Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Восени у прокат вийде  українська стрічка-переможець фестивалю Sundance

28.08.2020
об 14:16

Документальний фільм Ірини Цілик можна буде побачити в українських кінотеатрах вже з 26 листопада.

Стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» на фестивалі Sundance здобула премію за кращу режисуру у категорії світового документального кіно. Також фільм відібрано до лонг-ліста Премії Європейської кіно академії у категорії «Найкращий документальний фільм».

 «Земля блакитна, ніби апельсин» – розповідає про родину, яка живе на Донбасі, де воєнні дії тривають вже довгий час. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Сама назва кінороботи— це цитата з вірша Поля Елюара, яка певною мірою передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни та миру.

« Думка про те, що нарешті всі зможуть побачити наш фільм на великих екранах, дуже надихає мене. Колись, ще в інституті, ми вчили, що таке «видовищна ситуація»: це сукупність різних факторів, від м’якості крісел до якості зображення, звуку тощо, які впливають на сприйняття кіно. Тож я бажаю глядачам, аби видовищна ситуація була сприятливою, і ніщо не завадило вам пірнути у світ наших героїв, які попри всі труднощі, не втрачають любові до життя. До зустрічі на великих екранах України!» — сказала ІРИНА ЦІЛИК.

Стрічку знімали два роки – з 2017 по 2019 у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві.

Стрічку створено українською продакшн-компанією «Альбатрос Коммунікос» та литовською продакшн-компанією «Мунмейкерс» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund.

У прокат «Землю блакитну, ніби апельсин» випустить кінокомпанія Arthouse Traffic.

Побачити кіно можна буде в українських кінотеатрах вже з 26 листопада.

Джерело: пресслужба «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

Кіновернісаж українського короткого метра

У літньому кінотеатрі парку ім. Шевченка триває «Кіновернісаж просто неба». Присутні можуть безкоштовно подивитись українські фільми на свіжому повітрі. Другий тиждень «Кіновернісаж» присвячує короткометражним фільмам.

10.08.2020
об 19:05

Новини

ОМКФ пропонує впустити кіно додому

Одеський міжнародний кінофестиваль презентував цьогорічне іміджеве відео. Головні ролі у проморолику зіграли програмний директор і програмерка фестивалю.

11.08.2020
об 17:20

Новини

«Відкрита ніч»: Глядач обирає переможця

З року в рік прихильники кінофестивалю «Відкрита ніч» дивилися фільми нон-стоп просто неба до світанку. Дубль 23 – особливий тому, що у всіх нас є можливість долучитися до організації переглядів добірки короткого метру. Оскільки фестиваль вийшов за межі звичної локації, можна облаштувати собі зручне місце для переглядів будь-де, наприклад, на балконі під зоряним небом і подивитися всі роботи, які увійшли до цьогорічної програми.

13.08.2020
об 17:28