості премій і нагород міжнародних кінофестивалей. І хоч у приватному житті режисер надає перевагу чоловікам, у кіно особливу роль він відводить сильним та неоднозначним жіночім персонажам, з трепетом та особливою симпатією вписуючи їх в різні життєві ситуації.

15.11.2020
об 17:17

Новини

ТОП-5 фільмів із Софі Марсо

17 листопада 1965 року народилася відома французька кіноактриса й режисерка Софі Марсо. На честь 55-річного ювілею акторки ми підготували добірку з п'яти її найвідоміших фільмів.

17.11.2020
об 12:16